تبیان، دستیار زندگی
بخشی از سخنان رهبر كبیر انقلاب امام خمینی (ره) درباره فاجعه 7 تیر و شهید مظلوم بهشتی (ره):
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهشتی مظلوم لاله ها

شهید بهشتی

بخشی از سخنان رهبر كبیر انقلاب امام خمینی (ره) درباره فاجعه 7 تیر و شهید مظلوم بهشتی (ره):

این پیشامد برای همه ملت ما ناگوار بود و اشخاصی که برای خدمت، خودشان را حاضر کرده بودند و خدمتگزار این کشور بودند، اشخاصی بودند که آنقدری که من آنها می شناسم، از ابرار بودند. از اشخاص متعهد بودند که در راس همه آنها مرحوم شهید بهشتی است. ایشان را من بیست سال بیشتر می شناختم، مراتب فضل ایشان و مراتب تفكر ایشان و مراتب تعهد ایشان بر من معلوم بود و آنچه که من راجع به ایشان متاثر هستم، شهادت ایشان در مقابل او ناچیز است و مظلومیت ایشان در این کشور بود ....

مستند تلویزیونی مظلوم لاله ها با محوریت زندگی شهید مظلوم دكتر بهشتی (ره) در اصفهان در حال ساخت بوده و مراحل پایانی خود را طی می نماید.

شهید بهشتی

این مستند تلویزیوین كه با هدف پرداختن به ابعاد مختلف شخصیت شهید بهشتی، علت بمب‌گذاری 7 تیرماه 1360، مظلومیت شهید در زمان حیات خود می باشد، در اصفهان مراحل پایانی ساخت خود را طی میكند.

تهیه كننده این مستند با اشاره به تفاوت مستند مظلوم لاله ها با دیگر مستندهای ساخته شده در مورد این شهید بزرگوار ، محتوای متناسب این مستند برای نسل جوان را از تفاوتهای شاخص آن بیان كرد.

ابعاد زندگی این شهید از جمله: شخصیت شهید بهشتی، زندگینامه، رفتار ایشان در محل كار، دوران حضورایشان در هامبورگ، نوع رفتار ایشان با خانواده و فرزندان و ... از موضوعاتی است كه در این مستند بررسی شده است.

لازم به ذكر است پس از اتمام مراحل ساخت، این مستند در قالب لوح فشرده در اختیار مراكز فرهنگی قرار خواهد ‌گرفت.

شهید بهشتیشهید بهشتی

گزارش: حامد خدابنده

تنظیم: هومن بهلولی