وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
….و سرانجام استقلال قهرمان لیگ برتر شد در نخستین جمعه‌ی اردیبهشت ماه سال 85 ورزشگاه آزادی یكی از پر هیجان ترین روزهای خود را گذراند، تا استقلال تهران پنجمین جام قهرمانی لیگ برتر را به خانه ببرد. آخرین هفته‌ی رقابت‌های لیگ بر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جمعه باشكوه برای آبی‌ها

….و سرانجام استقلال قهرمان لیگ برتر شد


در نخستین جمعه‌ی اردیبهشت ماه سال 85 ورزشگاه آزادی یكی از پر هیجان ترین روزهای خود را گذراند، تا استقلال تهران پنجمین جام قهرمانی لیگ برتر را به خانه ببرد.

آخرین هفته‌ی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال كشور با برگزاری دیداری سرنوشت ساز در ورزشگاه آزادی تهران پیگیری شد كه طی آن استقلال تهران با كسب برتری 4 بر یك برابر برق شیراز آخرین سه امتیاز لیگ پنجم را كسب كرد و با 59 امتیاز قهرمان این مسابقات شد.

در لحظات ابتدایی این بازی تیم استقلال كه برای رسیدن به قهرمانی به سه امتیاز این بازی نیاز داشت با تمام قوا به دروازه‌ی تیم برق شیراز حمله كرد و در دقیقه‌ی دهم بازی رضا عنایتی گل نخست استقلال را وارد دروازه‌ی برق شیراز كرد. شادی ناشی از این گل هنوز به پایان نرسیده بود كه سیاوش اكبرپور در دقیقه‌ی 13 با ضربه‌ی استثنایی از پشت محوطه‌ی جریمه دروازه‌ی برق شیراز را برای دومین بار باز كرد.

در ادامه‌ی بازی تیم برق شیراز برای خارج شدن از شوك ناشی از این دو گل، دروازه‌بان خود اشكان نامداری را با رضا حاج اسبویی تعویض كرد. در دقیقه‌ی 20 بازی رزمی بازیكن تیم برق شیراز فرصت مناسبی را مقابل دروازه‌ی استقلال از دست داد. در دقیقه‌ی 28 ضربه‌ی خطای مهدی شیری از پشت محوطه‌ی جریمه پس از برخورد به دست‌های وحید طالب‌لو و تیر دروازه دفع شد. لحظاتی بعد داود حق دوست مدافع تیم برق در شرایطی مشابه توپ را به بیرون از زمین زد.

در دقیقه‌ی 36 بازی واحدی نیكبخت در كناره‌ی محوطه‌ی جریمه صاحب موقعیت گلزنی شد كه رضا حاج اسبویی دروازه‌بان تیم برق، توپ این بازیكن را گرفت.

در دقیقه‌ی 41 شوت سیاوش اكبرپور از پشت محوطه‌ی جریمه توسط حاج اسبویی مهار شد. دقایقی بعد مجتبی جباری نیز فرصت مناسبی را در برابر دروازه‌ی استقلال از دست داد تا نیمه‌ی نخست با برتری دو بر صفر تیم استقلال به پایان برسد.

با آغاز نیمه‌ی دوم بازی، یك بار دیگر استقلال توپ و میدان را در اختیار گرفت، محمود فكری و مجتبی جباری ظرف 10 دقیقه دو فرصت مناسب را بر روی دروازه‌ی برق ایجاد كردند.در ادامه‌ی بازی ارسال امیر حسینی صادقی پس از برخورد با مدافع برق در آستانه‌ی ورود به دروازه توسط حاج اسبویی مهار شد.در دقیقه‌ی 66 بازی ضربه‌ی استثنایی حسین كاظمی‌، به تیر دروازه‌ی برق اصابت كرد و به زمین بازگشت.

در دقیقه 73 سیاوش اكبرپور با عبور از میان مدافعان برق شیراز سومین گل استقلال را به ثمر رساند تا خیال هواداران این تیم راحت شود.دقایقی بعد رضا حاج اسبویی موقعیت مناسب دیگری را از مجبتی جباری گرفت، اما رضا عنایتی در دقیقه‌ی 77 چهارمین گل استقلال را به ثمر رساند تا از این زمان تا پایان بازی طرفداران استقلال جشن قهرمانی به راه بیاندازند.لحظاتی بعد محمد مطوری بازیكن برق شیراز از زمین اخراج شد.

در دقیقه 81 تیم فوتبال برق شیراز صاحب یك پنالتی شد كه وحید طالب لو ضربه‌ی بهروز پاك نیت را در دو مرحله دفع كرد.

در دقیقه‌ی 94 برق شیراز تك گل خود را به وسیله پاك نیت به ثمر رساند تا این استقلال باشد كه قهرمانی لیگ پنجم را در ورزشگاه آزادی جشن بگیرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین