تبیان، دستیار زندگی
مراسم رونمایی از كتاب «معارف انقلاب»، دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی دقایقی پیش در حوزه هنری با حضور مسئولین برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با حضور مؤمنی، خاموشی، صفارهرندی، رحیمیان و رحماندوست؛

كتاب «معارف انقلاب»؛ دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی رونمایی شد

كتاب معارف انقلاب

مراسم رونمایی از كتاب «معارف انقلاب»، دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی دقایقی پیش در حوزه هنری با حضور مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، آئین رونمایی از كتاب «معارف انقلاب»، دیدگاه های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی، رحیمیان، مومنی شریف، صفارهرندی، رحماندوست، حمزه‌زاده و تنی چند از نویسندگان و برجستگان فرهنگی حضور داشتند.

كتاب «معارف انقلاب»؛ دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی به وسیله علیرضا مختارپور قهرودی گردآوری شده است.

محتوای این كتاب مروری بر دیدگاه های حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مدظلّه العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی، درباره ماهیت انقلاب اسلامی است و به تازگی در حجم 1049 صفحه منتشر شده است. معارف انقلاب، دوشنبه دوازدهم اردیبهشت همزمان با روز معلم از سوی چند موسسه پژوهشی ـ انتشاراتی رونمایی شد.

در كتاب معارف انقلاب بیش از 400 فراز از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری با موضوع انقلاب اسلامی كه در طول بیش از 20 سال گذشته در دیدارها، سخنرانی‌ها و خطبه‌های نماز جمعه بیان شده است، گرد آوری شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

برخی بخش‌های این كتاب به تحلیل دوران حاكمیت طاغوت و ویژگی های آن دوران، مبارزات ملت ایران به رهبری امام عظیم الشان و ویژگی های رهبری ایشان، اصول و محكمات، دستاوردها، آثار و بركات، اركان و پیام های انقلاب، توطئه ی رنگارنگ دشمنان در به انحراف كشیدن و نابودی انقلاب و همچنین وظیفه مردم و نسلهای آینده در شناخت و پاسداری انقلاب اسلامی، اختصاص یافته است.

این كتاب را موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفترحفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای) منتشر كرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

در این آئین رونمایی ابتدا حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، به ایراد سخنرانی پرداخت و سپس كلیپ سخنان مقام‌معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی برای حاضران پخش شد.

در ادامه این مراسم علیرضا مختارپور قهرودی درباره برخی نقاط كتاب توضیحاتی داد و در ادامه صفارهرندی به برخی خصوصیات رهبر فرزانه انقلاب اشاره كرده و از این كتاب به عنوان دایره‌المعارف درباره حقیقت انقلاب یاد كرد.

همچنین پخش كلیپی از سخنان برخی از مسئولین درباره این كتاب پخش شد؛ پس از آن كلیپ موسیقی با صدای علیرضا افتخاری از تولیدات حوزه هنری با شعری از علی معلم زینت‌بخش مراسم شد تا بهانه‌ای باشد تا از مسئولان حاضر دعوت شود كه برای تقدیر و رونمایی از كتاب «معارف انقلاب»؛ دیدگاه های مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی، بر جایگاه حاضر شوند و با اهداء لوح تقدیر از گردآوردنده تقدیر شود.

تنظیم: هومن بهلولی