سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرمربی پرسپولیس گفت: آنهایی كه به تماشاگران خط و خطوط می‌دهند و منافع خودشان را می‌بییند از پیروزی‌های ما ناراحت می‌شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دایی: می خواهیم قهرمان شویم


سرمربی پرسپولیس گفت: آنهایی كه به تماشاگران خط و خطوط می‌دهند و منافع خودشان را می‌بییند از پیروزی‌های ما ناراحت می‌شوند.


علی دایی پس از تمرین امروز در گفت‌وگو با فارس در خصوص بازی مقابل سپاهان، حمایت هواداران پرسپولیس، وضعیتش برای فصل آینده و بازی مقابل فولاد خوزستان صحبت كرد.

ابتدا درباره بازی روز گذشته با سپاهان صحبت كنید...

با توجه به اینكه بازی حذفی بود و بچه‌ها با یكدیگر یكدل شده بودند می‌خواستیم مقابل سپاهان تحت هر شرایطی برنده باشیم. بازی مقابل سپاهان همیشه شرایط خاص خودش را دارد. ما روی این تیم برنامه ریزی كرده‌ بودیم تا نقاط ضعف آنها را شناسایی و از این طریق به آنها ضربه وارد كنیم و نقاط قوت آنها را از بین ببریم.

علی دایی سرمربی تیم ملی فوتبال

تمرینات هفته گذشته تا حدودی نشان می‌داد كه دوست دارید از راه زمینی به سپاهان ضربه بزنید؟

ما از سپاهان شناخت خوبی پیدا كرده بودیم. شما اگر ببینید من چند طرح تاكتیكی به تیم خودم داده بودم و برخی از بازیكنان را مدام جا به جا می‌كردم و خدا را شكر تمام این موارد جواب داد. روز گذشته به آن چیزی كه می‌خواستیم رسیدیم.

فكر می‌كنید در وقت قانونی می‌توانستید سپاهان را شكست دهید؟

بله، می‌توانستیم بازی را زودتر تمام كنیم اما خواست خدا بود تا در ضربات پنالتی برنده باشیم. خدا را شكر می‌كنم كه به این نتیجه خوب رسیدیم.

برخی‌ها تصور می‌كردند سپاهان مقابل شما با تمام قوا حاضر نشود.

مطمئن باشید سپاهان آمده بود تا ما را شكست دهد و در جام حذفی قهرمان شود. آنها با تمام قوا به دیدار ما آمدند و با نفرات اصلی بازی كردند. به نظر من همین مورد كمك كرد تا جذابیت بازی بیشتر شود و یك بازی خیلی خوب را از هر دو تیم ببینیم.

در حاشیه بازی یاد ناصر حجازی بارها گرامی داشته شد. نظر شما در این باره چیست؟

من خودم را همیشه مدیون ناصر حجازی می‌دانم. این حرف الان من نیست، حرف همیشگی علی دایی است. ناصر خان بر گردن من حق‌ بزرگی دارد. شاید تا الان نگفته باشم اما وقتی می‌خواستم به سایپا بروم و قبول مسئولیت كنم به ناصر خان زنگ زدم و از ایشان راهنمایی گرفتم. رابطه من با حجازی همیشه دو طرفه بود و مدیون ایشان همیشه هستم.

آتیلا حجازی هم به ورزشگاه آزادی آمده بود...

بله، متوجه شدم. من ممنون آتیلا هستم كه بزرگواری كرد. آتیلا با اینكه استقلالی بود اما دیروز آمد تا به پرسپولیس انرژی بدهد. باز هم از آتیلا و تمام پیشكسوتان پرسپولیس كه دیروز آمدند و ما را حمایت كردند تقدیر و تشكر می‌كنم.

سرمربی سپاهان معتقد بود بیشتر دقایق بازی دست آنها بود. نظر شما چیست؟

من برای نظرات قلعه نویی احترام قائل هستم. ایشان نظر خودش را دارد و من هم نظر خودم را دارم. به نظرم در 10 دقیقه اول بازی بد بودیم و سپاهان سوار بازی بود اما 75 تا 80 دقیقه پرسپولیس سوار بازی شد و می‌توانستیم در 90 دقیقه كار را تمام كنیم.

مگر می‌شود یك ملت، ناصر خان را دوست داشته باشد اما بچه‌های من حجازی را دوست نداشته باشند؟ كاری كه توسط بچه‌های ما انجام شد از اعماق وجودشان و به خاطر دوست داشتن ناصر خان بود. امیدوارم روحش شاد باشد.

موقعیت كدام بیشتر بود؟

شما بروید فیلم بازی را نگاه كنید كه كدام تیم موقعیت بیشتری داشت. آنها موقعیت داشتند اما در چارچوب ما خطری ایجاد نكردند. متاسفانه ما در زدن ضربات بی‌دقت بودیم اما در وقت‌های تلف شده كامل سوار بازی بودیم و در زمین سپاهان خیمه زدیم. آنها كار خاصی انجام ندادند.

درباره حضور پرشمار تماشاگران چه صحبتی دارید؟

همیشه گفته‌ام امثال من مدیون این هوادران هستیم. اگر این هواداران تحریك نشوند و اگر به سمت و سوی دیگر سوق داده نشوند مطمئن باشید همیشه عاشق پرسپولیس می‌مانند. هوادار دوست دارد پرسپولیس ببرد، نه اینكه ببازد. به نظر من تنها كسانی كه از این موضوع سود می‌برند برخی‌ها هستند.

 منظورتان چه كسانی است؟

افرادی سودجویی كه دنبال استفاده ابزاری هستند، آنهایی كه می‌آیند و خط و خطوط می‌دهند و منافع خودشان را می‌بییند نه منافع پرسپولیس را. مگر من "دو زار " كف دست هوادار گذاشته‌ام كه بیاید من را تشویق كند؟ ببخشید؛ هوادار چه چیزی‌ عاید‌ش می‌شود تا تشویق كند؛ فقط عشق، علاقه به پرسپولیس. هواداران واقعی پرسپولیس از لحاظ معنوی روز گذشته سنگ تمام گذاشتند و من باز هم از تك تك آنها تشكر می‌كنم. هوادار پرسپولیس وقتی پیروز می‌شود، لذت می‌برد. این ارزشمند است.

چرا هواداران پرسپولیس همیشه مثل روز گذشته نیستند. یعنی همیشه به آنها خط می‌دهند؟

با این هوادار اگر كار شود و درست صحبت شود مشكلی پیش نمی‌آید. ببنید دیروز هوادار یك فحش داد؟ من نشنیدم شما شنیدید؟ 80 هزار نفر به استادیوم آزادی بیایند و بدون اینكه فحشی شنیده شوند بروند؛ این خیلی خوب است. 120 دقیقه تیم خود را تشویق كردند. همین‌ها باعث می‌شود فردا تمام خانواده‌ها اجازه بدهند جگرگوشه‌هایشان و فرزندانشان به ورزشگاه بیایند و در چنین جوی بازی پرسپولیس را تماشا كنند. این مسائل در فوتبال می‌ماند. من همیشه این حرف را می‌زنم كه باید این بستر‌ها آماده شود. خیلی از مسائل است كه من الان در مورد آنها صحبت نمی‌كنم تا بعدا.

علی دایی

قضاوت تركی را چگونه دیدید؟

در بعضی مواقع من به قضاوت تركی اعتراض داشتم مخصوصا پنالتی كه روی محمد نوری انجام شد كه گرفته نشد. به نظرم در وقت اضافه هم محمد نوری را زدند و می‌توانست پنالتی باشد. البته در 2 و 3 صحنه هم به نفع سپاهان پشت 18 قدم سوت زد كه من اعتراض داشتم مخصوصا در اواخر نیمه اول ابراهیم شكوری خطایی انجام نداد اما داور گرفت. باز هم این مسائل را به كارشناسان می‌سپاریم كه نظر بدهند. خدا را شكر می‌كنم كه اشتباهات باعث نشد تیم ما ضرر ببیند.

 

پوشیدن لباس‌ها با عكس ناصر حجازی با شما هماهنگ شده بود؟

مطمئن باشید همین طور است. ناصر خان اسطوره نه تنها من بلكه تمام بازیكنان پرسپولیس است. مگر می‌شود یك ملت، ناصر خان را دوست داشته باشد اما بچه‌های من حجازی را دوست نداشته باشند؟ كاری كه توسط بچه‌های ما انجام شد از اعماق وجودشان و به خاطر دوست داشتن ناصر خان بود. امیدوارم روحش شاد باشد.

برخی از هواداران پس از بازی روز گذشته از كاشانی خواستند با شما تمدید قرارداد شود. نظر شما چیست؟

خواهش می‌كنم راجع به این مسائل فعلا صحبت نكنید. من باید فقط به بازی روز پنجشنبه با فولاد فكر كنم چون بازی بسیار مهمی در پیش داریم.

در بازی مقابل فولاد اندیشه‌های جلالی برای شما خطرناك‌تر است یا آب و هوای اهواز؟

همه اینها دست به دست همه می‌دهد تا ما یك بازی سخت در اهواز داشته باشیم اما تیمی كه می‌خواهد قهرمان شود باید از این مانع عبور كند. تمام سعی خودمان را می‌كنیم در این چند روز باقی مانده بچه‌ها را به شادابی لازم برسانیم و بتوانیم روز پنجشنبه در اهواز با یك بازی خوب و منطقی و با برد به تهران برگردیم.

 برایتان مهم است كه در فینال با كدام تیم رقابت كنید؟

اجازه بدهید اهواز را رد كنیم، بعد در مورد بازی‌های آینده صحبت می‌كنم. فعلا تمام تمركزم روی بازی مقابل فولاد خوزستان است.

و سؤال آخر اینكه، این طور به نظر می‌رسد مدیران غیر ورزشی وارد ورزش شدند و به همین دلیل با افراد ورزشی به مشكل برخوردن.د به نظر شما دلایل این موضوع چیست؟

من حرف شما را قبول ندارم، همه مدیران به این صورت نیستند. مصداق بارز برخورد واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال با سرمربی آن زمان این تیم است كه با وجود اختلاف سلیقه تا لحظه آخر كاملا در ظاهر و خفا از سرمربی خود حمایت كرد و در پایان فصل با قهرمانی هر دو نفر از یكدیگر جدا شدند. نمونه‌های دیگر هم هست مثل ساكت در سپاهان و كوشا در سایپا. شاید اینها افراد غیر ورزشی بودند اما حرفه‌ای عمل كردند و می‌بینید تا چه انداز موفق هستد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین