تبیان، دستیار زندگی
شاعرِ آدمک، به فغان برمی خیزد زیرا می خواهد عاشق باشد می خواهد مهربان باشد دیگران را دوست داشته باشد ولی فضای مسموم جامعه او را به درد می آورد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زهره سمیعی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آدمک های دنیای ما

معرفی مجموعه شعر «آدمک» اثر محمدرضا صامتی


شاعرِ آدمک، به فغان برمی خیزد زیرا می خواهد عاشق باشد می خواهد مهربان باشد دیگران را دوست داشته باشد ولی فضای مسموم جامعه او را به درد می آورد.


آدمک های دنیای ما

آدمک

مجموعه شعر (کلاسیک، نیمایی و ترانه)

مولف: محمدرضا صامتی

انتشارات کاکتوس

تعداد صفحات: 80

قیمت: 2000 تومان

درباره ی کتاب:

"آدمک" اولین مجموعه شعر محمدرضا صامتی است. کتابی حاوی شعرهایی در سبک کلاسیک، نیمایی و ترانه می باشد.

شاعرِ آدمک، به فغان برمی خیزد زیرا می خواهد عاشق باشد می خواهد مهربان باشد دیگران را دوست داشته باشد ولی فضای مسموم جامعه او را به درد می آورد. او می خواهد اما فضا و مکان نمی گذارد.

شاعر در این مجموعه سخن از سردی رابطه ها میکند. از عاشق زیستن سخن به میان می آورد.  جایی هم به گلایه از بیوفایی و یا زخمه خوردن از وفای خود فریاد بر می آورد.

آدمک فراتر از یک مجموعه، یک قلبنوشته است. قلبنوشته ای که انسان امروز را به برداشتن نقاب از صورت باطن دعوت کرده و بی هیچ محابا، زمستان سرد رابطه ها و پایان عاطفه بشری را یادآور میشود.

آدمک، یک قلبنوشته است. قلبنوشته ای که انسان امروز را به برداشتن نقاب از صورت باطن دعوت کرده و بی هیچ محابا، زمستان سرد رابطه ها و پایان عاطفه بشری را یادآور میشود.

ریتم منظم مجموعه "آدمک" مانع از خستگی مخاطب شده و از طرفی تنوع و تازگی مضمون اشعار، موجب می شود که پس از خواندن کتاب احساس کنید که براستی با یک اثر جذاب و بیانگر روبرو هستید که میل به خواندن چندین باره آن را دارید.

در نهایت، "آدمک" یعنی سخن امروز، درد بشر امروز و حکایت تیرگی رابطه ها و مرگ عشق در دلها. اما پیام کلی اثر، مشخص است: دعوت به مهربانی، عشق و کمال.

من زمانی از مرگ می ترسم

که گناهِ دلم نوشته شود

که گناهِ بی عشق زیستنم

به جرمِ مشکلم نوشته شود

پیشنهاد میشود با توجه به استقبال گرمی که از این مجموعه شده، آن را از دست ندهید.

شما می توانید برای تهیه این کتاب به نمایشگاه بین المللی کتاب، نشر کاکتوس (با 20 درصد تخفیف) مراجعه کنید.

زهره سمیعی

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان