سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با كسب دو مدال طلا یك نقره و سه برنز مدال طلای آسیا بر سینه‌ی هادی حبیبی تیم ملی كشتی آزاد ایران با كسب دو مدال طلا، یك نقره و سه برنز، قهرمان نوزدهمین دوره‌ی مسابقات كشتی آزاد آسیا شد. در پایان رقابت‌های روز دوم مسابقات كش...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تیم ملی كشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد

با كسب دو مدال طلا یك نقره و سه برنز
مدال طلای آسیا بر سینه‌ی هادی حبیبی


تیم ملی كشتی آزاد ایران با كسب دو مدال طلا، یك نقره و سه برنز، قهرمان نوزدهمین دوره‌ی مسابقات كشتی آزاد آسیا شد.

در پایان رقابت‌های روز دوم مسابقات كشتی آزاد قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان، تیم ایران صاحب یك مدال طلا، یك نقره و یك برنز دیگر شد تا با كسب 55 امتیاز و تنها با یك امتیاز اختلاف نسبت به تیم میزبان (قزاقستان)، بر سكوی قهرمانی بایستد و ژاپن با 38 امتیاز سوم شد.

در فینال وزن 60 كیلوگرم، مراد محمدی در یك كشتی جنجالی مغلوب یونگ چول از كره‌ی شمالی شد. داوران در این مسابقه با بازبینی فیلم، نتیجه را به سود حریف كره‌ای اعلام كردند تا ایرانی‌ها به این رای معترض شوند.

اما، در فینال وزن 74 كیلوگرم، هادی حبیبی با غلبه بر بولنگ از چین انتقام شكست سال گذشته را گرفت و دومین مدال طلا را برای تیم ایران به ارمغان آورد.

در وزن 96 كیلوگرم نیز، حمید سیفی در مصاف با حریف ازبكستانی به پیروزی رسید تا به مدال برنز مشترك این وزن دست یابد. در فینال این وزن كروپنیاكف از قرقیزستان كه در دور قبل حمید سیفی را شكست داده بود، مقابل نورجان كاتایف از كشور میزبان حاضر نشد تا مدال طلای این وزن به قزاقستان برسد.

گفتنی است، در روز نخست این رقابت‌ها تیم ملی كشتی آزاد ایران توسط محمد رضایی در وزن 55 كیلوگرم، به مدال طلا رسیده بود و مجید خدایی در وزن 84 كیلوگرم به همراه هادی پورعلیجان در وزن 120 كیلوگرم سوم شدند.

حسن طهماسبی در وزن 66 كیلوگرم، تنها كشتی‌گیر ایران در این رقابت‌ها بود كه مدالی نگرفت.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین