وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مقدس 11 هزار نفر از نخبگان كشور برای بازدید مناطق جنگی جنوب دعوت شده‌اند رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 11 هزار نفر از نخبگان كشور در قالب كاروان راهیان نور برای بازدید مناطق جنگ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

11 هزار نفر از نخبگان كشور برای بازدید مناطق جنگی جنوب دعوت شده‌اند


  

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 11 هزار نفر از نخبگان كشور در قالب كاروان راهیان نور برای بازدید مناطق جنگی جنوب كشور دعوت شده‌اند .

سردار سرتیپ پاسدار فتح الله جعفری با بیان این مطلب در نشست خبری صبح امروز، گفت: این 11 هزار نفر از دانشجویان نخبه، برگزیدگان المپیادهای علمی، اساتید، دانشگاه، مدیران دولتی، وزیران و مسوولان سازمان‌های مهم دولتی جامعه‌ی مهندسان، ورزشكاران، انجمن تئاتر دفاع مقدس و هنرمندان هستند .

وی افزود: هم اكنون تعدادی از وابستگان نظامی‌كشورهای خارجی در خوزستان و فردا و منطقه‌ی اروند هستند كه آنها می‌توانند منعكس كننده‌ی حركت‌های ملت ایران باشند .

مسوول قرارگاه ستاد راهیان نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌، با اشاره به محدودیت‌های موجود برای اقامت تمام استقبال كنندگان از برنامه‌های راهیان نور گفت:560  هزار نفر از اقشار مختلف جامعه در برنامه‌های راهیان نور شركت می‌كنند كه 45 هزار نفر از این تعداد دانشجویان دانشگاه‌ها هستند .

وی افزود: باتوجه به مشكلات موجود در بخش حمل و نقل و اسكان ولی برای رفع این مسائل و همچنین امنیت زائران در مناطق یادمان جنگی جنوب كشور تلاش می‌شود .

سردار جعفری تصریح كرد: بر اساس آمارهای موجود پس از مشهد، خوزستان بیشترین زائران را می‌پذیرد و در مقام دوم قرار دارد.

وی با اشاره به فاصله‌های طولانی میان مناطق جنگی جنوب كشور، اظهار كرد: این فاصله‌های دور و راه‌های مناسب از جمله مسائلی است كه برای رفع آن تلاش می‌شود.

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: بر این اساس حدود 60 كیلومتر تا منطقه‌ی فكه، اسفالت می‌شود و بخش داری‌های سوسنگرد، آبادان و خرمشهر، برای فضاسازی این مناطق تلاش می‌كنند.

وی گفت: حدود 600 روای و راهنما كاروان‌های راهیان نور را در سه بخش عقلانیت، تاكتیك‌ها و خاطرات جنگ تحمیلی همراهی می‌كنند كه این راهنما‌ها از افراد حاضر در جنگ بوده ولی در كنار این تجربه‌ها، برنامه‌های آموزشی نیز اجرا شده است .

سردار جعفری با اشاره به استقبال بیش از اندازه‌ی مردم برای بازدید مناطق جنگی جنوب كشور، اظهار كرد: آمارهای ارایه شده در خصوص حضور 560 هزار زائر 11 هزار نخبه در مناطق یادمان جنگ تحمیلی، سازمان یافته است، ولی دركنار این افراد، بسیاری با وسایل نقلیه‌ی خود به این مناطق سفر می‌كنند .

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره‌ی برنامه ریز‌ی برای مناطق جنگی غرب كشور، گفت: استقبال بیشتر مردم از مناق جنگی كشور است، ولی غرب ایران نیز یادمان‌های جنگی مهم و قابل توجهی دارد كه به دلیل محدودیت‌ها زائران كمتر به این مناطق اعزام می‌شوند.

مسوول قرارگاه ستاد راهیان نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌افزود: دانشجویان همزمان نیز در مناطق جنگی غرب كشور به خصوص مهران حضور می‌یابند، بنابراین برنامه‌های بازدید وجود دارد، ولی بیشتر در تابستان متمركز است .

وی با بیان این كه حضور مردم و گردشگران در مناطق جنگی جنوب كشور سبب رونق اقتصادی می‌شود، تصریح كرد: به دنبال حضور زائران و گردشگران در این مناطق بازار استان‌هایی چون خوزستان رونق می‌یابد و كمبودهای این مناطق نیز رفع می‌شود.

سردار جعفری تاكید كرد: فضا سازی در مناطق یادمان جنگی برای گردشگران و تاریخ كشور نیز موثر بوده و تلاش استانداری خوزستان برای آماده سازی این مناطق است .

وی با اشاره به وجود مناطق مین‌گذاری شده دراین مناطق خاطر نشان كرد: حدود 12 كیلومتر از حاشیه‌ی اروند با نخلستان‌های زیبایی پوشیده شده بود كه در حال حاضر این منطقه به میدان مین تبدیل شده و دیگر از درختان نخل اثری نیست، ولی برای آماده‌سازی آن تلاش می‌شود.

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره‌ی نقش دولت در اجرای طرح و برنامه‌های ستاد راهیان نور گفت: دولت در حوزه‌ی راه‌، آب رسانی آسفالت جاده‌ها، تهیه‌ی امكاناتی به منظوركاهش فشار از مردم اختصاص اعتباری 700 میلیون تومانی برای این مناطق اجرای برنامه‌های راهیان نور را همراهی می‌كند .

وی تاكید كرد: علیرغم محدودیت‌ها به ویژه در بخش حمل ونقل و اقامت تلاش می‌شود این برنامه‌ها به گونه‌ای اجرا شود كه مردم و زائران منطق‌ی با كمبود مواجه نشوند .

سردار جعفری ادامه داد: استقبال مردم بیش از توان ما در بخش اسكان و حمل ونقل است، ولی طبق هماهنگی‌های برنامه‌ها اجرا می‌شود .

وی با بیان این كه بازدید مناطق جنگی از دهه‌ی فجر شروع می‌شود، اظهار كرد: در حال حاضر دانشجویان 15 دانشگاه در منطقه‌ی جنوب كشور حضور دارند كه این برنامه تا سوم خرداد ماه ادامه دارد كه بخشی از این برنامه تا پایان اسفند ماه بوده و مقطعی دیگر دانشجویانی و پس از 15 فروردین در منطقه‌ی حضور دارند .

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه در ادامه با اشاره به تحریف‌های صورت گرفته در بازگویی وقایع جنگ و حضور مردم تصریح كرد: تلاش عده‌ای همواره بر این است كه نقش مردم و امام (ره ) از صحنه‌ی حذف گردد، بنابر این باید واقعیت‌ها مطرح شد .

وی افزود: باید به جهانیان اعلام شود كه جنگ تحمیلی ایران حركتی حساب شده و سنجیده در مقابل دشمنی كه اصلا ضعیف و ترسو نبوده است و برنامه‌ی راهیان نور نیز با برنامه‌ی و به همین ترتیب اجرا می‌شود .

سردار جعفری در ادامه این نشست به تشریح برنامه‌ی ستاد راهیان نور سپاه پرداخت و اظهار كرد: مراسم سال تحویل شب اول فروردین در مسجد جامع خرمشهر و به دلیل تقارن با اربعین حسینی نیز برنامه‌های عزداری در روز اول فروردین ماه برگزار می‌شود، همچنین سالگرد عملیات فتح المبین در منطقه‌ی یادمان شهدای این عملیات، دعای ندبه در دو كوهه و مراسم‌هایی مناسب با رحلت پیامبر (ص) و روز جمهوری اسلامی‌ از دیگر برنامه‌ها است .

رییس سازمان حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: برای امسال رونوشت نقشه‌ی مناطق جنگی سال 60 -59 كه بیشتر عملیات‌ها بر اساس آن انجام گرفت در اختیار كاروان‌های راهیان نور قرار می‌گیرد .

سردار جعفری گفت: انعكاس خبری مطلوب این برنامه‌ها می‌تواند در سطح جهانی مطرح شود و تاثیرگذار نیز باشد .

لینک :

 در جستجوی حقیقت مرتضی در فکه 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین