سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معمولا در فیلمهای هالیوودی می بینیم فردی که مجرم است می تواند با تامین مدارک و کمک گرفتن از شهود در آخرین دقایق رای دادگاه را تغییر داده و بی گناهی اش را ثابت کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صورت زخمی فیفا


معمولا در فیلمهای هالیوودی می بینیم فردی که مجرم است می تواند با تامین مدارک و کمک گرفتن از شهود در آخرین دقایق رای دادگاه را تغییر داده و بی گناهی اش را ثابت کند.


فیفا

اتفاقی که در روزهای اخیر در کمیته اخلاقی فیفا رخ داد ، با توجه به جزییاتش و تاثیری که بر فوتبال دنیا خواهد داشت میتواند سوژه خوبی برای فیلمسازان استودیوهای سینمایی باشد هرچند باور آن در دنیای واقعی به همان اندازه مشکل است . 

در اواسط هفته قبل فیفا در بیانیه ای اعلام کرد  که روز ?? مه ????، اعضا کمیته اجرایی فیفا و چاک بلیزر دبیر کل کونکاکاف به جرومه والک، دبیر کل فیفا گزارش دادند که برخی مقامات فیفا احتمالاً مرتکب تخلف اخلاقی شده اند و به طور ویژه این گزارش به جلسه ویژه اتحادیه فوتبال منطقه کارائیب که توسط جک وارنر نایب رئیس فیفا و بن همام در روزهای ?? و ?? می سال ???? برگزار شد اشاره دارد.

این گزارش تصریح کرده بود جلسه با موضوع انتخابات ارتباط مستقیم داشته و ازاین نظر باید پیش ازبرگزاری انتخابات در روز اول ژوئن به آن رسیدگی شود.متهمان ردیف اول جک وارنر رییس کنفدراسیون کونکاکاف و محمد بن همام رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا بودند .

چاک بلیزر، یکی از اعضای هیئت اجرایی مدعی شد این دو در جریان نشستی در ترینیداد، چهل هزار دلار به صورت نقد به دو تن از اعضای اتحادیه کونکاکاف رشوه داده اند تا در انتخابات ریاست فیفا به نفع بن همام رای دهند. وارنر این موضوع را رد کرده و محمد بن همام نیز سپ بلاتر، رئیس ?? ساله فیفا را متهم کرد تا حدودی از موارد ادعا شده پرداخت رشوه مطلع بوده ولی آن را به کمیته اخلاقی فیفا گزارش نکرده است.

تمام این تحولات در چند روز مانده به انتخابات رخ داد و هنوز هیچ چیز درباره نتیجه بررسی کمیته اخلاقی فیفا مشخص نشده بود که ناگهان ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه (که گویی تا آن زمان از کل ماجرا بی خبر بوده!) وارد قضیه شد ورای به بی گناهی بلاتر داد وتاکید کرد در انتخابات روز چهارشنبه از او حمایت می کند . 48 ساعت پس از این اظهار نظر بن همام هم علیرغم تمامی سخنرانی ها و هزینه های تبلیغاتی چند ماه اخیر و وعده هایی که به کنفدراسیون های مختلف داده بود ، از کاندیداتوری منصرف شد و در بیانیه ای عنوان کرد نباید کناره گیری او از نامزدی ریاست فیفا را به تحقیقات صورت گرفته مربوط دانست و او مصمم است در برابر کمیته اخلاقی این فدراسیون از نام خود دفاع کند.

اما فرصتی برای دفاع به او داده نشد وکمیته اخلاقی دست چین شده فیفا که ظاهرا کارش را بخوبی بلد بود و در جلسه دیشب به نتیجه جالبی درباره موضوع جنجالی پرداخت رشوه رسید . چهار عضو کمیته بلاتر را کاملا تبرئه کردند ودر مقابل رای به تعلیق تمامی فعالیتهای ورزشی بن همام و وارنر تا زمان انتشار نتیجه نهایی تحقیقات این کمیته دادند !

از طرفی در بیانیه عنوان شد این افراد تا زمانی که اتهامات آنها اثبات نشده، بیگناه هستند ولی در صورت اثبات اتهامات، از تمام مشاغل خود در فیفا برکنار و از فعالیت در حوزه فوتبال منع خواهند شد!!

حالا بن همام متهم اصلی است . البته شاید تا روز بعد از انتخابات اما این احتمال هم هست تا دشمنان پرشمار او در فوتبال آسیا رای به برکناری اش بدهند و نایب رئیس چینی اش را به جای او تاجگذاری کنند.

به این ترتیب بلاتر تنها نامزد انتخاباتی شد که هرگز برگزار نمی شود . به این ترتیب او چهار سال دیگر هم بر مسند مهمترین  و ثروتمند ترین سازمان ورزشی جهان تکیه می زند و بن همام و وارنر هم باید به همان مناصب شان در کنفدراسیون های منطقه ای راضی باشند ، پا در کفش بزرگان نکنند و البته به خاطر داشته باشند فوتبال همیشه 90 دقیقه است وامکان تغییر نتیجه و جابجایی برنده وبازنده وجود دارد !

او که امروز ژست یک قهرمان را گرفته و می گوید: اتهام تبانی صورت فیفا را زخمی کرده. حالا بن همام متهم اصلی است . البته شاید تا روز بعد از انتخابات اما این احتمال هم هست تا دشمنان پرشمار او در فوتبال آسیا رای به برکناری اش بدهند و نایب رئیس چینی اش را به جای او تاجگذاری کنند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: خبرآنلاین

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین