تبیان، دستیار زندگی
به نقل از یک مجله ادبی فرانسوی، شخصیت‌های این داستان‌ها بر اساس واقعیت ساخته شده اند. از مشهورترین شخصیت‌های داستانی که از واقعیت الگو گرفته اند می‌توان به فاوست و رابینسون کروزوئه اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قهرمانان این رمان‌ها واقعاً وجود داشته اند!


به نقل از یک مجله ادبی فرانسوی، شخصیت‌های این داستان‌ها بر اساس واقعیت ساخته شده اند. از مشهورترین شخصیت‌های داستانی که از واقعیت الگو گرفته اند می‌توان به فاوست و رابینسون کروزوئه اشاره کرد.


آیا می‌دانید شخصیت‌های داستان‌هایی مانند فاوست، رابینسون کروزوئه و بسیاری از رمان‌های دیگر واقعی بوده و وجود خارجی داشته اند؟

به نقل از یک مجله ادبی فرانسوی، شخصیت‌های این داستان‌ها بر اساس واقعیت ساخته شده اند. از مشهورترین شخصیت‌های داستانی که از واقعیت الگو گرفته اند می‌توان به فاوست و رابینسون کروزوئه اشاره کرد.

کتاب سه تفنگدار

1. کتاب سه تفنگدار:

در کتاب سه تفنگدار سه شخصیت اصلی به نام‌های آتوس، آرامیس، پورتوس وجود دارد. این سه شخصیت با هم دوست هستند و در اتفاقی ناگهانی و در جریان یک دوئل، تفنگدار چهارم با نام دارتانیان نیز به آنها می‌پیوندد و دوستی محکمی‌ را با هم برقرار می‌کنند.

اکساندر دوما، نویسنده این کتاب با ترکیب شخصیت‌های واقعی تاریخ فرانسه و شخصیت‌های ساخته خیال خود داستان‌های جالبی را خلق کرده است.

این رمان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم به نامهای آتوس که با نام واقعی (آرمند دو سیلگ آتوس)، پورتوس (ایساک دو پورتو)، آرامیس (هنری آرامیتز) و همچنین دارتانیان (چارلز دو باتز دو کستلمور) که در سال 1673 در گذشت.

کتاب دراکولا، مستبد ظالم

2. کتاب دراکولا، مستبد ظالم:

کارگردان این فیلم برام استوکر است و دراکولا به خاطر گذشته بد و همین طور شخصیت اهریمنی که دارد به این سرنوشت دچار می‌شود. نویسنده با الهام از داستان زندگی یک پادشاه یونانی مستبد به نام ولاد 3 این داستان را به رشته تحریر درآورده است.

او به حدی مستبد بوده است که سر مردم را از بدنشان جدا می‌کرده و از دیدن خون ریخته شده مردم بی گناه لذت می‌برده و به او لقب پسر اژد‌ها داده بودند و مردم شهر از او به شدت می‌ترسیدند انگار که او خدای آنجاست. وی همیشه لباس‌های تیره رنگ بر تن می‌کرد آستر شنل خود را از مخمل قرمز رنگ دوخته بود و همیشه شراب سرخ می‌نوشید. به همین سبب مردم گمان می‌کردند که وی خون آشام است.

او به حدی مستبد بوده است که سر مردم را از بدنشان جدا می‌کرده و از دیدن خون ریخته شده مردم بی گناه لذت می‌برده و به او لقب پسر اژد‌ها داده بودند و مردم شهر از او به شدت می‌ترسیدند انگار که او خدای آنجاست.

فاوست، دانشمند دیوانه

3. فاوست، دانشمند دیوانه:

فاوست اثر گوته نویسنده آلمانی است. فاوست داستان یک دانشمند است که تمام عمر خود را صرف علم کرده است اکنون شیطان به او پیشنهاد جوانی و عشق می‌دهد و در عوض روح فاوست را طلب می‌کند....

بسیاری از عارفان معتقد هستند که انسان‌های زیادی، عمل فاوست را انجام می‌دهند و این داستان تنها یک افسانه یا حاصل رویای یک نویسنده نبوده است.

گوژپشت نتردام، کازیمودو

4. گوژپشت نتردام، کازیمودو :

گوژپشت نتردام یکی از شاهکارهای ادبی ویکتور هوگو نویسنده فرانسوی می‌باشد.

در این کتاب گوژ پشتی به اسم کازیمودو وجود دارد که ناقوس زن یک کلیساست. هوگو این کتاب را در سال 1820 نوشته است و در آن سالها در کلیسای جامع یک گوژپشتی همانند انسانی که هوگو توصیف می‌کند در تاریکی‌های این کلیسا در رفت و آمد بوده است.

رابینسون کروزوئه

5. رابینسون کروزوئه:

مشهورترین رمان نویسنده انگلیسی دانیل دِفو است که رابینسون از سال 1860 به مدت بیست سال در یک جزیره تنها زندگی می‌کرده است. او موفق به کشاورزی و کشت گندم در مدتی که در جزیره به سر می‌برده شده بود. این داستان از ماجراجوئی‌ها و زندگی الکساندر سرکیلیک در یک جزیره اقتباس شده است.

رولاند:!

6. رولاند:

گروه رولاند در دره رونسوو به دام دشمن می‌افتند و یکی از بستگان نزدیکش به نام اولیویه از رولاند می‌خواهد تا برای فراخوان کمک در بوق عاج بدمد. رولاند کمک خواستن را در شأن پهلوانی خود نمی‌بیند و از این کار خودداری می‌کند.

در نبردی که با دشمن در می‌گیرد همه مردان رولاند کشته می‌شوند و تنها او و دو تن از پیرامونیانش زنده مانده‌اند. در این هنگام است که رولاند در بوق عاج می‌دمد و شارلمانی با شنیدن آوای بوق به یاری او می‌شتابد. ولی دیگر دیر شده و شارلمانی با پیکرهای کشته‌شده رولاند و سپاهیانش روبه‌رو می‌شود. بوق عاج در زیر بدن رولاند افتاده و صورت رولاند به سوی اسپانیا قرار گرفته‌است. رولاند به راستی وجود حقیقی داشته و بخشدار یکی از شهرهای بریتانیا بوده است.

پرنس جان، پادشاه بی زمین:

7. پرنس جان، پادشاه بی زمین:

جان انگلیسی که در یکی از نمایشنامه‌های شکسپیر ظاهر می‌شود. پرنس جان برادر کوچکتر ریچارد لیون بوده است. جان، برادرش را در سال 1199 شکست می‌دهد و می‌تواند بر تخت پادشاهی بنشیند. اشراف انگلستان پرنس جان را مجبور می‌کنند تا مگناکارتا (فرمان کبیر) را امضاء کند. پادشاه ناگزیر می‌شود به قوانین مربوط به زمین احترام بگذارد.

بخش ادبیات تبیان


منبع: پایگاه خبری دی‌نا- ندا فراهانی