تبیان، دستیار زندگی
دو دایره کوچک برای صورت و یک بیضی بزرگ برای بدن گوسفندمان در نظر می گیریم. دو خط عمودی و صاف را به عنوان پاهای آن رسم می کنیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوسفند پشمالو

گوسفند

دوستان هنرمندم، همان طور که می بینید نقاشی امروز ما یک گوسفند پشمالو است. با کمی دقت می توانید به راحتی این طرح را بکشید. پس وسایل نقاشیتان را بردارید و با ما همراه شوید.

برای شروع نقاشی، ابتدا یک پیش طرح می کشیم به این معنی است که قبل از طرح اصلی که جزئیات زیادی دارد، حدود نقاشی را مشخص می کنیم تا کشیدن جزئیات و طرح اصلی برایمان راحت تر شود.

دو دایره کوچک برای صورت و یک بیضی بزرگ برای بدن گوسفندمان در نظر می گیریم. دو خط عمودی و صاف را به عنوان پاهای آن رسم می کنیم.

به خطوط خاکستری که صورت و بخشی از بدن را تقسیم بندی کرده است دقت کنید. شما نیز این کار را انجام دهید. زیرا در ادامه ی کار به وجود این خطوط نیاز داریم.

گوسفند

پس از کشیدن پیش طرح، نوبت به جزئیات می رسد. و جزیات را با صورت شروع می کنیم. ببینید چه ساده می توانید صورت آن را بکشید. یک هفت باز را در دایره ی کوچکتر به عنوان بینی آن می کشیم. دایره ی کوچکتر پوزه ی گوسفند را تشکیل می دهد.

بسیار ساده می توانید با کشیدن موهای فرفری،گوسفندتان را زیباتر کنید. در لابه لای موهایش یک گوش بکشید که بسیار شبیه به یک برگ است.

گوسفند

بر اساس همان دایره هایی که کشیدید صورت گوسفند را کامل کنید و دور تا دور صورت او را با خط منحنی ممتدی رسم می کنیم. کمی دهان آن را باز بگذارید تا بتوانید برایش دندان بکشید.

گوش دیگر گوسفند که در لای موهای او پنهان شده است را همانند گوش دیگر بکشید.

گوسفند

و حالا نوبت به بدن پشمالوی گوسفند می رسد. خیلی ساده است و به راحتی می توانید آن را بکشید. خطی که با آن بیضی را تقسیم بندی کردیم، پشت گوسفند را مشخص می کند. پس همانطور که می بینید دور تا دور بدن او را شبیه به ابر می کشیم. زیرا پشم روی بدن گوسفند کمی شبیه به ابر های نقاشی است.

دم او نیز همانند گوش هایش شبیه به یک برگ ساده است.همانطور که می دانید گوسفند چهار پا دارد و از این زاویه همه ی آنها به طور کامل مشخص نیست. اما خیلی پیچیده نیست. با خطوط عمودی بسیار ساده می توانید آنها را بکشید.

گوسفند

خطوط اضافی پیش طرح را پاک کنید تا شکل اصلی آن پیدا شود. می توانید در مرحله ی آخر جزئیات بیشتری بکشید تا گوسفند قشنگ تری داشته باشید. پس از کامل شدن نقاشیتان، می توانید آن را رنگ کنید.

گوسفند

مهدیه زمردکار

بخش کودک و نوجوان تبیان


مطالب مرتبط :

دلفین آبی

شکل ها چه شکلی هستند ؟

کوالای تنبل

عقاب تیز پنجه

خرگوش بازیگوش

اسب آبی گردن کلفت

اسبی با موهای افشان

پنگوئن های امپراتور

نقاشی از سلطان جنگل

زرافه ی گردن كشیده

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.