سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تماشاگران سینما، همیشه به دنبال فهرست فیلم هایى هستند كه قرار است در طول سال به نمایش درآید. با اینكه روال ساخت فیلم ها به گونه اى است كه هر فیلمى در نهایت، یك سال بعد از ساخته شدن روى پرده مى رود، اما كنجكاوى و عطش سینمادوس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فیلم هایى كه در سال 2006 مى بینید

تماشاگران سینما، همیشه به دنبال فهرست فیلم هایى هستند كه قرار است در طول سال به نمایش درآید. با اینكه روال ساخت فیلم ها به گونه اى است كه هر فیلمى در نهایت، یك سال بعد از ساخته شدن روى پرده مى رود، اما كنجكاوى و عطش سینمادوستان چیزى نیست كه به این سادگى مهار شود. آنچه در ادامه مى خوانید، مرور مختصر فیلم هایى است كه امسال روى پرده سینماهاى آمریكا مى روند.

سین سیتى 2

كارگردان ها: رابرت رودریگس و فرنك میلر، بازیگرها: میكى رورك، بریتنى مورفى، كلایو آون، روزاریو داوسن

سین سیتى (شهر گناه) فیلم محبوب بسیارى از تماشاگران سینما شد. تجربه غریب رودریگس و میلر (كوئنتین تارانتینو هم در یك سكانس با آنها شریك شد) در به تصویر درآوردن یك كامیك بوك، به مذاق بسیارى از آنها كه سال هاى كودكى شان با كامیك بوك ها گذشته بود، خوش آمد. كیفیت تصویرى فیلم آنقدر غریب بود كه نمى شود توضیحش داد و از همان ابتدا مشخص بود كه فیلم هاى بعدى هم در كارند، چون همه شخصیت هاى كامیك بوك هاى سین سیتى در فیلم اول حضور نداشتند. اینطور كه مى گویند داستان قسمت دوم، قبل از قسمت اول اتفاق مى افتد و بیش تر حول عكاسى مى گردد كه نمى تواند با گذشته اش كنار بیاید. پیش بینى كرده اند كه سین سیتى 2 یكى از پرفروش ترین فیلم هاى سال خواهد بود.

ماموریت: غیرممكن 3

كارگردان: جى. جى. آبرامز، بازیگرها: تام كروز، وینگ ریمز، مایكل موناهان

این دنباله اى است بر دو قسمت قبل این فیلم پرطرفدار و سراسر حادثه كه اولى را «برایان دى پالما» ساخت و دومى را «جان وو». براى ساخت قسمت سوم، نام هاى زیادى بر زبان ها آمد و حتى مدتى قرار بود «دیوید فینچر» آن را بسازد. اما با انصراف او، كروز و باقى سرمایه گذارها به جست وجوى كارگردانى دیگر برآمدند و در نهایت به «آبرامز» رسیدند. تعداد كسانى كه نسخه اى از فیلم را دیده اند، بسیار اندك است اما خبرهاى رسیده حكایت از آن دارند كه داستان فیلم، به نسبت قسمت دوم، قرص و محكم تر است و در كنار حركات غیرعادى «ایتن هانت» (تام كروز) با یك داستان هم روبه رو خواهیم بود. شك نكنید كه عوامل سازنده ماموریت: غیرممكن 3 هم دوست دارند یكى از پرفروش ترین فیلم هاى سال را روى پرده سینماها بفرستند.

كوكب سیاه

كارگردان: برایان دى پالما، بازیگرها: اسكارلت جوهانسن، جاش هارتنت، هیلارى سوآنك، آرون اكهارت

برایان دى پالما، یكى از كهنه كارها و البته بهترین كارگردان هاى آمریكایى است كه در این سال ها كم تر از قبل كار كرده و فیلم قبلى اش «فم فتل/ زن مرگبار» چند سالى پیش از این به نمایش درآمد. این شیفته سینماى «آلفرد هیچكاك» پس از سبك سنگین كردن چند پروژه و واگذارى آنها به كارگردان هایى دیگر، در نهایت ساخت فیلمى از روى داستان «كوكب سیاه»، نوشته «جیمز الروى»، جنایى نویس مشهور آمریكایى و خالق «محرمانه لس آنجلس» را برگزید. فیلمى كه كارگردان هاى دیگر به ساختنش رضایت نداده بودند. داستان فیلم در بلغارستان مى گذرد و الروى آن را از روى ماجرایى واقعى كه در 1947 اتفاق افتاده بود نوشته است. كسى درباره فروش احتمالى فیلم حدسى نزده، اما خود دى پالما گفته است كه فكر مى كند تماشاگران سینما از تماشاى این نئونوآر لذت ببرند.

عطر: حكایت یك جانى

كارگردان: تام تیك ور، بازیگرها: داستین هافمن، آلن ریكمن، بن ویشو

تام تیك ور با ساخت «بدو لولا، بدو» (با بازى فرانكا پوتنته) یك شبه ره صدساله را طى كرد. فیلم دیدنى و لذت بخش تیك ور (صفت هایى كه منتقدان به فیلم دادند) راه را براى ادامه كارش هموار كرد و او با ساخت فیلم هاى «شاهزاده و جنگجو» و «بهشت/ ملكوت» (براساس فیلمنامه اى از كریشتف كیشلوفسكى كه خودش مجال ساخت آن را نیافت) نشان داد كارگردانى قدرقدرت است. كار تازه او، اقتباسى است از یك كتاب مشهور و پرفروش كه به شرح زندگى آدمى مى پردازد كه عطر مى سازد و بوى خوش عطرها او را از خود بى خود مى كنند. مى گویند «استنلى كوبریك» فقید، نخستین كارگردانى بود كه این كتاب را براى فیلم شدن انتخاب كرد، ولى بعد از چند ماه سر و كله زدن با كتاب رسماً گفت كه ساختنش غیرممكن است. در عین حال، نام كارگردان هاى دیگرى هم كه علاقه مند به ساخت آن بودند، در سایت هاى خبرى موجود است. داستان عطر: حكایت یك جانى در قرن هجدهم میلادى مى گذرد و تیك ور فیلمش را در فرانسه، آلمان و اسپانیا فیلمبردارى كرده است. درباره فروش این فیلم هم حدس زده اند كه به فروش معقولى دست پیدا مى كند و بعید نیست تماشاگران عادى از دیدنش لذت ببرند و این درحالى است كه شمارى از منتقدان سینمایى بى صبرانه منتظر نمایش عمومى عطر: حكایت یك جانى هستند تا دوباره فیلمى از تام تیك ور ببینند.

لینک ها :

 سینمای جهان درنوروز 85 

 سینما جهان در سالی كه گذشت 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین