وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شبکه اول سیما برای ایام تعطیلات نوروز بیش از 15 فیلم سینمایی جدید، سه مجموعه ایرانی، دو هزار و هفتصد دقیقه برنامه کودک و نوجوان، چندین ویژه برنامه با موضوع نوروز، آئین های نوروزی ایرانیان و زیبایی های ایران تدارک دیده است. و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه های نوروزی سیما اعلام شد


شبکه اول سیما برای ایام تعطیلات نوروز بیش از 15 فیلم سینمایی جدید، سه مجموعه ایرانی، دو هزار و هفتصد دقیقه برنامه کودک و نوجوان، چندین ویژه برنامه با موضوع نوروز، آئین های نوروزی ایرانیان و زیبایی های ایران تدارک دیده است.

ویژه برنامه های نوروز شبکه یک از 29 اسفند ماه آغاز و تا 13 فروردین سال جدید ادامه خواهد داشت.

شما و سیما- این ویژه برنامه از 26 اسفند به مدت 4 شب در فاصله بخش خبری ساعت 19 و 21 به معرفی ویژه برنامه های نوروز در شبکه های مختلف سیما و صدا می پردازد. پخش گزارش از پشت صحنه برنامه ها، مصاحبه با عوامل و برنامه سازان نوروز 85 و اعلام ساعت پخش برنامه های نوروزی از بخش های مختلف این ویژه برنامه است.

پایان نمایش- مجموعه 15 قسمتی «پایان نمایش» ساخته بهمن زرین پور از 28 اسفند هر شب راس ساعت 22 روی آنتن شبکه اول سیما می رود. این مجموعه داستان زوجی جوان دردهه 40 است، مرد به جهت مبارزات سیاسی به زندانی نامعلوم می افتد و همسر برای یافتن او جست و جویی را آغاز می کند. این موضوع بهانه ای می شود تا وقایع تاریخ معاصر ایران از جمله قیام 15خرداد سال 42 به تصویر کشیده شود.

امین زندگانی، سولماز غنی، اسماعیل شنگله، فریبا متخصص، محمود عزیزی، نیکو خردمند و مینا جعفرزاده بازیگران این مجموعه هستند.

خانه شماره 13- ماجراهای شیرین و جذاب رخ داده در بین اعضای یک خانواده در این مجموعه به نمایش گذاشته می شود. اسماعیل داورفر، محبوبه بیات و کیوان محمودنژاد و لاله اسکندری و از بازیگران «خانه شماره13» هستند.

مزرعه آقتابگردان- این سریال که به کارگردانی فریدون حسن پور تولید شده داستان معلمی را دنبال می کند که در پی بیماری پدرش به روستا می رود و در آنجا درگیر ماجراهایی می شود که تصمیم می گیرد با کمک بچه های روستا مزرعه آفتابگردانی را دایر کند.

کیهان ملکی، جواد زیتونی و محمدعلی کشاورز و مونا فرجاد بازیگران آن هستند.

شبکه یک در ایام نوروز هر روز بعد از ظهر یک فیلم سینمایی پخش خواهد کرد، این فیلم ها که غالباً برای اولین بار از سیما پخش می شوند، گزیده ای از فیلم های تولید شده در سینمای ایران و جهان خواهند بود که جذاب بودن و جدید بودن آنها از ملاک های اصلی انتخاب این فیلم ها بوده است.

اما کودکان و نوجوانان در ایام نوروز می توانند ویژه برنامه های خود را هر روز به مدت نزدیک به سه ساعت در دو بخش صبح و بعد از ظهر از شبکه اول سیما تماشا کنند.

عمو پورنگ- سعی دارد با بخش های متنوعی همچون مسابقه، نمایش و گفت و گویا میهمان در کنار پخش کارتون و فیلم سینمایی بخش های مختلف ویژه برنامه «عمو پورنگ» در ایام نوروز است.

تق تق- عنوان برنامه ای دیگر از گروه کودک و نوجوان شبکه اول سیماست که برای مخاطبان خردسال هر روز صبح از این شبکه پخش می شود، این برنامه با فراهم کردن فضایی شاد برای خردسالان، آنها را سرگرم خواهد ساخت.

قصه گویی، قطعات نمایشی، بازی، مسابقه و نمایش نقاشی کودکان و... از بخش های مختلف این برنامه است که با حضور خردسالان در برنامه اجرا خواهد شد.

طنزآوران سینما- معرفی طنزآوران و کمدین های مطرح تاریخ سینمای جهان و بیان زندگینامه و تشریح سبک های بازیگری و معرفی آثار به همراه نمایش قطعاتی از آثار این کمدین ها بخش های مختلف این برنامه را تشکیل خواهد داد.

تا جام جهانی- عنوان برنامه ای از گروه ورزش و تفریحات شبکه اول سیما است. تاریخچه جام جهانی، تصاویر از بازی های مهم انجام شده در این جام و نحوه حضور تیم ملی ایران در سه دوره جام جهانی بخش های مختلف این برنامه ورزشی را تشکیل می دهد.

فیلم سینمایی «روز باران» مجموعه های تلویزیونی «کلیدهای شیرین» و برنامه های ویژه «صندلی داغ»، برنامه «آلبوم ورزشی» از برنامه های نوروزی شبکه دوم سیما است، این شبکه برای مخاطبان کودک و نوجوان خود نیز مجموعه های متنوعی تولید و آماده پخش کرده است.

روز باران- فیلمی با مضموتی اعتقادی در قالب سینمای معناگرا، موضوع غفلت در جامعه را به شیوه دیجیتال به تصویر کشیده است.

روستایی در حاشیه کویر با وقوع خشکسالی دچار بحران بی آبی شده است. اهالی روستا تنها راه نجات خود را برگزاری نماز باران می دانند، پیر و جوان دست به دعا برداشته اند ولی باز هم باران نمی بارد!!

غافل از اینکه در گوشه ای از روستا دو کودک یتیم در تنهایی دست به دعا بر داشته اند که باران نبارد!! آنها سقف خانه شان در حال فرو ریختن استا

غلامرضا بایزان منش، غلامرضا عارف نژاد، سامان خلاوه، تکتم دریان و جواد کامل از بازیگران فیلم هستند.

کلیدهای شیرین- این مجموعه به کارگردانی حسین قناعت برای 26 قسمت 35 دقیقه ای تولید شده، قرار است 15 قسمت از آن در ایام نوروز از شبکه دو روی آنتن برود و مابقی قسمت ها به صورت هفتگی بعد از ایام نوروز بخش شود.

در مجموعه «کلیدهای شیرین» ناصر هاشمی، فلور نظری و علیرضا جعفری بازی کرده اند. داستان این مجموعه در یک محله می گذرد، یکی از ساکنان محله به نام آقای نظامی همراه خانواده اش دفتر کارآگاه خصوصی دایر کرده اند. خانم نویسنده ای که در این محله زندگی می کند، تصمیم می گیرد برای این خانواده، داستان های خیالی بنویسد و آنها را وارد ماجراهای پلیسی و خیالی کند.

صندلی داغ- مجموعه برنامه «صندلی داغ» برای ویژه برنامه های نوروزی خود، چند تن از وزیران کابینه، تعدادی از فوتبالیست های تیم ملی که برای حضور در جام جهانی دعوت شده اند و همچنین دوبلورها را روی این صندلی می نشاند. در بخشی از برنامه دوربین به محل زندگی و کار مهمانان خود رفته و بخشی از فعالیت های روزمره آنان را به تصویر می کشد که این تصاویر و گزارش ها در میان گفت و گو به فرا خور پرسش ها پخش می شود. مجری مجموعه ویژه برنامه های نوروزی «صندلی داغ» احمد نجفی است.

برنامه های ویژه نوروز «صندلی داغ» از 29 اسفند هر شب ساعت 45/21 از شبکه دو پخش می شود.

آلبوم ورزشی- مجموعه «آلبوم ورزشی» در 15 قسمت 30 دقیقه ای تهیه و تولید شده و در هر قسمت به معرفی یکی از رشته های ورزشی خواهد پرداخت.

دیدار با پیشکسوتان ورزشی، بیان خاطرات دوران قهرمانی، مروری بر رخدادهای ورزشی در سال گذشته، حضور خوانندگانی که در زمینه ورزش کار کرده اند پخش های مختلف این برنامه را تشکیل می دهد، پخش «آلبوم ورزشی» از اول فروردین سال 85 آغاز می شود.

برنامه های نوروزی کودک و نوجوان شبکه دو به این شرح است:

داستان های تربچه- مجموعه «داستان های تربچه» با هدف ارائه مسائل آموزشی- تربیتی و ارائه الگوهای صحیح رفتاری برای گروه سنی کودکان ساخته شده است.

این مجموعه که در 100 قسمت 5 دقیقه ای به کارگردانی نگار استخر تولید شده است، بخشی از بازی های عروسکی تربچه و دیگر شخصیت عروسکی این سریال با عنوان «عموگل باقالی» را در برمی گیرد.

مداد رنگی- سری جدید مداد رنگی ویژه نوروز در 10 قسمت 5 دقیقه ای تولید شده و پخش آن از اول فروردین شروع می شود. 4 قسمت از مجموعه مداد رنگی به سوالاتی از قبیل: در سال جدید چه طور آدمی می خواهید باشید؟ از کارهای سال گذشته خود راضی بوده اید یا نه و این که در سال جدید چگونه برنامه ریزی خواهید کرد، می پردازد و در 6 قسمت بعدی نیز به طبیعت در فصل بهار پرداخته خواهد شد.

قلقلی- قلقلی دوستی کوچک به نام قلک دارد که از این دو شاهد قصه های شیرینی خواهیم بود. این مجموعه که در قالب طنز طراحی شده، سعی دارد آموزش هایی را به شکل نمایشی برای گروه خردسال داشته باشد.

قصه های مزرعه بی بی خانم- این مجموعه 26 قسمتی به کارگردانی هنگامه مفید تولید شده است. پخش سری دوم این مجموعه دو، سه روی مانده به ایام نوروز آغاز می شود و به غیر از روزهای وفات در ایام نوروز نیز به صورت روتین از شبکه دوم سیما پخش می شود.

در قسمت های پیش از ایام نوروز موضوعاتی چون مراسم چهارشنبه سوری، سبزه سبز کردن و... نشان داده می شود.

غریبه ای در شام – مجموعه 13قسمتی «غریبه ای در شام» در ایام عید از شبکه سه پخش می شود. این مجموعه حکایت پسری ایرانی در لبنان است که عاشق دختری می شود اما بر اثر اتفاقاتی بین آنها فاصله می افتد و...

علیرضا افخمی نویسنده و محمد حسین لطیفی کارگردانی این مجموعه هستند. فرهاد اصلانی، فرهاد قائمیان، هانیه توسلی، پوریا پورسرخ، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری و رضا ایرانمنش در این مجموعه بازی دارند.

قدرت عشق- فیلمی داستانی که همزمان با اربعین حسینی پخش می شود.

با مضمون معنوی شفا یافتن جانباز جنگی در روز عاشورا و آثار تاسوعا و عاشورای حسینی را بر جامعه امروزی به تصویر می کشد.

سید جواد هاشمی، کاوه سماک باشی و مرتضی افضلی بازیگران آن هستند. «قدرت عشق» همزمان با اربعین در 2 قسمت 45 دقیقه ای از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

مردان آهنین- در این برنامه 15 قسمتی ورزشکاران برای کسب عنوان قویترین مرد ایران به رقابت می پردازند، تهیه کننده و کارگردان این برنامه محسن تقوی زنوز و غلام عباس قنبری هستند.

جام 3- برنامه ای از گروه ورزش و مسابقات شبکه سه سیماست، در این برنامه از ورزشکاران که مدال آورده اند دعوت می شود و از آنان سوال ورزشی- عمومی و اختصاصی پرسیده می شود. این مسابقه جلوه دیگری از ورزشکاران مانند تیزهوشی و توانایی ذهنی آنان را به تصویر می کشد، تهیه کننده و کارگردان این برنامه حمید رحیمی نادی است.

تله تئاترهای «دشمن مردم»، «به سوی دمشق"، «سوء تفاهم"، «همه پسران من»، «دست های آلوده»، «قطار ارواح» و «جان گابریل بورکمن» که پیش از این در قالب چند قسمت به روی آنتن رفته اند، در ایام نوروز به طورخلاصه شده پخش می شود.

«بقایای روز» ساخته جیمز آیوری، «رودخانه هرموز» ساخته کلینت ایستوود و همچنین پخش سه گانه «ماتریکس » از جمله فیلم های سینمایی شبکه چهار سیما است.

سری جدید برنامه «سینما ماوراء» در ایام نوروز با پخش سه گانه «ماتریکس» و اجرای اکبر عالمی پخش خواهد شد.

این سه گانه ساخته اندی و لاری و اچوفسکی است «از آینده بترس»، ذهنت را آزاد بگذار» و «هر چیز که آغازی دارد، سرانجام پایانی خواهد داشت» به ترتیب شعار سه گانه ماتریکس است.

سرقت در60 ثانیه، پشت پرده مه، آقا و خانم اسمیت، دور دنیا در 80 روز، نردبان 49، رسم عاشق کشی، اولتیمو، هربی پرواز می کند، سفر به خیر، نمایش زخم، شاه آرتور، پایگاه و دختر شمشییرزن عنوان فیلم های سینمایی است که از تاریخ 29 اسفند تا 13 فر وردین سال 85 هر روز ساعت 30/13 دقیقه از شبکه تهران پخش می شود.

سرقت در 60 دقیقه- به کارگردانی دومینیگ سنا 29 اسفند به مدت 106 دقیقه پخش می شود. این اثر محصول آمریکاست و نیکلاس کیج و آنجلینا جوئی بازیگران آن هستند.

کیب برادر ممفیس رنکز در دست یک تبهکار خطرناک گرفتار می شود. ممفیس یک سارق خرفه ای اتومبیل است که اخیرا خود را بازنشسته کرده است، تبهکار خطرناک شرط راحت گذاشتن کیب را همکاری «ممفیس» با خودش می خواهد که ظرف 4 روز 50عدد مرسدس مدل 50 به بالا را سرقت کند و برای تبهکار بیاورد.

پشت پرده مه- ساخته پرویز شیخ طادی روز اول فروردین از شبکه تهران پخش می شود مرتضی پسربچه روستایی و ناشنوا با آموزگار تازه وارد دبستان بر سر عشق او به مادرش دچار توهم و بحران روحی می شود.

جهانگیر الماسی، رزیتا غفاری بازیگران این فیلم هستند.

آقا و خانم اسمیت- دوم فروردین به مدت 83 دقیقه پخش می شود. این فیلم محصول آمریکا ساخته دوگ لایمن است. برادپیت و آنجلینا جولی بازیگران اصلی این فیلم هستند. آقای و خانم اسمیت دو مامور آدم کشی در دو سازمان خرابکاری هستند، اما هیچ کدام از آنها نمی دانند که دیگری مشغول چه کاری است، هر یک از آنها از طرف سازمان خود مامور کشتن دیگری می شود.

دور دنیا در 80 روز- سوم فروردین پخش می شود. این فیلم محصول مشترک آلمان و هنگ کنک و بازیگر اصلی آن جکی جان است.

موضوع داستان شرط بندی بر سر سفر به دنیا در 80 روز است.

نردبان چهل و نهم- ساخته جی راسل چهارم فروردین پخش می شود. این فیلم محصول سال 2006 آمریکا است و جان تراولتا در آن بازی دارد. جک موریسون آتش نشانی است که باید از زیر نظر کاپیتان مایک کندی تبدیل به ماموری کار کشته در یکی از ایستگاه های آتشی نشانی شهر بالتی مور شود، علاقه موریسون به این حرفه باعث می شود در ارتباط با خانواده دچار بحران شود.

رسم عاشق کشی- ساخته خسرو معصومی پنجم فروردین پخش می شود. گوهر خیراندیش، حسین محجوب، مهران رجبی، محسن قاضی مراد، حوریه میرمحمدی و آرمان نیک زاد بازیگران آن هستند.

پدر جلال موقع قطع یکی از درختان جنگل دستگیر و به زندان می افتد. پس از این اتفاق، اره ای که میرزا آقا به پدر جلال داده بود ضبط می شود و اعضای خانواده در غیاب پدر مجبور می شوند. هزینه اره را بپردازند. لطیف سرباز پاسگاه روستا به خواهر جلال علاقه دارد ولی چون مادر جلال لطیف را حین بردن شوهرش به زندان دیده، در مورد ازدواج این دو تغییر عقیده می دهد.

اولتیمو- ششم فروردین به مدت 86 دقیقه از شبکه تهران پخش می شود. این فیلم محصول کشور ایتالیا است.

اولتیمو که به تازگی از ماموریت گواتمالا بازگشته در راه کاهش ایتالیا متوجه می شود «اومیرا» یکی از اعضای گروهش توسط گروه خلافکار مافیایی به قتل رسیده است. اولتیمو با نام مستعار «سیمونه» به عنوان خلافکاری خرده پا به صورت نمایشی دستگیر می شود.

هربی پرواز می کند- ساخته آنجلا رایبتسون هفتم فروردین به مدت 90 دقیقه پخش خواهد شد. این فیلم محصول کشور فرانسه بوده و لیندسای لوهان و مایکل کیتون بازیگران آن هستند.

دختری با خریدن یک فولکس تصادفی که قابلیت های فوق العاده ای دارد تصمیم به شرکت در یک مسابقه اتومبیل رانی می گیرد. دختر قبلا یک حرفه ای مسابقات رانی بوده و در اثر آسیب شدید در یکی از مسابقات به پدر خود قول داده دیگر سراغ اتومبیل رانی نرود به همین جهت با مخالفت پدرش روبرو می شود.

سفر به خیر- ساخته ژان پل راپنو هشتم فروردین به مدت 86 دقیقه پخش می شود. این فیلم محصول فرانسه بوده و ژراردو پاردیو بازیگر نقش اصلی آن است.

ویوین هنرپیشه معروفی است که در شب افتتاحیه یکی از فیلم هایش با نخست وزیر آشنا می شود. همان شب (اپرل) که از کلاهبرداری های (ویوین) باخبر است و اکنون از او می خواهد حق السکوت بگیرد به دست ویون کشته می شود. ویوین می خواهد از شر جسد خلاص شود.

نمایش زخم- مجموعه «نمایش زخم» شامل 6 فیلم 90 دقیقه ای است، دو تله فیلم از این مجموعه در روزهای نهم و دهم فروردین به مناسبت رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) پخش می شود.

شاه آرتور- ساخته آنتوان فوکوا، محصول کشور انگلیس یازدهم فروردین به مدت 107 دقیقه پخش می شود.

قرن 15 میلادی نوجوانی از طایفه ساکسون؛ خدمت به اسقف، قصد شوالیه شدن می کند پس از ده سال تحت «انقیاد» یکی از دلاورترین شوالیه های اسقف به نام آرتور است. آرتور در آخرین ماموریتش وظیفه اسکورت خانواده، «مارکوس اوناریوس» و مخصوصاً پسر «شل الکتو» را که قرار است در آینده اسقف یا پاپ شود به عهده می گیرد و به شمال رم می رود اما با صحنه های وحشتناکی از شکنجه و بردگی مردم تحت پادشاهی او نایوس روبرو می شود.

پایگاه- ساخته لوییس لیتریه، محصول کشور آلمان به مدت 90دقیقه دوازدهم فروردین پخش یم شود. ساموئل جکسون و جان تراولتا در این فیلم بازی دارند.

پاناما، سال 1999یکی از بالگردهای سربازان جدید نیروهای ویژه با طوفانی عظیم روبرو می شود، از مهلکه به وجود آمده تنها «دانیار» و «کندال» جان سالم به در می برند آنها به پایگاه خود بر می گردند و توسط پلیس نظامی مورد بازجویی قرار می گیرند.

دختر شمشیرزن- این فیلم محصول کشور فرانسه و مدت زمان آن 132 دقیقه است. «دختر شمشیرزن» فیلمی است که شبکه تهران برای روز سیرده به در در نظر گرفته است.

در سال 1660 قدرت در فرانسه بین کاردینال و پادشاه لویی چهاردهم تقسیم شده است. کاردینال کارد ویژه خود را دارد و لویی متکی به حمایت تفنگداران است. «والنتین» دختر «دارتانیان» رویای ادامه راه پدر را در سر دارد و عازم پاریس می شود طی حادثه ای مدرکی مهم به دست او می افتد و همزمان به قتل خواهرزاده کاردینال متهم می شود و ...

شبکه تهران همچنین هر روز صبح یک فیلم سینمایی کودک برای مخاطبان کودک و نوجوان پخش خواهد کرد. فیلم هایی چون جوجه کوچولو، جومانجی 2، خیال پرداز، پدر خوانده های توکیو، سینمایی تام و جری، روبوت ها، داستان کوسه، خانه فندق، والاس و گرومیت، کبوتر بی با ک و زیبای سیاه.

گروه کودک و نوجوان شبکه پنج سریال «وایکینگ» را نیز هر روز ساعت 30/16 به مدت 25 دقیقه روی آنتن می فرستند.

یک شهر ساحلی هتلی وجود دارد به نام «وایکینگ» که توسط یک خانواده چهار نفره اداره می شود. یک روز یک واپکینگ واقعی از دریا به این هتل می آید و به دلیل عدم آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم دنیای امروزی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای ساکنین این هتل می شود.

قصه های آقای تهران- مجموعه «قصه های آقای تهران» که جزئی از برنامه «امروز تهران» است هر شب با موضوع شهر و استان تهران و ایام نوروز با مضمون طنز اجتماعی و انتقادی طراحی شده که به غیر از شب های عزاداری در ایام نوروز از شبکه تهران پخش خواهد شد. زمان پخش برنامه ساعت 20 و مدت آن 150 دقیقه است.

زندگی به شرط خنده- این مجموعه که ساخته مهدی مظلومی است در ایام نوروز غیراز اربعین روی آنتن این شبکه خواهد بود.

لینک ها :

 فیلم های سینمایی نوروز 1385 

 مهمترین برنامه های شبكه دوم سیما در هفته جاری 

 7 سریال و یك سینمایی در گروه فیلم و سریال شبكه‌ی تهران 

 سریال هایی که نوروز امسال در تلویزیون می بینید ؟ 

 برنامه های رادیو و تلویزیون ایران در 30 کشور جهان 

 جشنواره فیلم فجر امسال جشنواره ای تلویزیونی بود 

 پخش گسترده ی فیلم های سینمایی خارجی و ایرانی در نوروز 85 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین