وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«حدیث قند»(مجموعه مقالات طنز‌پژوهی)، اثر ابوالفضل زرویی‌نصر‌آباد در حوزه طنزنویسی است که تا برپایی نمایشگاه کتاب امسال منتشر می‌شود. وی در این کتاب تاریخچه طنزنویسی در آثار مشاهیر طنز‌پرداز فارسی و نیز برخی از معاصران را بررسی کرده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 «حدیث قند» ابوالفضل زرویی‌نصر‌آباد در نمایشگاه 24«حدیث قند»(مجموعه مقالات طنز‌پژوهی)، اثر ابوالفضل زرویی‌نصر‌آباد در حوزه طنزنویسی است که تا برپایی نمایشگاه کتاب امسال منتشر می‌شود. وی در این کتاب تاریخچه طنزنویسی در آثار مشاهیر طنز‌پرداز فارسی و نیز برخی از معاصران را بررسی کرده است.


  ابوالفضل زرویی‌نصر‌آباد
علی شجاعی، مدیر روابط عمومی انتشارات «کتاب نیستان» درباره این اثر توضیح داد: در این کتاب مقالات متعددی در زمینه طنز‌پردازی و سیری در آثار بزرگان طنزپرداز ادبیات فارسی ارایه شده است. همچنین درباره آثار معاصران ایرانی در این عرصه نیز نقدهایی آمده است.   وی افزود: موضوع طنز و جهانی شدن و فرم‌شناسی آثار گل‌آقا نیز از وجوه و موضوعات دیگر مقالات متنوع این کتاب است؛ ضمن آنکه شخصیت‌های طنز کلاسیک فارسی نیز از محورهای مورد توجه مولف در این کتاب به شمار می‌روند.    «طنز و جهانی شدن»، «نگاهی گذرا به طنز در عصر مشروطیت»، «نگاهی گذرا به مفاهیم طنز و انواع شوخ‌طبعی»، «روحانیون شوخ‌طبع»، «طنز، انتقاد و رندی در غزلیات لسان‌الغیب حافظ شیرازی»، «مقدمه‌ای بر سبک‌شناسی دو کلمه حرف حساب»، «تاملی کوتاه در باب کمدی و روش‌های ایجاد فضای کمیک»، «یادی از مرتضی فرجیان» و «یادی از محمد قاضی»، از جمله مقالات این کتاب 319 صفحه‌ای است که به زودی از سوی انتشارات «کتاب نیستان» منتشر و در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه کتاب تهران ارایه می‌شود. 
در این کتاب مقالات متعددی در زمینه طنز‌پردازی و سیری در آثار بزرگان طنزپرداز ادبیات فارسی ارایه شده است.
  «غلاغه به خونش نرسید»(طنز افسانه‌های امروزی) نیز نام مجموعه داستانی از این نویسنده و طنزپرداز است که از سوی همین انتشاراتی به چاپ می‌رسد و در نمایشگاه امسال کتاب عرضه می‌شود.  
بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منبع: خبرگزاری کتاب ایران
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین