وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیر کل تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت كرمان با اشاره فرارسیدن سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: این بانوی بزرگوار الگوی ایثار، گذشت، صبر و استقامت هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر کل تبلیغات اسلامی کرمان:

حضرت زینب (س) الگوی ایثار، صبر و گذشت هستند

حجت الاسلام مهدی عرب پور

مدیر کل تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت كرمان با اشاره فرارسیدن سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: این بانوی بزرگوار الگوی ایثار، گذشت، صبر و استقامت هستند.

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام مهدی عرب پور در آیین این هفته نماز جمعه كرمان افزود: تمامی مبلغان و تحلیلگران واقعه عاشورا اذعان دارند كه خطبه های حضرت زینب (س)، عامل ماندگاری این واقعه بود.

وی خاطرنشان كرد: حضرت زینب (س) در خانه وحی و در دامان حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) پرورش یافت.

وی ادامه داد: بارزترین دوره زندگی حضرت زینب (س) در كربلا و مسوولیت ایشان بعد از شهادت سید الشهدا(ع) است.

خطیب موقت جمعه كرمان تصریح كرد: حضرت زینب (س) وظیفه خود در راستای زنده نگه داشتن پیام عاشورا و خون شهدای كربلا را به بهترین شكل ممكن به انجام رساندند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ولادت امام علی (ع) گفت: در رابطه با شخصیت ایشان كتابهای بسیاری نوشته شده اما تاكنون قطره ای از دریای فضایل بیكران آن حضرت مطرح نشده است.

حجت الاسلام عرب پور همچنین به موضوع اعتكاف اشاره كرد و اظهارداشت: جمع بسیاری از مردم به ویژه جوانان استان كرمان در حال حاضر در این آیین معنوی حضور دارند.

به گفته وی، حضور گسترده مردم به ویژه جوانان در آیین اعتكاف بیانگر توجه آنها به باورهای دینی است.

خطیب موقت جمعه كرمان ادامه داد: ایام اعتكاف فرصت مناسبی برای شبكه های فرهنگی، ائمه جماعات و سایر دست اندركاران مربوطه است تا بتوانند برای ارتقای هر چه بیشتر آگاهی مردم از مسایل دینی و ارزش های اسلامی گام بردارند.

وی در ادامه به سالروز شهادت شهید چمران اشاره و عنوان كرد: ایشان الگوی اخلاص، فداكاری و مجاهدت در راه خداوند هستند و خدمات ارزشمندی را به انقلاب اسلامی ایران كرده اند.

وی تاكید كرد: جوانان باید هر چه بیشتر قدردان این بزرگوار باشند.

وی روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای انجام ماموریت ها و وظایف خود تاكنون به خوبی عمل كرده است.

حجت الاسلام عرب پور اظهارداشت: سازمان تبلیغات اسلامی نهادی وابسته به ولایت است كه در راستای انجام وظایف و ماموریت های مربوطه تلاش می كند.

به گفته وی، تاكنون سازمان های مرتبط با این نهاد از جمله موسسه تبیان، حوزه هنری و خبرگزاری مهر ایجاد شده است.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین