تبیان، دستیار زندگی
تا چند روز دیگر سر و کله بچه ها با کیف و کوله های رنگی در شهر پیدا می شود و این تغییر، حال و هوای خاصی به شهر می دهد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهنمای خرید کوله های استاندارد

سفر، کوله پشتی، ساک

کیف و کوله بعد از کفش حساس ترین خرید لوازم مدرسه محسوب می شود؛ با وجود این، نگاهی به کوله های غیراستاندارد برخی دانش آموزان به خوبی نشان می دهد برخی والدین از این مهم غافلند. این دسته از والدین مدام بهانه می آورند که تعداد کتاب و دفتر هایی که معلم ها از بچه ها توقع دارند زیاد است و بنابراین کوله و کیف مورد نیاز بچه ها باید از انواع بزرگ انتخاب شود. علاوه بر این، برخی کتاب ها دوجلدی شده اند و برخی دیگر چند کتاب کمک آموزشی نیز به همراه دارد. شاید به همین دلیل است که در سطح شهر می توان دانش آموزانی را مشاهده کرد که کوله ای را به پشت دارند که با قد و وزن آنها هیچ همخوانی ندارد.

کیف و کوله بعد از کفش حساس ترین خرید لوازم مدرسه محسوب می شود؛ با وجود این، نگاهی به کوله های غیراستاندارد برخی دانش آموزان به خوبی نشان می دهد برخی والدین از این مهم غافلند

این در حالی است که تمام وزن های اضافی که دانش آموزان به دوش می کشند خطر کشیدگی عضلات و انحراف ستون مهره های کمر آنها را در پی دارد. کوله سنگین موجب می شود فرد به عقب کشیده شده و میزان قوس کمر وی نیز از حد معمول بیشتر شود. معضل دیگری که این بار مربوط به بازار کیف و کوله می شود، وجود کوله های تک بند است. این کوله ها باعث می شوند وزن محتویات کوله به یک سمت کمر فشار وارد و موجبات صدمه دیدن آن را فراهم کند.

اما نقطه قوت بازار کوله طی ۴،۳ سال گذشته از راه رسیدن کوله های چرخ دار است که برای اغلب کودکان توصیه می شوند. این چرخ دار های جدید برای کودکانی که در کلاس های غیر همسطح درس می خوانند و مجبورند از پله های بسیاری پایین وبالا بروند، توصیه نمی شود. همچنین هنگام خرید نباید به صرف چرخ دار بودن کوله یا کیف، آن را به سبد خرید دعوت کرد،بلکه داشتن دسته ای بلند و مناسب به همراه چرخ های مقاوم از جمله ملاک های یک کوله و کیف چرخ دار مناسب است. جدای از تمام باید ها و نباید های مربوط به خرید کیف و کوله مناسب، مدارس نیز می توانند با نصب قفسه های ویژه وسایل دانش آموزان، بخشی از بار آنها را کم کنند.


باشگاه کاربران تبیان- ارسالی از jamilehmolakhah