تبیان، دستیار زندگی
ورزشگاه انقلاب را تخلیه كنید؟! طی ابلاغی رسمی به هفت فدراسیون ورزشی ساكن در مجموعه‌ی ورزشی انقلاب، از آنها خواسته شد تا این ورزشگاه را ترك كنند. فدراسیون‌های گلف و ژیمناستیك، هاكی،‌ تنیس، اسكواش، همگانی، پزشكی ورزشی و ستاد ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولتیماتوم جدید سازمان تربیت بدنی به هفت فدراسیون ورزشی؛

ورزشگاه انقلاب را تخلیه كنید؟!


طی ابلاغی رسمی به هفت فدراسیون ورزشی ساكن در مجموعه‌ی ورزشی انقلاب، از آنها خواسته شد تا این ورزشگاه را ترك كنند.

فدراسیون‌های گلف و ژیمناستیك، هاكی،‌ تنیس، اسكواش، همگانی، پزشكی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از جمله فدراسیون‌هایی هستند كه در مجموعه‌ی ورزشی انقلاب فعالیت دارند كه ظاهرا طبق آخرین تصمیم‌گیری شورای معاونان سازمان تربیت بدنی مقرر شده است آنها برای حضور خود در این مجموعه یا باید اجاره بها دهند و یا این مكان را ترك كنند. این نامه طی ابلاغی از سوی عربی مقدم مدیر مجموعه ورزشی انقلاب و با استناد به دستور همدان لو رییس مركز توسعه‌ی مدیریت و منابع سازمان تربیت بدنی به این هشت فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ شده است.

همدانلو در این رابطه توضیح داد: این تصمیمی بود كه در شورای معاونان سازمان تربیت بدنی اتخاذ شد؛ نمی‌دانم چرا نامه‌های ابلاغی به فدراسیون‌ها با تاكید روی نام من به آنها داده شده است.

وی در رابطه با علت اتخاذ چنین تصمیمی گفت: مجموعه ورزشی انقلاب محل درآمدی برای شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی است و این شركت برای ساماندهی باشگاه انقلاب از فدراسیون‌ها خواسته تا در محل مناسب دیگری برای خود دفتر انتخاب كنند. از طرفی عرصه‌ی مجموعه‌ی ورزشی انقلاب متعلق آستان قدس رضوی است و حتی مقرر شده ساختمان سازمان تربیت‌بدنی و سپاه كه در عرصه‌ متعلق به شركت توسعه ساخته شده به قدر سهم خود به شركت توسعه‌ و نگهداری اماكن ورزشی اجاره بدهند.

وی با اشاره به مشكل رفت و آمد در مجموعه ورزشی انقلاب توضیح داد: كنترل درب‌های ورود و خروج برای مسوولان این مجموعه مشكل شده است و هر شخصی می‌تواند به بهانه‌ی ارتباط با فدراسیون وارد ورزشگاه شود. اما، اصل كار نیز به منبع درآمد شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی بازمی‌گردد كه این موضوع نیز باید حل شود.

همدانلو افزود: البته برای رفع مشكل ورود و خروج قرار است از كارت‌های اعتباری استفاده شود.

وی در پایان گفت: امسال برای توسعه‌ی ورزش از سوی سازمان تربیت‌بدنی كمك خوبی به فدراسیون‌های ورزشی خواهد شد و آنها می‌توانند از محل درآمدهای اختصاصی و منابع اسپانسر هزینه‌های خود را برای توسعه‌ی ورزش قهرمانی و هزینه‌های دیگر مانند( اجاره بها، انتقال به مكانی دیگر، آب، برق، گاز، تلفن و ...) بپردازند.

رییس مركز توسعه‌ی مدیریت و منابع سازمان تربیت بدنی در پایان گفت: درخواست شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی را در این زمینه صحیح می‌دانیم.