وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پیمان نصیری و علی اکبر مهربانی دو ورزشکار معلول کشورمان ضمن جابجایی دو رکورد در مسابقات جهانی دوومیدانی سوئد به دو مدال طلا دست یافتند. مسابقات جهانی دوومیدانی کم توانان ذهنی داخل سالن از دو روز گذشته در کشور سوئد با حضور 2...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جابجایی دو رکورد جهان و کسب سه مدال طلا توسط ورزشکاران ایران


پیمان نصیری و علی اکبر مهربانی دو ورزشکار معلول کشورمان ضمن جابجایی دو رکورد در مسابقات جهانی دوومیدانی سوئد به دو مدال طلا دست یافتند.

مسابقات جهانی دوومیدانی کم توانان ذهنی داخل سالن از دو روز گذشته در کشور سوئد با حضور 264 ورزشکار از 36 کشور آغاز شد که چهار ورزشکار از کشورمان نیز در این مسابقات حضور یافته اند که در اولین روز این مسابقات بسیار خوش درخشیدند. در این روز دو نماینده کشورمان پیمان نصیری در دو 1500 متر ضمن کسب مدال طلا این ماده رکورد تازه ای نیز برای کشورمان کسب نمود. نصیری 1500 متر را در چهار دقیقه دوید که شش دهم ثانیه رکورد پیشین جهان را بهبود بخشید ورزشکاران فرانسه و پرتغال دوم و سوم شدند.

علی اکبر مهربانی بشار دومین ورزشکار کشورمان بود که در 60 متر با مانع به روی پیست رفت و توانست با رکورد 87/8 ثانیه ضمن بدست آوردن دومین مدال طلا برای کشورمان رکورد این ماده را هم بهبود بخشد. ورزشکاران پرتغال و لهستان دوم و سوم شدند در ادامه این مسابقات امروز دو نماینده دیگر کشورمان اصغر نوروزی در 300 متر پیاده روی و پیمان نصیری در 800 متر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین در دومین روز از مسابقات تیراندازی معلولین قهرمانی آزاد آسیا سیدرمضان صالح نژاد به مدال طلا دست یافت

نماینده کشورمان در رقابتهای تیراندازی معلولین قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا در رشته فالین تارگد این مسابقات شد.

در دومین روز مسابقات تیراندازی معلولین قهرمانی آزاد آسیا که در شهر ینک جو کره جنوبی در حال برگزاری است در رشته فالین تارگد سیدرمضان صالح نژاد با اقتدار کامل و با پشت سرگذاشتن رقیبان قدر خود از کشورهای کره جنوبی و ژاپن به مدال ارزشمند طلا دست یافت تا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران برافراشته و سرود زیبای کشورمان در این مسابقات نواخته شود.

همچنین سیدرمضان صالح نژاد در رشته تفنگ 50 متر خفیف با کسب 572 امتیاز چهارم، حسن اکبری هشتم و پرویز پژوم دوازدهم شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین