وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
درحالی که این روزها فتنه‏گری گروه‏های مزدور و وابسته به وهابیون سعودی و صهیونیست‏ها در سوریه شدت گرفته است، افراطیون و تکفیری‏های وهابی با تهدید به انهدام زینبیه، سعی در به هم ریختن اوضاع داخلی سوریه و تشویش اذهان مردم را دارند تا بیش از پیش از این اوضاع
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تهدید به تخریب بارگاه حضرت زینب


درحالی که این روزها فتنه‏گری گروه‏های مزدور و وابسته به وهابیون سعودی و صهیونیست‏ها در سوریه شدت گرفته است، افراطیون و تکفیری‏های وهابی با تهدید به انهدام زینبیه، سعی در به هم ریختن اوضاع داخلی سوریه و تشویش اذهان مردم را دارند تا بیش از پیش از این اوضاع به سود خود بهره‏برداری کنند.


حضرت زینب

 درحالی که این روزها فتنه‏گری گروه‏های مزدور و وابسته به وهابیون سعودی و صهیونیست‏ها در سوریه شدت گرفته است، افراطیون و تکفیری‏های وهابی با تهدید به انهدام زینبیه، سعی در به هم ریختن اوضاع داخلی سوریه و تشویش اذهان مردم را دارند تا بیش از پیش از این اوضاع به سود خود بهره‏برداری کنند.

به گفته کارشناسان، از آنجا که دولت سوریه تحت هر شرایطی از بارگاه‏ها و مراقد شریف موجود در دمشق حمایت کرده و امنیت آنها را تأمین می‏کند، این مضاجع شریف به نمادی از سوریه تبدیل شده و انهدام آنها تأثیر به‏سزایی در تخریب وجهه داخلی و بین‏المللی دولت "اسد" دارد؛ از سویی حضور خیل کثیر ایرانیان در این کشور نیز وهابیون و سرکردگان سعودی آنها را واداشته تا با تحریک احساسات دینی و مذهبی شیعیان و زائران این مرقد شریف، از آشفتگی داخلی به نفع خود سودجویی کنند.

پیش از این نیز دولت سوریه اعلام کرده بود دست داشتن شاه‏زاده سعودی ـ بندر بن سلطان ـ در رأس درگیری‏ها و اغتشاشات این روزهای سوریه و هدایت تروریست‏ها، برای نیروهای امنیتی سوریه محرز شده است.

شایان ذکر است که پس از پیروزی انقلاب مصر نیز افراطیون وهابی و سلفی این کشور با حمله به اماکن مقدس در مصر، اقدام به آتش زدن برخی از ضریح‏ها کردند که سرانجام با مقاومت مردم و تهدید علمای بزرگ این کشور، عقب‏نشینی نمودند.

تعطیلی موقت مرقد مطهر حضرت زینب:

به دنبال ادامه ناآرامیها در سوریه حرم مطهر حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) ، همچنان برای چندمین روز متوالی بسته است.

به گزارش«شیعه نیوز» به نقل از آخرین نیوز،  مسئولان سوری حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) را برخی تعمیرات عنوان کرده اند.

حرم مطهر حضرت سکینه (سلام الله علیها) بنت امام علی (علیه السلام) که در حومه دمشق قرار دارد، نیز برای سومین روز متوالی به روی زائران بسته است. پس از درگیری ها و ناآرامی های گسترده دیروز در منطقه داریا که حرم مطهر حضرت سکینه (سلام الله علیها) در آن واقع است، به دستور مسئولان امنیتی، این حرم به روی زائران بسته شد.

از آنجا که دولت سوریه تحت هر شرایطی از بارگاه‏ها و مراقد شریف موجود در دمشق حمایت کرده و امنیت آنها را تأمین می‏کند، این مضاجع شریف به نمادی از سوریه تبدیل شده و انهدام آنها تأثیر به‏سزایی در تخریب وجهه داخلی و بین‏المللی دولت "اسد" دارد.

شرایط سوریه برای زائران ایرانی بحرانی نیست/ پیش‌بینی تمهیدات امنیتی

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مسئولیت بررسی امنیت منطقه و عتبات عالیات با وزارت امور خارجه است گفت: هنوز از سوی این وزارتخانه توصیه ای به سازمان حج نشده و شرایط سوریه برای زائران ایرانی بحرانی نیست.

حجت الاسلام مهدی شهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تحرکات اخیر در سوریه و امکان اقدامات تروریستی علیه زائران ایرانی گفت: تا کنون هشدار یا نامه ای از سوی وزارت امور خارجه به سازمان حج مبنی بر عدم اعزام زائر و یا انجام اقدامات محافظتی ارسال نشده است.

وی افزود: البته شرایط موجود در سوریه موجب کاهش تعداد زائران شده است چون خود زائران مقتضیات این کشور و شرایط را می سنجند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: البته سازمان حج اقداماتی برای امنیت زائران ایرانی در سوریه انجام داده است ولی در صورت لزوم اقدامات شدید محافظتی از زائران بکار گرفته می شود.

فرآوری:یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: شیعه نیوز،مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین