سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امیدها در انتظار یار دوازدهم


تیم فوتبال امید پس از شکست عراق در بخش اول ماموریت خود در خاک این کشور روز پنجشنبه با هدف تکمیل ماموریت خود برای صعود به مرحله گروهی رقابتهای مقدماتی المپیک مقابل امیدهای عراق صف آرایی خواهد کرد.


تیم ملی امید

تیم فوتبال امید در حالی پنج شنبه گام به 90 دقیقه دیدار برگشت مقابل امیدهای عراق می گذارد که در مسابقه رفت نمایشی قابل قبول بر پایه کار تیمی منسجم از تیم ایران به نمایش درآمد که حتی می توانست نتیجه ای بهتر از پیروزی یک بر صفر را برای کشورمان به همراه داشته باشد.

بازیکنان امید کشورمان در مسابقه رفت با انگیزه و روحیه ای بالا و با آمادگی بدنی مناسب حریف را در زمین خودش و مقابل تماشاگرانش زمینگیر کردند تا با خاطری آسوده گام به مسابقه برگشت بگذارند.

 

با وجود نتیجه ارزشمند یکشنبه گذشته (29 خرداد) امیدها در خاک عراق، همچنان این تیم در خطوط مختلف با مشکلاتی روبروست که در رویارویی با حریفان اصلی در آسیا قطعا راه رسیدن به المپیک را دشوار خواهد کرد. عراق در مسابقه رفت تاحدودی نقاط ضعف تیم امید را بویژه در خط دفاعی آشکار کرد ولی به لحاظ تیمی قدرت و توان بهره گیری از این نقاط ضعف برای تغییر نتیجه را نداشت.

مهمترین مشکل تیم عراق در مسابقه رفت تحلیل رفتن قوای جسمانی بازیکنان این تیم برای 90 دقیقه بازی درگیرانه در تمام نقاط زمین بود و بازیکنان امید ایران از این نظر برتری محسوسی نسبت به حریف داشتند. در مسابقه فردا تیم ایران با تکیه بر همین برتری تیمی بدنبال اجرای برنامه های تاکتیکی خود برای تکرار پیروزی برابر عراق خواهد بود.

کادر فنی تیم امید بهتر می داند که با وجود برتری در دیدار رفت هنوز صعود ایران قطعی نیست و برتری یک گل نمی تواند تضمینی برای عبور از سد عراق حتی در دیداری خانگی باشد. با این وجود تیم امید در همان مسابقه رفت هم به خوبی نشان داد که از نظر تیمی، حفظ توپ و خلق موقعیت برتری محسوسی نسبت به حریف دارد و در مسابقه برگشت انتظار می‌رود تیم ایران با حمایت تماشاگران در دقایق بیشتری از زمان مسابقه حریف را تحت فشار حملات خود قرار دهد.

در مسابقه رفت تجربه و فوتبال تک ضرب تیم ایران با وجود بازیکنانی نظیر محسن مسلمان، حمید رضاعلی عسگر، کریم انصاریفرد، آرش افشین، احسان حاج صفی، سامان آقازمانی، میلاد فخرالدینی و رسول کر در کنار بازی اطمینان بخش حامد لک در درون دروازه حکم به برتری ایران داد

در مقابل عراق که با شکست خانگی دیدار رفت، خود را در خطر حذف از مسابقات مقدماتی المپیک می بیند در تهران هدفی جز جبران دیدار رفت نخواهد داشت و با این هدف به دنبال فوتبالی انتحاری خواهد بود تا روزنه های امید خود را برای صعود در خانه حریف جستجو کند.

علیرضا منصوریان

رویارویی با چنین حریفی که چیزی برای از دست دادن ندارد می طلبد تا کادر فنی بازیکنان را نسبت به شرایط حساسی که در90 دقیقه دیداربرگشت پیش رو خواهند داشت، آگاه کنند. ایران با اندوخته ارزشمند دیدار رفت باید فوتبالی حسابگرانه، هوشیار و هدفمند را مقابل حریف زخم خورده خود به نمایش بگذارد و با کنترل برنامه های تاکتیکی حریف و اجتناب از فوتبالی احساسی برنامه های هجومی خود را به اجرا بگذارد.

در مسابقه رفت تجربه و فوتبال تک ضرب تیم ایران با وجود بازیکنانی نظیر محسن مسلمان، حمید رضاعلی عسگر، کریم انصاریفرد، آرش افشین، احسان حاج صفی، سامان آقازمانی، میلاد فخرالدینی و رسول کر در کنار بازی اطمینان بخش حامد لک در درون دروازه حکم به برتری ایران داد و بازیکنان تعویضی نیز به خوبی ماموریت های خود را درحفظ نتیجه انجام دادند و قطعا در مسابقه فردا ترکیب ابتدایی تیم امید کمترین تغییر را خواهد داشت مگر آنکه کادر فنی متناسب با اتفاقات مسابقه بدنبال تغییر شیوه بازی تیم باشند.

منصوریان در سومین تجربه بین المللی خود در فوتبال ملی ایران در دیدار برابر عراق بدنبال صعودی مقتدرانه برای امیدهای ایران و برداشتن گامی امیدبخش در راه رسیدن به المپیک لندن است . او می‌داند با عبور از این مرحله سخت، در رقابت های گروهی فرصت کافی برای ساختن تیمی قوی تر که بتواند یکی از سه سهمیه آسیا برای صعود به المپیک را کسب کند، خواهد داشت.

امیدهای فوتبال ایران با عبور از سد عراق دومین گام برای رسیدن به المپیک را برخواهند داشت و وارد فاز نهایی صعود به دیدارهای مقدماتی المپیک خواهند شد و این مسابقه خانگی می تواند تمرینی برای المپیکی شدن امیدها باشد. پایان دادن به انتظار 36 ساله فوتبال ایران برای صعود به المپیک گام به گام شکل پررنگ تری به خود می گیرد و مسئولیت امیدها را برای تحقق این هدف بزرگ افزایش می دهد.

دیدار برگشت تیم‌های امید ایران و عراق ساعت 20 پنج شنبه به قضاوت نیشیمورا داور ژاپنی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود . تیم کشورمان در مسابقه رفت با تک گل محسن مسلمان به برتری دست یافت.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین