تبیان، دستیار زندگی
م برای پروژه حضرت یوسف (ع) قرارداد بستند فیلمبرداری سکانس های «معبد آمون» آغاز شد با پایان فیلمبرداری سکانس های شهر مصر، گره تولید «حضرت یوسف (ع)» از شهرک سینمایی غزالی به فرهنگسرای خاوران آمدند. گروه تولید مجموعه عظیم حضرت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جهانبخش سلطانی و رحیم نوروزی هم برای پروژه حضرت یوسف (ع) قرارداد بستند

فیلمبرداری سکانس های «معبد آمون» آغاز شد

با پایان فیلمبرداری سکانس های شهر مصر، گره تولید «حضرت یوسف (ع)» از شهرک سینمایی غزالی به فرهنگسرای خاوران آمدند.

گروه تولید مجموعه عظیم حضرت یوسف که دو ماهی بود در شهرک سینمایی دفاع مقدس مشغول فیلمبرداری سکانس های خارجی شهر مصر بودند از 10 روز پیش کارشان در این لوکیشن به پایان رسید و دوباره به لوکیشن قبلی در فرهنگسرای خاوران بازگشتند.

هم اکنون گروه در فرهنگسرای خاوران مشغول گرفتن سکانس های مربوط به معبد آمون هستند. دکورهای این معبد در مدت زمانی که گروه در شهرک سینمایی مشغول فیلمبرداری بودند، توسط گروه دکور پروژه در فرهنگسرا طراحی شده است. عباس امیری، اسماعیل سلطانیان، علی بکائیان، رضا آقالری، ناصر فروغ و ... بازیگران اصلی هستند که طی این 10 روز در سکانس های معبد آمون جلوی دوربین سلحشور رفتند. طبق برنامه ریزی هایی هم که انجام شده به احتمال فراوان تا قبل از سال جدید گروه با همین بازیگران در معبد آمون به فیلمبرداری کار خواهند پرداخت.

کتایون ریاحی و مصطفی زمانی که نقش های اصلی این پروژه (به ترتیب زلیخا و حضرت یوسف) را ایفا می کنند، فعلاً و تا سال آینده بازی شان در کار شروع نخواهد شد.

در واقع آخرین سکانس هایی که گروه با این دو بازیگر فیلمبرداری کردند به سکانس های شهر مصر در شهر مصر در شهرک سینمای بر می گردد. جهانبخش سلطانی و رحیم نوروزی هم دو بازیگری هستند که طی یکی – دو هفته گذشته با این پروژه قرارداد بستند تا در این کار جلوی دوربین بروند. تاکنون 60 % از کل مجموعه که 30 قسمت از کار به حساب می آید فیلمبرداری شده و حسین زندباف هم از یک هفته قبل، که تدوین کار را در دست گرفته است. تدوین حضرت یوسف پیش از این توسط شهریار بحرانی انجام می شد، اما پس از کنار رفتن این تدوینگر، در حال حاضر زندباف جایگزین او شده است و پس از چند اصلاح در نسخه تدوین شده قبل، تدوین بقیه کار را شروع کرده است. طبق پیش بینی هایی که انجام شده، فیلمبردار حضرت یوسف تا اسفند سال آینده ادامه خواهد داشت. حضرت یوسف توسط فرج الله سلحشور برای مرکز سیما فیلم تهیه می شود.