تبیان، دستیار زندگی
مراسم اكران افتتاحیه ی «یك تكه نان» به كارگردانی كمال تبریزی، شامگاه چهارشنبه در سینما فرهنگ برگزار شد. در این مراسم كه تنی چند از مسئولین و تمامی هنرمندان این فیلم حضور داشتند در ابتدا بخشی از فیلم پشت صحنه این فیلم كه توس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراسم افتتاحیه ی"یك تكه نان"برگزار شد


مراسم اكران افتتاحیه ی «یك تكه نان» به كارگردانی كمال تبریزی، شامگاه چهارشنبه در سینما فرهنگ برگزار شد.

در این مراسم كه تنی چند از مسئولین و تمامی هنرمندان این فیلم حضور داشتند در ابتدا بخشی از فیلم پشت صحنه این فیلم كه توسط علی تبریزی ساخته شده بود به نمایش درآمد و سپس عوامل فیلم درباره این تجربه صحبت هایی را مطرح كردند.

كمال تبریزی، كارگردان این فیلم از جمله حاضرین در مراسم بود كه به سخنرانی پرداخت.

براساس همین گزارش، اكران «یك تكه نان» از دوم فروردین ماه سال جدید در پنج سینما و تعدادی فرهنگسرا آغاز می‌شود.

آخرین ساخته ی سینمایی تبریزی در جشنواره سال گذشته فیلم فجر توانست جایزه ویژه هیات داوران سینمای ایران و بهترین كارگردانی را دربخش مسابقه سینمای معناگرا برای این كارگردان به همراه داشته باشد.

«یك تكه نان» كه پخش آن توسط فیلمیران انجام می‌شود، در سینماهای فرهنگ،ایران،فلسطین،سپیده،

شهر تماشا،فرهنگسرای خانواده،قانون به نمایش درخواهد آمد و پخش كننده در تلاش است همزمان فیلم را در دو شهرستان اصفهان و اراك نیز اكران كند.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است: امروز صبح جوانانی جویای كار در انتظار آغاز رقابتی هستند كه نتیجه اش بعد از طی مسافتی حدود پنجاه كیلومتر ، استخدام دو محیط بان است... . امروز صبح مریم هم مثل هر روز با پای ناراحت خود ، لنگ لنگان راه مدرسه را در پیش گرفته است... .

امروز صبح گروهبان فتاح ، به همراه یك سرباز ، برای انجام ماموریت در جاده های سنگلاخ ، با شكوه و شكایت ، به راه افتاده است . آنها باید كربلایی را نیز ، كه از معتمدین شهر است ؛ با خود همراه كنند .

امروز صبح در زیر سایه درختی قدیمی ، كربلایی با بقچه و عصا و تسبیح ، منتظر نشسته است . او باید در انتهای راهی طولانی ، ادعای عزیزی را تایید كند ... . ادعایی كه امروز را با همه روزهای دیگر متفاوت می كند... .»

اسماعیل خلج، احمدآقالو، هومن سعیدی، پیام دهكردی، رضا كیانیان و رویا نونهالی در این فیلم به ایفاء نقش می‌پردازند، كه رضا كیانیان با چهره‌ای متفاوت نقش سه پیرمرد را ایفاء می‌كند.

لینک ها :

فیلم یك تكه نان

"یك تكه نان" سرانجام به نمایش در می‌آید