تبیان، دستیار زندگی
ه" را به واتیکان ارائه می کنیم محمد رضا ورزی گفت: برای آشنایی هر چه بیشتر جهان غرب با نگاه قرآن به انیباء الهی، نسخه ای از فیلم سینمایی "ابراهیم خلیل الله" را به واتیکان ارسال می کنیم. محمد رضا ورزی، کارکردان "ابراهیم خلیل ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نسخه ای از فیلم "ابراهیم خلیل الله" را به واتیکان ارائه می کنیم


محمد رضا ورزی گفت: برای آشنایی هر چه بیشتر جهان غرب با نگاه قرآن به انیباء الهی، نسخه ای از فیلم سینمایی "ابراهیم خلیل الله" را به واتیکان ارسال می کنیم.

محمد رضا ورزی، کارکردان "ابراهیم خلیل الله" ضمن بیان این مطلب در گفت وگو با خبرگزاری "مهر" در مورد اکران فیلم گفت: بعد ازنمایش فیلم در جشنواره احساس کردم مقداری زمان فیلم طولانی است و برای حفظ ریتم و هارمونی حدود ده دقیقه از زمان فیلم را کم کردیم و زمان فیلم به حدودد 108 دقیقه کاهش یافت

وی تاکید کرد: برای اکران فیلم سعی می کنیم با توجه به مضمون، فیلم رادر ایام فاطمیه که در اواسط خرداد ماه و مصادف با سالگرد ارتحال امام (ره) است به نمایش در بیاوریم.

این کارگردان تاکید کرد: اکران فیلمهای با موضوعات مذهبی نظیر "مریم مقدس" در ایام این چنینی تجربه خوب و موفقعیت آمیزی در پی داشته است.

ورزی در ادامه افزود : ما یک فیلم مذهبی و تاریخی ساخته ایم که مخاطب اصلی آن جوانها هستند و اگر درست اکران شود و اصلاع رسانی صحیحی داشته باشد ، می تواند مورد اقبال مخاطبان قرار گیرد. برای اکران خارجی فیلم رایزنی هایی انجام داده ایم و بعد از دیدن فیلم در جشنواره توسط نمایندگان کشورهای عربی همسایه برای خرید فیلم اظهار تمایل کرده اند .

وی تاکید کرد: قرار است به زودی نسخه ای از فیلم را به واتیکان ارائه کنیم که نگاه قرآن کریم را درمورد حضرت ابراهیم به آنها انتقال دهیم و می تواند فیلم یک اثر بسیار شایسته و دینی برای معرفی دیدگاههای قرآن در مورد انیباء الهی باشد و جا دارد سینمای ایران با توجه به جهان شمول بودن این نوع موضوعات آثار بیشتری در این حیطه تولید بشود.

قابل به اشاره است داستان فیلم در باره رسالت حضرت ابراهیم از آغاز تا آخرین ماموریت اللهی اش است و در آن، بازیگرانی نظیر محمد صادقی و بهزاد فراهانی بازی دارند.

لینک ها :

گزارش تصویری فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل‌الله» (1)

گزارش تصویری فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل‌الله» (2)

گزارش تصویری فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل‌الله» (3)

«ابراهیم خلیل‌الله» در پایان راه

طالب زاده: عنایتی به فیلم‌های دینی نمی شود

به مناسبت نمایش فیلم «ابراهیم خلیل الله»