سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زمان زیادی تا برگزاری چهل و یكمین آزمون سراسری باقی نمانده است و كم‌كم صدای پای كنكور به گوش می‌رسد، البته دیگر آن روزهایی كه كنكور را غول می‌نامیدند، گذشته است و الان دیگر قبول شدن یا نشدن مهم نیست، بلكه فقط كیفیت رشته و دانشگاه محل قبولی از اهمیت....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صدای پای كنكوربه گوش می‌رسد...آرشیو شد

 

 

تحصیل

توصیه سازمان سنجش به كنكوری‌ها:

در پاسخگویی به سوالات مدیریت زمان داشته باشید

از آوردن وسایل غیرمجاز درجلسه آزمون خودداری كنید

 

زمان زیادی تا برگزاری چهل و یكمین آزمون سراسری باقی نمانده است و كم‌كم صدای پای كنكور به گوش می‌رسد، البته دیگر آن روزهایی كه كنكور را غول می‌نامیدند، گذشته است و الان دیگر قبول شدن یا نشدن مهم نیست، بلكه فقط كیفیت رشته و دانشگاه محل قبولی از اهمیت برخوردار است.

 

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان سنجش آموزش كشور در چند روز باقی مانده تا كنكور90 به داوطلبان توصیه می‌كند: از آنجایی كه پاسخنامه به عنوان مهمترین سند آزمون داوطلب در سازمان سنجش محسوب می‌شود، داوطلب باید در پر كردن پاسخنامه دقت‌ لازم را داشته باشد و گزینه‌های انتخابی را به طور كامل پر رنگ و به شیوه‌ای كه در بالای پاسخنامه نشان داده شده است، پر كند.

پیش دانشگاهی الزامی برای کنکور

همچنین، در صورت نیاز به حذف یا تعویض گزینه‌ای كه در پاسخنامه علامت زده‌اید، محل پاسخ قبلی را به طور كامل پاك كنید، به گونه‌ای كه اثری از آن برجا نماند؛ چرا كه از نتیجه حاصل از قرائت پاسخنامه است كه نمره هر درس و نمره كل استخراج می‌شود و عامل انسانی در این فرایند هیچ نقشی ندارد.

در جلسه آزمون سر به زیر باشید .

به داوطلبان توصیه می‌شود در جلسه آزمون سر به زیر باشید، چرا كه عوامل اجرایی در حوزه‌های امتحانی موظف به اعمال دقیق نظم و دستورالعمل‌های اجرای آزمون هستند و فعل و انفعالات داوطلبان را در جلسه آزمون رصد می‌كنند، بنابراین از حركات بی مورد، چشم انداختن به داوطلبان دیگر و پاسخنامه آنان، صحبت با داوطلبان دیگر و رد و بدل كردن وسایل اكیدا خودداری كنید، چون ممكن است بدون آنكه مطلع شوید، در مورد شما تشخیص تقلب یا تخلف داده شود.

پاسخنامه را با مداد پركنید .

پاسخنامه را با مداد پركنید، تعجب ندارد اگر هنوز هم روی این موضوع تاكید می‌شود چون داوطلبانی هستند كه با وجود این همه تاكید، پاسخنامه خود را با چیزی غیر از مداد پر می‌كنند و به همین راحتی آزمون را از دست می‌دهند.

بنابراین گزارش، بعضی از داوطلبان با این تصور كه بعد از آزمون نمره دروس را محاسبه كنند از پاسخ‌های علامت گذاری شده یادداشت برداری می‌كنند، این عمل ممنوع و در حكم تقلب است و باعث محرومیت از آزمون می‌شود.

از یادداشت های رتبه آخر کنکور امسال

مدیریت زمان در پاسخگویی به سوالات داشته باشید .

تنظیم و مدیریت زمان را در هنگام پاسخگویی به سوالات در نظر داشته باشید، در یك درس، ارزش سوالات با هم تفاوتی ندارد؛ پس قدر سوالات آسانتر را بدانید و از صرف وقت به صورت افراطی برای پاسخگویی به یك سوال كه به از دست دادن فرصت پاسخگویی به سوالات دیگر منجر می‌شود، پرهیز كنید.

از آوردن وسایل غیر مجاز در جلسه آزمون خودداری كنید.

داوطلبان باید كارت ورود به جلسه، كارت ملی یا شناسنامه عكسدار، مداد، مداد پاك‌كن، مدادتراش، ساعت مچی و آب معدنی را در جلسه آزمون به همراه داشته باشند و از آوردن وسایل غیر مجاز و ممنوع چون موبایل یا هر گونه وسیله ارتباطی، ماشین حساب، كتاب، جزوه، كیف، هر گونه یادداشت درسی یا غیردرسی خودداری كنند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

تهیه و تنظیم: نسرین صادقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین