تبیان، دستیار زندگی
روزنامه‌ی وطن متن کامل وصیت‌نامه‌ی اسامه بن لادن را که در دسامبر 2001 در اوج بمباران آمریکا علیه افغانستان با هدف کشتن وی نوشته بود، منتشر کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

متن کامل وصیت‌نامه‌ی بن لادن


روزنامه‌ی وطن متن کامل وصیت‌نامه‌ی اسامه بن لادن را که در دسامبر 2001 در اوج بمباران آمریکا علیه افغانستان با هدف کشتن وی نوشته بود، منتشر کرد.


متن کامل وصیت‌نامه‌ی بن لادن

به گزارش ایسنا به نقل از این روزنامه‌ی چاپ آمریکا، اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده، این وصیت‌نامه را ابتدا با شهادتین آغاز کرده و گفته است: این وصیت‌نامه را برای فرزندان، نزدیکان و مسلمانان می‌نویسم و می‌گویم آنچه در امت ما رخ می‌دهد همانطور که آنها را ناراحت می‌کند، من را نیز ناراحت می‌کند.

اسامه بن لادن در این متن وصیت‌نامه نوشته است: عشق به جهاد و مرگ در راه خدا ثروتی است که خداوند در من قرار داده و آثار شمشیر در تمامی قلب من نقش بسته و اگر هر مسلمانی از خودش این سوال را بپرسد که چرا امت ما به این مرحله از شکست و خواری رسیده است، جوابش بدیهی است چرا که این امت چشم به متاع دنیا دوخته و کتاب خدا را کنار گذاشته در حالی که ما نباید مانند یهود و نصاری دل به دنیا و لذت‌های بی‌ارزش آن و مسائل مادی ببندیم چون عشق به مرگ در راه خدا در قلب‌های ماست.

بن لادن در ادامه افزوده است: قلب من و قلب برادران مجاهدم زمانی که می‌دیدیم امت ما در شرق و غرب نسبت به کشتار و عذاب زنان و مردان و فرزندان مستضعف سکوت اختیار کرده‌اند، به درد می‌آمد.علت این وضع امت ما این بود که از مرگ در راه خدا ترس داشتند و تنها ما بودیم که به مبارزه پرداختیم. البته باید تاکید کنم که در این بین نیز تنها تعداد کمی از اعضای طالبان مقاومت کردند یعنی بسیاری قبل از اینکه حتی با دشمن رو به رو شوند، تسلیم شدند یا گریختند.

رهبر سابق القاعده نوشته است: امروز امت ما از یاری به ما و اعضای طالبان که نخستین دولت اسلامی در افغانستان را تشکیل دادند، بازماندند و دلیل این مساله کینه‌ی آمریکا نسبت به طالبان، دین یا همان طالبان است. همچنین بسیاری از آنها با مزدورانشان در ائتلاف شمال و دولت‌های دیگر توطئه کردند و سازمان‌های اطلاعات‌شان در خدمت به آمریکا، انگلیس و غرب وارد عمل شدند، قوانین اساسی را که دولت طالبان تدوین کرده بود، لغو کردند، حجاب را لغو نمودند و عادت‌های کفار را در پیش گرفتند. مشکل ما این است که علمای امت نیز امروز در گمراهی هستند.

من امروز تعداد کمی از شما را به اسم می‌شناسم و بیانیه‌ها و فتواهای شما را خوانده‌ام و نمی‌خواهم نام شما را ببرم و به دشمنان بهانه‌ای بدهم تا به دنبال شما بگردند.

اسامه بن لادن در این وصیت‌نامه به برخی حملات القاعده به آمریکا اشاره کرده و گفته است: نخستین آن بمب‌گذاری علیه تفنگداران دریایی آمریکا در لبنان و دوم انفجار سفارت آمریکا در نایروبی بود که از آن زمان اشغال سومالی توسط آمریکا آغاز شد به طوری که 31 هزار تن از برادران ما در این جنگ کشته شدند.

همچنین اسامه بن لادن خطاب به جوانان گفته است: برای مرگ حرص و ولع بیشتری داشته باشید، چرا که زندگی برای شما فایده‌ای ندارد. تنها به اظهارات تعدادی کمی از علما گوش دهید، چرا که بسیاری از آنها از افکار بشری و عادات و انحرافات تبعیت می‌کنند مانند انحرافاتی نظیر ایجاد بانک‌های رباخوار، قوانین جنایی، تاسیس احزاب، انجمن‌ها، جمعیت‌های زنان.

رهبر سابق القاعده همچنین خطاب به علمای دینی بیان داشته است: من امروز تعداد کمی از شما را به اسم می‌شناسم و بیانیه‌ها و فتواهای شما را خوانده‌ام و نمی‌خواهم نام شما را ببرم و به دشمنان بهانه‌ای بدهم تا به دنبال شما بگردند.

متن کامل وصیت‌نامه‌ی بن لادن

وی همچنین خطاب به زنان گفته است: شما امروز از شیوه‌های غربی تقلید می‌کنید. شما باید مکتبی برای مردان مجاهد در راه خدا باشید و از شرف خود محافظت کنید تا مادران مومنان باشید.

اسامه بن لادن خطاب به همسرانش نیز گفته است: خدا به شما جزای خیر دهد. شما بعد از خداوند برای من بهترین پشتیبان و بهترین یاور بودید و از همان زمانی که با من همراه شدید دانستید که مسیر پر از خطر است. شما زندگی راحت را ترک کردید و زندگی در کنار من را انتخاب کردید. در زندگی پرهیزکار بودید، بعد از من نیز پرهیزگار باشید. به فکر ازدواجش نیافتید و فرزندانتان را بزرگ کنید و به فداکاری‌هایتان ادامه دهید. اما شما ای پسرانم مرا عفو کنید چرا که من زمان زیادی برای شما از همان لحظه‌ای که به طرفداران جهاد پاسخ مثبت دادم، صرف نکردم. من همواره هم و غم مسلمانان و مسائل آنها را داشتم و مسیری پر از خطر را انتخاب کردم و شاهد خیانت و سختی‌های زیادی بودم. به شما توصیه می‌کنم که تقوای خدا پیشه کنید چرا که آن گرابهاترین توشه در زندگی دنیا است.

وی ادامه داد: نصیحت آخر من به مجاهدان است. هر جا که هستید به خودتان بازگردید و تا زمان کشتار یهودیان و صلیبی‌ها دست از مبارزه برندارید و در راستای پاکسازی صف‌های مجاهدان از مزدوران و خیانت‌کاران تلاش کنید

بخش سیاست تبیان


منبع:خبر آنلاین