تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم: کره نرم شده 115 گرم پودر شکر یک لیوان زرده تخم مرغ 2 عدد آب پرتقال تازه 1 قاشق غذا خوری رنده پوست پرتقال 1 قاشق غذا خوری آرد ساده 200 گرم آرد ذرت 1 قاشق غذاخوری نمک  یک چهارم قاشق چایخوری یکینگ پودر 1 قاشق چایخوری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیسکویت پرتقالی


مواد لازم:

کره نرم شده115 گرم
پودر شکریک لیوان
زرده تخم مرغ2 عدد
آب پرتقال تازه1 قاشق غذا خوری
رنده پوست پرتقال1 قاشق غذا خوری
آرد ساده200 گرم
آرد ذرت1 قاشق غذاخوری
نمکیک چهارم قاشق چایخوری
یکینگ پودر1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:

شکر و کره را با هم مخلوط می کنیم و با همزن برقی آنقدر می زنیم تا رنگ آن روشن شود و پُـف کند. سپس زرده تخم مرغ،  آب پرتقال  و رنده پوست پرتقال را می افزاییم و مخلوط می کنیم تا به صورت یکنواخت درآید.

در ظرفی دیگر آرد ساده، آرد ذرت ، نمک و بیکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کرده والک می کنیم. آنگاه مخلوط حاصل را به مخلوط اول (که طرز تهیه آن در بالا آمد)، اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم تا به صورت خمیر در آید. خمیر را در یک کاغذ روغنی می پیچیم و به مدت 2ساعت در یخچال نگهداری می کنیم. بعد از این مدت خمیر را از یخچال بیرون می آوریم و از خمیر به اندازه های یک قاشق سوپخوری برمی داریم و گلوله کرده و بر روی کاغذ روغنی( کاغذ روغنی را در سینی فر انداخته و آن را چرب می کنیم) با فاصله 3 تا 5 سانتی متر می چینیم. سپس خمیر گلوله شده را فشار می دهیم تا مسطح شود. آنگاه سینی را در فری که از قبل با درجه حرارت 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت 10- 8 دقیقه قرار می دهیم تا بیسکویت ها طلایی شوند. بعد از پخت، بیسکویت ها را از فر بیرون می آوریم و روی تور سیمی قرار می دهیم تا خنک شوند.

منبع: دنیای تغذیه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.