تبیان، دستیار زندگی
مخلوط یک قاشق چای خوری عسل همراه با یک نوک انگشت جوزا داخل یک فنجان آب پرتقال، شما را سرحال می آورد. چای رزماری نیز تاثیر آرامش بخشی روی اعصاب دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

4 روش خانگی برای درمان اضطراب


مخلوط یک قاشق چای خوری عسل همراه با یک نوک انگشت جوزا داخل یک فنجان آب پرتقال، شما را سرحال می آورد. چای رزماری نیز تاثیر آرامش بخشی روی اعصاب دارد.


پرتقال

احساس اضطراب در زندگی اجتناب ناپذیر است و زمانی اتفاق می افتد که یک اتفاق یا یک محل جدید، شما را دچار چالش می ‌کند.

اگر این اضطراب طولانی شود، می ‌تواند مشکل و ناراحتی‌ های جدی ایجاد کند و ممکن است مشکلات بهداشتی جدی‌ تری را به وجود آورد. در این مقاله چند راه کار خانگی و مفید برای کاهش اضطراب ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی ارنج اتوریتی، بروز اضطراب در فرد باعث می‌ شود که ضربان قلب تندتر شود، فشار خون افزایش پیدا کند و بسیاری از علائم دیگر که ناشی از تنش‌ های روزانه هستند.

کارشناسان علوم بهداشت روانی در این مقاله تاکید کردند که با 4 روش زیر حتی اگر اضطراب شما به طور کامل درمان نشود اما علائم آن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌ کند.

راه‌ کار اول این است که پرتقال را به عنوان بخشی از رژیم ضداضطراب خود در نظر داشته باشید. بر اساس دو مطالعه‌ ای که در مطب دندانپزشکی صورت گرفتند معلوم شد که پخش کردن بوی روغن خاص پرتقال در هوا می ‌تواند اعصاب بیماران مضطرب را آرام کند.

برای بهره‌ مندی از تاثیر آرامش بخش رزماری، از چای آن استفاده کنید. به این ترتیب که یک تا دو قاشق چای خوری رزماری خشک شده را داخل یک فنجان آب جوش بریزید، 10 دقیقه آن را کنار بگذارید تا خیس بخورد، سپس آن را بنوشید

برای بهره‌ مند شدن از این تاثیرکافی است پوست پرتقال را بکنید و آن را مقابل بینی خود بگیرید و عطر آن را استشمام کنید. این اقدام موجب می‌ شود که فشار خون تان کاهش پیدا کند. به این ترتیب دفعه ی بعد اگر مضطرب شدید آرام یک جا بنشینید، خود را آرام کرده و یک پرتقال بزرگ را پوست بکنید.

شگرد دوم این است که هر وقت علائم اضطراب را در خود حس کردید مثلا دچار افزایش سرعت ضربان قلب شدید یک قاشق چای خوری عسل را به همراه یک نوک انگشت جوزا داخل یک فنجان آب پرتقال ریخته و پس از هم زدن آن را بنوشید تا این معجون شما را سرحال بیاورد.

چای رزماری

شگرد سوم گیاه رزماری است. رزماری در سده‌ های میانه به عنوان گیاهی برای دور کردن ارواح شیطانی استفاده می ‌شد. امروزه متخصصان دریافتند که این گیاه تاثیر آرامش بخشی روی اعصاب دارد.

در این مقاله توصیه شده است که برای بهره‌ مندی از تاثیر آرامش بخش رزماری، از چای آن استفاده کنید.

به این ترتیب که یک تا دو قاشق چای خوری رزماری خشک شده را داخل یک فنجان آب جوش بریزید، 10 دقیقه آن را کنار بگذارید تا خیس بخورد، سپس آن را بنوشید.

بو کردن رزماری هم می ‌تواند به شما آرامش بدهد و می ‌توانید از عطر این گیاه برای کاهش اضطراب استفاده کنید.

روش چهارم این است که یک سوم فنجان جوش شیرین و یک چهارم فنجان زنجبیل تازه ی رنده شده را داخل وان آبگرم بریزید و مدت 15 دقیقه داخل وان دراز بکشید، این کار تنش و اضطراب شما را کاهش می‌ دهد.

علاوه بر این ها تنفس عمیق، یوگا و مدیتیشن نیز می ‌توانند به شما آرامش بدهند.

بخش تغذیه تبیان

 


منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

بهترین غذاهای شادی آور

پنج ماده غذایی برای بهبود احساسات

غذاهای موثر در احساس بدحالی

غذاهایی که باعث استرس می شوند

غذاهای ضد استرس را می شناسید؟

کدام غذاها استرس را کم می کنند؟

مواد غذایی كاهش دهنده استرس

مواد غذایی استرس زا

غذاهای ضد افسردگی

غذاهای آماده باعث افسردگی می شوند

غذاهای مفید در حالات روحی مختلف

کمبود چه موادی موجب افسردگی می گردد؟

رژیم غذایی مفید برای افسردگی

غذاهای موثر در ایجاد مشکلات عصبی و روحی

غذاهای مفید در درمان مشکلات عصبی و روحی

برای آرامش اعصاب چه باید خورد ؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.