سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس موفق شد در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شالکه آلمان را دو بر صفر شکست دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست شالکه در غیاب کریمی


تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس موفق شد در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شالکه آلمان را دو بر صفر شکست دهد.


شالکه

تنها یك مانوئل نویر آماده برای شالكه در مقابل منچستریونایتد كافی نبود. شیاطین سرخ ، پادشاهان آبی پوش بوندسلیگا را در حضور تماشاگرانشان شكست دادند تا خود را در یك قدمی حضور در دیدار پایانی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا ببینند.

شاگردان سر الكس فرگوسن با پیروزی دو بر صفر در دیدار رفت دور نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر شالكه در آستانه حضور در دیدار پایانی این رقابت‌ها قرار گرفتند. شیاطین سرخ در نیمه نخست بازی در ورزشگاه ولتینز آره نا فرصت‌های فراوان گل زنی را یكی پس از دیگری از دست دادند، اما در نیمه دوم گل‌های رایان گیگز و وین رونی پیروزی را برای لیگ برتری‌ها به ارمغان آورد.

شالكه در شبی كه علی كریمی بازیكن ایرانی خود را نیمكت نشین می‌دید و مانوئل نویر دروازه‌بان و كاپیتانش نمایشی فراتر از تصور را ارائه داد، نتوانست برابر مردان فرگوسن نمایش عادی خود را داشته باشد و در نهایت برابر این تیم تسلیم شد. حتی واكنش های درخشان نویر هم برای شالكه در این مسابقه كافی نبود.

رالف رانگنیك كه در بازی ابتدای هفته برابر كایرزسلاترن تیم دومش را به زمین فرستاده بود در بازی با شیاطین سرخ بار دیگر از مردان تركیب اصلی خود بهره برد، اما تركیب اصلی او هم نتوانست كاری از پیش ببرد.

در تفسیر بازی شالكه و منچستریونایتد تنها می‌توان گفت كه بوندسلیگایی‌ها در تمام خطوط خود اشتباه های فراوانی را مرتكب شدند، چیزی كه در این سطح از رقابت‌های فوتبال مرگبار و كشنده خواهد بود.

شالكه كه اكنون برای رسیدن به دیدار پایانی تنها به وقوع معجزه در ورزشگاه اولد ترافورد نیاز دارد، در بازی سه‌شنبه شب هرگز در میدان حضور نداشت. این تیم كه در دور قبل توانسته بود اینتر مدافع عنوان قهرمانی را كنار بزند، در بازی برابر شیاطین سرخ هرگز نشانی از آن مسابقه ارائه نكرد.

در تفسیر بازی شالكه و منچستریونایتد تنها می‌توان گفت كه بوندسلیگایی‌ها در تمام خطوط خود اشتباه های فراوانی را مرتكب شدند، چیزی كه در این سطح از رقابت‌های فوتبال مرگبار و كشنده خواهد بود

بازیكنان این تیم گویی همگی در خواب بودند و در همه دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار مردان فرگوسن قرار دادند. اشتباه‌های فراوان در خط میانی و خط دفاعی شالكه باعث شد تا گیگز و همبازیانش تمامی نقشه‌های تاكتیكی خود را بدون دردسر در زمین مسابقه پیاده كنند و در نهایت هم مقاومت نویر را در هم بشكنند.

شالکه

در تفسیر بازی شالكه و منچستریونایتد تنها می‌توان گفت كه بوندسلیگایی‌ها در تمام خطوط خود اشتباه های فراوانی را مرتكب شدند، چیزی كه در این سطح از رقابت‌های فوتبال مرگبار و كشنده خواهد بود.

گل‌های مسابقه در دقایق 67 و 69 به ثمر رسید. ابتدا رایان گیگز،‌ مهاجم كهنه كار یونایتدها در دقیقه 67 پاس رویایی رونی را به تور دروازه‌ شالكه دوخت و به این ترتیب مقاومت سنگربان جسور شالكه شكسته شد، دو دقیقه بعد هرناندس، مهاجم مكزیكی یونایتدها، رونی را در خط حمله صاحب موقعیتی طلایی كرد و او هم برتری یونایتدها را دو برابر ساخت.

نویر این بار هم شانسی برای مقاومت و بسته نگهداشتن دروازه‌اش نداشت، با این حال دروازه‌بان شماره یك شالكه و تیم ملی آلمان در دیدار رفت دو تیم نمایشی درخشان داشت و خود را به عنوان یكی از بهترین‌ دروازه‌بانان جهان مطرح كرد. او در این مسابقه به خوبی نشان داد كه چرا سخت مورد توجه سران باشگاه‌هایی همچون بایرن مونیخ و منچستریونایتد قرار دارد. تنها واكنش‌های خوب او بود كه اجازه نداد شالكه بازی رفت را با دریافت گل‌های فراوان به پایان برساند. او در تمام طول مسابقه كانون توجه دوربین‌های تلویزیونی بود. اگر نویر برنده بازی سه شنبه شب بود در مقابل رالف رانگنیك، سرمربی شالكه، بازنده بزرگ این مسابقه لقب گرفت. بازیكنان او در طول مسابقه بیش از اندازه به تیم حریف احترام گذاشتند و هرگز نتوانستند از زیر سایه بازیكنان یونایتد خارج شوند.

مربی شالكه در نیمه دوم هم نتوانست بازیكنانش را به ارائه یك بازی معمولی وادار كند.

در دومین دیدار دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید چهارشنبه شب در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بارسلونا خواهد بود. دیدارهای برگشت این رقابت‌ها هفته آینده برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین