سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با پخش فیلمی از صحبت‌های حمید سجادی معاون وزیر ورزش در مجمع فدراسیون فوتبال در برنامه شب گذشته 90 مشخص شد که چه اتفاقی در این انتخابات رخ داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشای انتخابات در 90


با پخش فیلمی از صحبت‌های حمید سجادی معاون وزیر ورزش در مجمع فدراسیون فوتبال در برنامه شب گذشته 90 مشخص شد که چه اتفاقی در این انتخابات رخ داده است.

افشای انتخابات در 90

 برنامه 90 پس از دو هفته، شب گذشته پخش شد. مجری برنامه 90 در مورد دلایل پخش نشدن این برنامه در دو هفته گذشته گفت: دو هفته مسئولان صلاح ندانستند این برنامه روی آنتن برود و دوشنبه هفته گذشته نیز ما صلاح ندانستیم این برنامه پخش شود.

سؤال پیامکی این برنامه به انتخابات فدراسیون ربط داشت و در آن مطرح شده بود که با توجه به احتمال تعلیق آیا اقدام به کنار گذاشتن کفاشیان را به نفع فوتبال ایران می‌دانید که 64 درصد مردم،‌ پاسخ خیر و 36 درصد دیگر پاسخ بلی دادند. بدین ترتیب مردم به برکناری کفاشیان "نه" گفتند.

نکته قابل توجه اینکه چگونگی طرح این سؤال باعث شد مجری 90 چندین بار در مورد آن توضیح دهد.

در ادامه آیتم‌های فوتبال ایران از سال 1385 به بعد و اتفاقاتی که باعث شد تا فدراسیون فوتبال تعلیق شود به نمایش درآمد و همچنین آیتم دیگری از اتفاقات روز به مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال پخش شد. 

اخبار قبل و بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال پخش شد و مجری 90 در این قسمت از فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد غیر دولتی و مستقل نام برد. فردوسی‌پور به اخبار و مصاحبه‌های سال 85 که در نهایت منجر به تعلیق فوتبال ایران شد پرداخت و آنها را شبیه اتفاقات این روزها دانست.

در فیلمی که از مجمع فدراسیون فوتبال پخش شد نکته‌ای آشکار شد که می‌تواند کلید حل خیلی از مشکلات و اتفاقات این روزهای فوتبال ایران باشد. در قسمتی از این فیلم، صحنه لب خوانی حمید سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان در روز مجمع پخش شد که وی به عزیز محمدی و تاج می‌گفت: "اگه کفاشیان بشه انتخابات می‌تونه باطل شه، بهش بگین که اون نمی‌شه".

افشای انتخابات در 90

صحبت‌های سجادی در مجمع فدراسیون فوتبال  

افشای انتخابات در 90

صحبت‌های سجادی در مجمع فدراسیون فوتبال

سوژه بعدی بحث شکایت وزارت ورزش از برنامه 90 بود در مورد قطع تلفن جلالی رئیس پیشین فدراسیون دوومیدانی بود که مجری 90 در مورد ‌آن توضیح داد با صلاحدید پورمحمدی مدیر شبکه سه قرار شد این تلفن ادامه پیدا نکند اما در آن زمان شائبه‌هایی به وجود آمد.

در ادامه برنامه مشکلاتی از حضور هواداران نفت آبادان در بوشهر و گلایه طرفداران شاهین از وضعیت این تیم در لیگ برتر به نمایش درآمد و جالب اینکه یکی از هواداران این تیم لیگ برتری گفت که به عشق شاهین اسم دخترش را شاهین گذاشته و همچنین گزارشی از آخرین وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز به نمایش درآمد که همچنان کچلی‌های مشهودی در وسط زمین مشاهده می‌شد.

در ادامه برنامه حمید درخشان سرمربی شاهین ابتدا در مورد تغییر ورزشگاه فینال جام حذفی صحبت‌هایی را مطرح کرد و در مورد بازی کردن جاسم کرار در دیدار فینال گفت: این بازیکن در آخرین بازی شاهین دوباره مصدوم شد و باید پس از بررسی نسبت به این امر اقدام شود.

سوژه بعدی بحث شکایت وزارت ورزش از برنامه 90 بود در مورد قطع تلفن جلالی رئیس پیشین فدراسیون دوومیدانی بود که مجری 90 در مورد ‌آن توضیح داد با صلاحدید پورمحمدی مدیر شبکه سه قرار شد این تلفن ادامه پیدا نکند اما در آن زمان شائبه‌هایی به وجود آمد

حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی و رحیمی مدیر عامل سپاهان مهمانان تلفنی برنامه 90 بودند که در این بخش بحث در مورد بخشش توزی بازیکن تراکتورسازی داغ بود.

حسن‌زاده از این کار دفاع می‌کرد در حالی که مجری 90 و رحیمی نسبت به این که چرا بخشیده شدن بازیکن حریف خیلی دیر ابلاغ شده است، اعتراضاتی داشتند.

رحیمی گفت بازیکنان معمولا به خاطر اعیاد بخشیده می‌شوند اما فکر کنم این بار به خاطر چهارشنبه سوری بازیکن تراکتورسازی را بخشیدند که پاسخ حسن‌زاده به وی این بود که باید تمام اهالی فوتبال به صداقت کمیته انضباطی ایمان داشته باشند.

نود

* قهرمانی کثیف در فوتسال

قسمت پایانی برنامه 90 شب گذشته به گزارشی از هفته پایانی لیگ فوتسال و جنجال‌های پیش آمده در این هفته اختصاص داشت. در این بین صحنه‌هایی از راه دادن و شل گرفتن بازیکنان پرسپولیس در بازی با گیتی پسند به نمایش در آمد که منجر به قهرمانی تیم اصفهانی شد.

در این قسمت صحبت‌هایی از سوی بازیکنان پرسپولیس نشان داده شد که از تماشاگران درباره بازی همزمان منصوری و فولاد ماهان می‌پریسیدند و از اینکه تعداد گل زیادی خورده‌اند و زمینه قهرمانی گیتی‌پسند را فراهم کرده‌اند، اظهار خوشحالی می‌کردند به طوری که دروزاه‌بان پرسپولیس گفت که اگر ما نمی‌خواستیم این‌طور نمی‌شد. از آن سو بازیکنان منصوری که قهرمانی را با تفاضل گل از دست داده بودند، به اقدام ناجوانمردانه حریف خود معترض بودند.

 عباس ترابیان مهمان تلفنی برنامه 90 توضیحاتی در مورد هفته پایانی لیگ فوتسال اعلام کرد و گفت: اگر صحبت‌های حیدریان که گفته بود بازیکنان پرسپولیس پول گرفتند صحت داشته باشد به شدت با آنها برخورد می‌کنیم هر چند برایم عجیب است که بخواهیم این مسائل را به تیم بزرگی مانند پرسپولیس ربط دهیم.

در قسمت پایانی تقوی و عراقی‌زاده سرپرستان تیم‌های منصوری قرچک و گیتی‌پسند روی خط آمده و در مورد اتفاقات هفته پایانی لیگ برتر فوتسال صحبت‌های کردند. پس از صحبت‌های مجری برنامه 90 مبنی بر اینکه در قرچک فحش‌های بالای 25 سال داده می‌شود تقوی به وی گفت که هفته پایانی یکی از تلخ‌ترین روزهای فوتسال بود و من اتفاقات این هفته را به وجدان خودشان واگذار می‌کنم. مشکل این است که در فوتسال قدرت‌ بین دو تا سه نفر تقسیم شده که آنها فوتسال را به بیراهه می‌برند.

سؤال پیامکی این برنامه به انتخابات فدراسیون ربط داشت و در آن مطرح شده بود که با توجه به احتمال تعلیق آیا اقدام به کنار گذاشتن کفاشیان را به نفع فوتبال ایران می‌دانید که 64 درصد مردم،‌ پاسخ خیر و 36 درصد دیگر پاسخ بلی دادند. بدین ترتیب مردم به برکناری کفاشیان "نه" گفتند

تقوی همچنین گفت: کمیته فوتسال قانون گریزی کرده و حیدریان که از هر جهت برای ما قابل احترام است، در مورد پول گرفتن بازیکنان پرسپولیس صحبت‌هایی را مطرح کرده که باید نسبت به آن اقدام شود.

در این بین مجری 90 با اشاره به فساد حاکم بر فوتبال در کشورهای ایتالیا، چین و ترکیه از مسئولان فدراسیون خواست در صورتی که تبانی اینها در هفته پایانی اثبات شود تیم چهارم جدول عنوان قهرمانی را از آن خود کند که پاسخ تقوی به وی این بود که سر ما را با چاقویی که ترابیان تیز کرد، بریدند.

بخش ورزشی تبیان

منبع :فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین