سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان صبح فردا سه شنبه با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتظار 5 ماهه به پایان می‌رسد!


جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان صبح فردا سه شنبه با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.


سجادی

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سه‌ شنبه هفته گذشته (24 خردادماه) حمید سجادی را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد. جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان درحالی صبح فردا برگزار خواهد شد که قانون تبدیل سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان در جلسه علنی روز 12 دی ماه سال گذشته درصحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در روز 29 دی ماه به تایید شورای نگهبان رسید.

رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران در روز 30 دی ماه قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را در اجرای اصل 123 قانون اساسی برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ کرد. پس از آنکه سه شنبه گذشته حمید سجادی از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد، ظرف یک هفته گذشته انتخاب وزیر پیشنهادی با فراز و فرودهای بسیاری همراه بود.

ظرف روزهای گذشته کمیسیون های تخصصی مجلس به بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی پرداختند و حتی سجادی با حضور در مجلس در چند نشست جداگانه با نمایندگان مجلس شرکت کرد و به دفاع از برنامه های خود پرداخت.

 با وجود اینکه رئیس جمهور در نامه معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس از لفظ "ناچار" استفاده کرد و همین موضوع تاحدودی وجهه گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان را خدشه دار کرد و حتی موضع‌گیری تند نمایندگان مجلس را برانگیخت اما با گذشت زمان و جلسات حضوری با نمایندگان مجلس به مرور این فضا تلطیف شد.

در صورتیکه مجلس به وزیر پیشنهادی دولت رای اعتماد ندهد این پیش بینی می شود که علی سعیدلو به عنوان سرپرست این وزارتخانه به فعالیتش در ورزش ادامه دهد و قطعا حضور او می تواند تغییرات جدیدی را در عرصه ورزش بوجود آورد.

فردا جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت ورزش و جوانان در حالی برگزار می شود که این برای نخسیتن بار پس از پیروزی انقلاب است که گزینه پیشنهادی دولت از بین چهره های ورزشی و دانشگاهی انتخاب شده است.

 رئیس جمهور درجلسه صبح فردا سه شنبه ، ابتدا حمید سجادی را برای پست وزارت ورزش و جوانان به نمایندگان معرفی خواهد کرد و سپس گزینه پیشنهادی این فرصت را خواهد داشت تا ضمن طرح دوباره سوابق ورزشی و علمی خود به دفاع از خود بپردازد. پس از آن جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی برگزار خواهد شد تا نمایندگان مجلس پس از 5 ماه کشمکش بین دولت و مجلس دست به انتخاب بزنند ، انتخابی که بی تردید با تغییرات عمده و اساسی در ساختار و بدنه ورزش کشور همراه خواهد بود.

 اما در صورتیکه مجلس به وزیر پیشنهادی دولت رای اعتماد ندهد این پیش بینی می شود که علی سعیدلو به عنوان سرپرست این وزارتخانه به فعالیتش در ورزش ادامه دهد و قطعا حضور او می تواند تغییرات جدیدی را در عرصه ورزش بوجود آورد.

 

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین