تبیان، دستیار زندگی
خانمهای کدبانو! اگر می خواهید یخچالی تمیز و خوشبو داشته باشید و بوی بد مواد غذایی متفاوت فضای آشپزخانه شما را پر نکند به این نکات ریز خانه داری توجه کنید:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یخچال و فریزری تمیز و خوشبو
یخچال و فریزر

خانمهای کدبانو!
اگر می خواهید یخچالی تمیز و خوشبو داشته باشید و بوی بد مواد غذایی متفاوت فضای آشپزخانه شما را پر نکند به این نکات ریز خانه داری توجه کنید:

اگر یخچال شما، بو گرفته است، با انجام 5 مرحله زیر، تمیز كردن و از بین بردن بوی آن كار آسانی است.

وسایل مورد نیاز:

- یخ دان

- یخ

- دستكش پلاستیكی

- مواد پاک کننده

- اسفنج یا پارچه

- جوش شیرین

مرحله 1

یخچال را خالی كنید، مواد فاسدشدنی را داخل یخدان دارای یخ قرار دهید. بهتر است سبزیجات و تخم مرغ ها را بالاتر بگذارید تا یخ به داخل آن ها نفوذ نكند.

مرحله 2

تمام قفسه ها و كشوها را خارج كنید، آن ها را با آب داغ و مواد پاک کننده بشویید و بگذارید روی یك حوله در معرض هوا خشک شوند.

مرحله 3

داخل یخچال را با مواد پاک کننده تمیز کنید. مطمئن شوید تمام شیارهایی كه ممكن است بو گرفته باشند، كاملا تمیز شده اند. اگر ماده سفتی به یخچال چسبیده است، بگذارید مدتی خیس بخورد سپس آن را تمیز كنید.

مرحله 4

داخل یخچال را با آب سرد تمیز و با حوله خشك كنید. در جوش شیرین را باز كنید و آن را داخل در یخچال قرار دهید. گذاشتن ظرف جوش شیرین در یخچال باعث می شود که بوی بد یخچال از بین برود.

مرحله 5

قفسه ها، كشوها و غذا را سر جای خود بگذارید. یخچال شما به همان تمیزی روز اول و درست مانند زمانی است كه از كارخانه تحویل گرفته اید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از simin-bala