تبیان، دستیار زندگی
آیت الله باریک‌بین با اشاره به ترویج شبهات گسترده دشمنان علیه ارزش‌های دینی و اسلامی، توانمند‌سازی مبلغان را به منظور پاسخگویی به این شبهات ضروری دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاسخگویی به شبهات با مبلغان توانمند ممکن است

پاسخگویی به شبهات با مبلغان توانمند ممکن است

آیت الله باریک‌بین با اشاره به ترویج شبهات گسترده دشمنان علیه ارزش‌های دینی و اسلامی، توانمند‌سازی مبلغان را به منظور پاسخگویی به این شبهات ضروری دانست.

به گزارش تبیان به نقل از رسا، آیت الله هادی باریک بین، نماینده ولی فقیه در قزوین، امروز در جلسه شورای تبلیغ استان، با مهم ارزیابی کردن مصوبات و برنامه های این شورا، گفت: برای تبلیغ ارزش های اسلامی در سطح جامعه باید از همه ظرفیت ها بهره گرفته شود.

وی با بیان این که تعمیق باورهای دینی در سطح جامعه را یک ضرورت خواند و با تأکید براین که جامعه امروز ما بیش از پیش نیازمند شناخت مناسبی از اندیشه های دینی است، تصریح کرد: تبلیغ احکام اسلامی در میان مردم به یقین جامعه ای پویا و ارزشی را به دنبال خواهد داشت. نماینده ولی فقیه در قزوین، علما و روحانیان را پرچم داران عرصه تبلیغ اسلام معرفی کرد و بیان داشت: روحانیت در طول تاریخ همواره مدافع اصلی ارزش های اسلامی و شریعت محمدی بوده و امروز نیز ثابت قدم تراز گذشته در این عرصه حضور دارد.

آیت الله باریک بین با اشاره به این که مبلغان دینی وظیفه و رسالت سنگینی در جامعه برعهده دارند، خاطرنشان کرد: یک مبلغ باید فراگیری علوم مورد نیاز و مجهز شدن به ابزار تبلیغی مناسب زمینه یک تبلیغ کارآمد و تأثیرگذار را فراهم کند.

امام جمعه قزوین، حمایت و تشوق مبلغان را ضروری دانست و با بیان این که مبلغان باید از جهت علمی و فن خطابه خود را ارتقا دهند، تصریح کرد: تربیت مبلغ و خطیب توانمند باید در دستور کار متولیان دینی به ویژه حوزه و سازمان تبلیغات قرار گیرد.

آیت الله باریک بین با اشاره به ترویج شبهات گسترده دشمنان علیه ارزش‌های دینی و اسلامی، توانمند‌سازی مبلغان به منظور پاسخگویی به این شبهات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ما امروز نیازمند مبلغانی توانمند برای ورود به میدان شبهه‌زدایی هستیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براین ارتباط بیشتر مبلغان با نسل جوان جامعه، خاطرنشان کرد: هجمه‌های گسترده و بی‌اندازه غرب علیه اعتقادات دینی جوانان جامعه، ضرورت توجه بیشتر مبلغان به این نسل تأثیرگذار را نسبت به گذشته بیشتر کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین نیز در ادامه این جلسه، توانمند‌سازی مبلغان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: به همین منظور برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد با همکاری حوزه علمیه امسال در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام علی اکبر حاجی عزیزخانی در ادامه سخنان خود ادامه داد: یک دوره آموزشی ویژه آموزش و پرورش و دانشگاه ها به زودی در استان برگزار خواهد شد.

وی همچنین تغذیه فکری طلاب مدارس علمیه را یکی از برنامه های شورای تبلیغ استان اعلام کرد و افزود: ترویج فرهنگ مطالعه در میان طلاب با اهدای کتاب های متنوع به مدارس علمیه از دیگر برنامه های این شورا در سال جدید است./