سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شبکه‌های Wireless یا بی‌سیم مدت زمانی است که در کشور ما روند رو به رشدی داشته است. در حال حاضر در دانشگاهها، فرودگاهها، مراکز تجاری و اماکنی نظیر آن‌ها دسترسی به اینترنت از طریق شبکه Wireless امکانپذیر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اگر با وایرلس کانکت می‌شوید...

 

اینترنت-رسانه

شبکه‌های Wireless یا بی‌سیم مدت زمانی است که در کشور ما روند رو به رشدی داشته است. در حال حاضر در دانشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، مراکز تجاری و اماکنی نظیر آن‌ها دسترسی به اینترنت از طریق شبکه Wireless امکان پذیر است. اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که اگر ایجاد یک شبکه بی‌سیم برای همه امکان پذیر است، بنابراین استفاده از آن برای مجرمان و خلاف کاران نیز باید مجاز باشد! پس شما به عنوان یک کاربر وایرلس، نبایستی در زمان اتصال به شبکه جهانی، ایمنی سیستم خود را فراموش کنید.

یکی از ترفندهای هکرها این است که یک سرور دروغین ایجاد کرده و باعث می‌شوند شما به جای اتصال به سرور اصلی شبکه، ناآگاهانه به کامپیوتر هکر که نقش سرور را ایفا می‌کند، متصل شوید! به همین سادگی خودتان باعث شده‌اید هکر بتواند به راحتی آب خوردن به کامپیوتر یا لپ تاپ شما نفوذ کرده و سوء استفاده کند. برای جلوگیری از این مشکلات چه باید کرد؟ در این ترفند، به معرفی اقدامات احتیاطی به هنگام اتصال به شبکه Wireless می‌پردازیم:

 

هیچ‌گاه ناآگاهانه آن‌لاین نشوید

اگر نیازی به اینترنت ندارید، اتصال Wi-fi دستگاه خود را قطع کنید و علاوه بر آن همواره قابلیت اتصال اتوماتیک به شبکه‌ها در سیستم خود را غیر فعال کنید. این کار عمر باتری را نیز بیشتر می‌کند.

 

از شبکه مناسب و درست استفاده کنید

وقتی به شبکه بی‌سیم وصل می‌شوید، ویندوز، SSID) Service set Identifiers)های تمام شبکه‌های این مجموعه و محدوده را به شما نشان می‌دهد.

همچنین اطمینان حاصل کنید که به شبکه درست وصل شده‌اید؛ برای این کار کافی است از متصدی مربوطه در محل، نام صحیح کانکشن اصلی شبکه را پرسوجو کنید. در صورت مشاهده کانکشنهای مشکوک، حتماً مراتب را به مسئولان گزارش دهید.

 

به اشتراک ‌گذاری پرینتر و فایل خود را قطع کنید

یکی از کارهایی که حتماً باید انجام دهید، قطع به اشتراک‌ گذاری پرینتر و فایلهای خودتان است. برای این کار از روش زیر استفاده کنید:

در ویندوز XP، از منوی Start وارد My Network Places شوید. در پنجره Network Connections بر روی شبکه راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در پنجره محاوره پایانی در قسمت General، گزینه Client for Microsoft Networks and File and Printer Sharing for Microsoft Networks را از حالت انتخاب درآورید و سپس بر روی OK کلیک کنید.

در ویندوز ویستا قابلیت جالبی نهفته است که خود ویندوز در صورت تشخیص ناامنی شبکه، به طور خودکار حالت به اشتراک ‌گذاری را لغو و این ویژگی را خاموش و غیر فعال می‌سازد. جهت کنترل و تغییر این حالت از این روش پیروی کنید:

ابتدا از منوی Start وارد Network شوید؛ سپس بر روی عبارت Network and Sharing Center را کلیک کنید. اگر کنار نام شبکه عبارت Public network به معنای شبکه عمومی ظاهر شد و شما به شبکه عمومی وصل شدید، فقط باید این پنجره را ببندید؛ چون در معرض دید قرار گرفته‌اید. در غیر این صورت، روی کلید Customize از روی نام شبکه کلیک کنید و پس از آن Public را انتخاب کرده و روی کلمه Next و سپس روی Close کلیک کنید.

کاری که باید انجام دهید این است: دقت کنید از طریق اتصال به این شبکه‌های عمومی هرگز خرید اینترنتی نکنید؛ از عملیات بانکی آن‌لاین استفاده ننمایید؛ اطلاعات حساس و مهم را در حالی که از اینترنت عمومی متصلید، ثبت نکنید؛ حتی‌المقدور از کلمات عبور استفاده نکنید.

 

منبع پرشین استار


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: baharrrrr88

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین