تبیان، دستیار زندگی
اتوموبیل های MG در انگلیس طراحی و در چین توسط کمپانی SIAC تولید می شوند. در ادامه قصد داریم ماشین MG 550 نوع Saloon را که این روزها آن را در ایران با نام شوالیه 550 مشاهده می کنید، بررسی کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بررسی ماشین انگلیسی، چینی MG 550


اتوموبیل های MG در انگلیس طراحی و در چین توسط کمپانی SIAC تولید می شوند. در ادامه قصد داریم ماشین MG 550 نوع Saloon را که این روزها آن را در ایران با نام شوالیه 550 مشاهده می کنید، بررسی کنیم.

mg 550

MG 550 در چین توسط کمپانی SIAK  تولید می شود. حجم باک بنزین این ماشین 62 لیتر بوده و 4 سیلندر است ؛ 160 اسب بخار قدرت دارد و در دو نوع HachBack و Saloon تولید می شود(منظور از Saloon همان Sedan است که در بریتانیا به جای واژه Sedan از Saloon استفاده می شود). این ماشین اتوماتیک Front-wheel-drive است یعنی با چرخ های جلو حرکت می کند. علاوه بر این سرعت ماشین محدود شده و از 205 کیلومتر بر ساعت تجاوز نمی کند.

اولین سئوالی که در ذهن ما ایجاد می شود، این است که آیا این ماشین تولید چین، به اندازه کافی لوکس است یا مانند سایر محصولات چینی حس نامرغوبی کالا را به کاربر القا می کند؟ و همچنین آیا رانندگی با این ماشین هم مانند رانندگی با ماشین های چینی است؟ در ادامه سعی کردیم بیشتر به این موارد پاسخ دهیم.

ظاهر این ماشین بسیار جذاب است. طراحی داخلی این ماشین نیز زیباست. به نظر می رسد تمام تجهیزات در جایی که باید باشند، قرار داده گرفته اند. البته در طراحی داخلی ماشین ایراداتی نیز وجود دارد.

mg 550

با اینکه روکش ماشین، چرمی است و در قسمت هایی که باید دوخت داشته باشد، به خوبی کوک خورده است ولی جنس این چرم از نوع مرغوبی نیست.

شما در این ماشین احساس می کنید که کمی بالاتر از سطح استاندارد سایر ماشین ها قرار دارید. البته با تنظیم درست صندلی می توانید نحوه قرار گرفتن خود در ماشین را تنظیم کنید.

با کمی تفتیش در کابین ماشین، متوجه می شوید که این ماشین خیلی هم استاندارد کیفیت مواد تشکیل دهنده را مانند استاندارد ماشین های اروپایی رعایت نکرده است. البته نمی توان گفت کیفیت مواد به کار رفته در ماشین نامرغوب است بلکه به نظر می رسد همه چیز تا حدودی نازک است. قسمت عقب ماشین کاملا جادار است.

دکمه های روی فرمان ماشین، خیلی خوب عمل نمی کنند.

این ماشین 0 تا 100 را حدود 10 ثانیه طی می کند. دست فرمان ماشین بسیار خوب و نرم است و ماشین کاملا تحت کنترل شماست. اگر بخواهید با MG 550 دور بزنید روی محور یک دایره بزرگ می چرخد یعنی نمی تواند یک چرخش جمع و جور و کوچک بزند.

mg 550

آیا ما خرید این ماشین را توصیه می کنیم؟

اگر شما به دنبال یک ماشین شیک و خانوادگی هستید که قیمت مناسبی هم داشته باشد، حتما این ماشین را تهیه کنید. البته باید کاستی های این ماشین را نیز در نظر بگیرید. به طور مثال زمانی که دور موتور زیاد شود، MG 550 کمی پر سروصدا است، کیفیت داخل کابین ماشین خیلی خوب نیست و در کل می توان گفت تا حدودی حس کالای چینی را به شما می دهد. البته نه یک کالای چینی نامرغوب !

mg 550

در کل اگر چین می تواند ماشین هایی از این دسته تولید کند و کمی کیفیت ساخت آن را افزایش دهد، مطمئنا در سراسر دنیا، طرفداران زیادی خواهد داشت. امیدواریم MG کیفیت ماشین را فدای عرضه ماشینی با قیمت پایین نکرده باشد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فرآوری : محسن مرادی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:

زومیت،ام جی کارز،کارزوالا