سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: اصراركنندگان به استفاده مجدد از تجهیزات ماهواره ای به مراجع قضایی معرفی می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استفاده‌كنندگان مجدد از ماهواره، دادگاهی می‌شوند

استفاده‌كنندگان مجدد از ماهواره، دادگاهی می‌شوند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: اصراركنندگان به استفاده مجدد از تجهیزات ماهواره ای به مراجع قضایی معرفی می شوند.

سردار "احمدرضا رادان" در گفت‏وگو با خبرنگاران در شهركرد افزود: آنچه در این مرحله مدنظر نیروی انتظامی است، برخورد با تجهیزات دریافت امواج ماهواره از جمله دیش‏هایی است كه در معرض دید عموم قرار گرفته‏اند.

وی گفت: نیروی انتظامی در این مرحله به حكم اخلاق، خود را ملزم می‏دانست كه برای جمع‏آوری این تجهیزات به منازل مردم وارد نشود.

به گفته وی، در این مرحله سوال‏هایی پیش آمد كه اگر پس از جمع‏آوری دیش‏ها، برخی افراد، مجددا اقدام به استفاده از این تجهیزات كنند، تكلیف چیست كه در این زمینه نیروی انتظامی هشدار می‏دهد درمرحله دوم با اخذ مجوز از مراجع قضایی، حكم ورود به منازل اخذ می‏شود و این افراد به عنوان تكرار جرم به محاكم قضایی معرفی خواهند شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در باره دغدغه برخی علما و مراجع در زمینه سه پرونده اخیر تجاوز به عنف نیز گفت: این دغدغه و انتقاد به‏جا و از سر دلسوزی و احساس تكلیف است.

به گفته وی، آنچه در این راستا به نیروی انتظامی باز می‏گردد، پیگیری تخصصی برای دستگیری افراد مجرم و تشكیل كامل پرونده تخلف آنهاست.

رادان یادآور شد: با ابلاغ ریاست قوه قضاییه و معاون اول دستگاه قضا و دادستان كل كشور، این‏گونه پرونده‏ها خارج از نوبت رسیدگی و با شدت پیگیری می‏شوند.

وی گفت: وقوع این دست حوادث در ایران بسیار ناچیز است و اخیرا یك واقعه در یكی از شهرستان‏های اطراف اصفهان رخ داد؛ اما هم‏زمان موضوع یكی دو شهرستان دیگر نیز در رسانه‏ها مطرح شد كه این پرونده‏ها مربوط به دو سه ماه گذشته بود و جای این سوال است كه چرا این حوادث در این زمان مطرح شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: این فضاسازی باید كنترل شده باشد تا آحاد جامعه احساس امنیت كنند.

وی همچنین گفت: استانداردهای رفتار پلیس در جمهوری اسلامی باید براساس مبانی فقهی، شرعی، اخلاقی و عرفی تعیین شود.

به گفته رادان، در اجرای مرحله اول جمع آوری ماهواره، سوال‏هایی پیش آمد كه اگر پس از جمع‏آوری دیش‏ها، برخی افراد، مجددا اقدام به استفاده از این تجهیزات كنند، تكلیف چیست كه در این زمینه نیروی انتظامی هشدار می‏دهد درمرحله دوم با اخذ مجوز از مراجع قضایی، حكم ورود به منازل اخذ می‏شود و این افراد به عنوان تكرار جرم به محاكم قضایی معرفی خواهند شد.

رادان یادآور شد: اینكه آیا نیروی انتظامی تمام این استانداردها را كسب كرده یا خیر، نمی‏توان گفت كه ناجا تمام این استانداردها را كسب كرده است.

وی یادآور شد: با این حال، نیروی انتظامی برای تحقق تمام این استانداردها، موضوع استانداردسازی و تعالی رفتار كاركنان خود به ویژه كاركنان مأموریتی با هدف‏گذاری در كاركنان كلانتری‏ها، پاسگاه‏ها و راهنمایی و رانندگی را به مورد اجرا گذاشته و بررسی‏ها نشان می‏دهد كه وضعیت این نیرو نسبت به قبل بهتر شده و امید است این استانداردسازی در تمام استان‏ها به پایان برسد.

به گفته وی، استانداردسازی و تعالی رفتار در مراكز علمی و دانشگاهی نیروی انتظامی نیز به عنوان یكی از دروس اصلی دیده شده است.

وی درباره اجرای طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی نیز گفت: دغدغه‏های مردم شناسایی و به نیروی انتظامی ابلاغ شد و با همراهی مردم در اجرای این طرح، این دغدغه‏ها نیز به حداقل می‏رسد و در مورد بدپوششی و آلودگی صوتی، اجرای این طرح علاوه بر سه استان تهران، مازندران و گیلان، در چند استان جدید نیز اجرایی شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی برای سخنرانی در یادواره 150 شهید نیروی انتظامی چهارمحال وبختیاری به شهركرد سفر كرده بود.


باشگاه كاربران تبیان ـ‌ ارسالی از: moradyzade ؛ منبع: ایرنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین