تبیان، دستیار زندگی
زرگسالان آسیا راه یافت افشین نوروزی ، ملی پوش پینگ پنگ کشورمان ، پس از 45 سال ، حریفی از ژاپن را مغلوب کرد . به گزارش ایسنا ، در خلال برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی پینگ پنگ بزرگسالان آسیا در بانکوک تایلند ، افشین نور...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیروزی پینگ پنگ ایران بر ژاپن پس از 45 سال ،

افشین نوروزی به مرحله ی بعد مسابقات قهرمانی پینگ پنگ بزرگسالان آسیا راه یافت

افشین نوروزی ، ملی پوش پینگ پنگ کشورمان ، پس از 45 سال ، حریفی از ژاپن را مغلوب کرد .

به گزارش ایسنا ، در خلال برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی پینگ پنگ بزرگسالان آسیا در بانکوک تایلند ، افشین نوروزی ، با درخشش خیره کننده خود در مرحله یک شانزدهم بازیهای انفرادی این دوره از مسابقات موفق شد با نتیجه 4 بر 1 مقابل حریف صاحب نام ژاپنی به پیروزی برسد ، این در حالی است که آخرین باری که یک ایرانی موفق شده بود در یک مسابقه رسمی مقابل ژاپن به پیروزی برسد ، مربوط به سال 1958 میلادی می باشد که در خلال برگزاری بازیهای آسیایی ، امیر احتشام زاده موفق شد بر "تاناکا" قهرمان جهان از کشور ژاپن غلبه کند .

یادآور می شود ، 2 ماه پیش ، در خلال برگزاری مسابقات جوانان آسیای میانه در تهران ، افشین نوروزی با غلبه بر کلیه رقبای داخلی و خارجی به مقام قهرمانی انفرادی جوانان آسیای میانه دست یافت .

یادآور می شود ، افشین نوروزی و تیم ملی جوانان کشورمان در شهریور ماه سال 1382 در فینال مسابقات جوانان آسیا در حیدر آباد هندوستان شرکت خواهند کرد .

گفتنی است ، سال گذشته تیم جوانان کشورمان به مقام ششم آسیا دست یافته بود ، که در طول 8 دوره حضور ایران در این مسابقات تاکنون بهترین مقام برای کشورمان محسوب می شود  .