تبیان، دستیار زندگی
در سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) تعدادی از شعرای عرب زبان شرکت کننده در سومین کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین به همراه جمعی از شعرای کشورمان ضمن دیداری صمیمانه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شب شعر فلسطین در کنار مقام معظم رهبری


در سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) تعدادی از شعرای عرب زبان شرکت کننده در سومین کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین به همراه جمعی از شعرای کشورمان ضمن دیداری صمیمانه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلا‌ب اسلا‌می به قرائت اشعاری در خصوص مظلومیت مردم فلسطین و قدس شریف پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار هدف از برگزاری چنین جلسه‌ای را احترام به قدس از طریق بیان احساسات و عواطف درونی‌، تاکید بر لزوم توجه دوباره و بیش از پیش شعرای عرب به مسئله فلسطین برشمردند وافزودند: در سالهای اول اشغال فلسطین ، شعرهای برجسته ای در خصوص این ظلم تاریخی سروده شد اما در سالهای اخیر به رغم جایگاه بالای شعر در زبان عربی ، اشعار فصیح عربی در خصوص انتفاضه و مراحل بسیارمهم قضیه فلسطین کمتر دیده می شود.

ایشان با اشاره به ظلمی که امروز به مردم فلسطین می شود و صحنه‌های تکان دهنده ای که بخش کوچکی از واقعیات فلسطین است و بر صفحه های تلویزیون نمایش داده می شود خاطرنشان کردند: شعرا باید این صحنه‌ها را با زبان شعر منعکس کنند تا آیندگان متوجه شوند بر این ملت مظلوم چه گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جایگاه و نقش شعرای متعهد درطول تاریخ اسلام ، لزوم قدرشناسی از این شعرا را یادآور شدند.

پس از سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای تعدادی از شاعران سروده های خودرا قرائت کردند.

لینک ها :

فیلم شب شعر فلسطین در كنار مقام معظم رهبری

سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در کنفرانس بین المللی قدس

قدس در گذر زمان

نگاهی عمیق تر به پدیده انتفاضه الاقصی

قرنی سراسر وحشت و جنگ