تبیان، دستیار زندگی
این‌ روزها بسیاری‌ از خانم ها به‌ تهیه بطری ها یا ظرف های‌ شیشه‌ ای‌ حاوی‌ سبزیجات‌ معطر، سیر، پوست‌ لیموترش‌ و... در سركه‌ یا روغن‌ علاقه نشان می دهند. اما این‌ شیشه‌ها قیمت های‌ بالایی‌ دارند. كدبانوهای‌ هنرمند با روشی‌ كه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیشه های معطر خوراكی را خودتان درست کنید


این‌ روزها بسیاری‌ از خانم ها به‌ تهیه بطری ها یا ظرف های‌ شیشه‌ ای‌ حاوی‌ سبزیجات‌ معطر، سیر، پوست‌ لیموترش‌ و... در سركه‌ یا روغن‌ علاقه نشان می دهند. اما این‌ شیشه‌ها قیمت های‌ بالایی‌ دارند. كدبانوهای‌ هنرمند با روشی‌ كه‌ در اینجا آموزش‌ داده‌ می‌ شود، می‌توانند خودشان این بطری ها را تهیه‌ كنند.


روغن معطر

مواد لازم‌

- روغن‌ آفتابگردان‌ یا زیتون‌

- سبزیجات‌ معطر


روش‌ تهیه‌

سبزیجات‌ تازهِ معطر را بشویید و خشك‌ كنید. سپس‌ چند برگ‌ از آنها را درون‌ بطری‌ بیندازید و روغن‌ را روی‌ آن‌ بریزید. در شیشه‌ را ببندید، آن‌ را در ظرفی‌ پر از آب‌ قرار دهید و مدت‌ پنج‌ دقیقه‌ با حرارت‌ ملایم‌ گرم‌ كنید. سپس‌ آن‌ را بردارید و كناری‌ بگذارید.


سركه معطر

مواد لازم‌

- سركه‌ سفید

- لیموترش‌ یا سیر


روش‌ تهیه‌

لیمو را بشویید و خشك‌ كنید. سپس‌ به‌ وسیله‌ چاقو از قسمت‌ بالای‌ آن‌ شروع‌ كنید و پوست‌ را با ضخامت‌ نیم‌ سانتیمتر و به‌ صورت‌ پیوسته‌ ببرید. پوست‌ لیمو را كه‌ حالا به‌ صورت‌ نواری‌ باریك‌ درآمده‌،‌ درون‌ بطری‌ بیندازید. شیشه‌ را با سركه‌ پر كنید، در آن‌ را ببندید و آن‌ را درون‌ یک ظرف آب‌ قرار دهید. سپس‌ به‌ مدت‌ پنج‌ دقیقه‌ با حرارت‌ ملایم‌ گرم‌ كنید. برای‌ استفاده‌ از سیر هم‌ همین‌ روش‌ را به‌ كار ببرید و به‌ جای‌ پوست‌ لیمو، سیرها را به‌ صورت‌ درسته‌ و پوست‌كنده‌ در سركه‌ بریزید.

می ‌توانید عمل‌ گرم‌ كردن‌ را در ظرفی‌ درون‌ مایكروویو با حرارت‌ متوسط‌ انجام‌ دهید و سپس‌ مواد را به‌ شیشه‌ انتقال‌ دهید.

ویدا صدیقی


لینک ها

کاردستی (مجموعه مقالات)

فروش كتاب های « متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.