تبیان، دستیار زندگی
برای بسته بندی هدیه هایی كه برای دوست یا فامیل خود خریداری كرده اید حتماً نیازی نیست كه از كاغذ كادو آن هم به روش معمول استفاده كنید. جعبه های مختلفی كه به هنگام خریدهای گوناگون شامل لوازم دكوراسیونی، پوشاك، كیف، كفش و حتی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسته بندی متفاوت برای هدیه شما


برای بسته بندی هدیه هایی كه برای دوست یا فامیل خود خریداری كرده اید حتماً نیازی نیست كه از كاغذ كادو آن هم به روش معمول استفاده كنید. جعبه های مختلفی كه به هنگام خریدهای گوناگون شامل لوازم دكوراسیونی، پوشاك، كیف، كفش و حتی طلا و جواهر به شما ارائه می شود را نگه دارید و از آنها به جای جعبه كادو استفاده كنید.


برای این منظور چند راه وجود دارد:

1 - استفاده از كاغذ كادو و یا كاغذهای رنگی ساده و یا نقش دار و یا حتی فتوكپی و یا پرینت های رنگی یا سیاه و سفید از آنها.

2 - پوشش جعبه با تكه پارچه های بدون استفاده.

3 - ایجاد پوششی با رنگ بر روی سطوح جعبه؛ كه این روش از دو روش فوق بسیار راحت تر است.

برای این منظور شما می توانید از اسپری و یا قلم مو و رنگ استفاده كنید و نمای جعبه تان را تغییر دهید. در صورتی كه سطح جعبه را با رنگی ساده یا كاغذی بدون طرح پوشش دادید و یا به طور كلی جعبه ای ساده و با رنگی زیبا در دسترس داشتید ولی بر روی قسمت هایی از آن آرم یا اسم فروشگاه حك شده بود، می توانید با تكنیك دكوپاژ آن را بپوشانید. برای این منظور نیز راه های متعددی وجود دارد؛ می توانید با برش نقش ها و تصاویری زیبا از كاغذ كادوها و كپی ها و پرینت های رنگی و سیاه و سفید تزیین را انجام دهید و یا آن كه طرح دلخواه را بر روی كاغذهای رنگی رسم كرده و پس از برش دور آن، مرحله دكوپاژ را انجام دهید.

برای چسباندن طرح های مورد نظر، می توان از چسب چوب و یا تركیب چسب چوب و چسب كاغذ دیواری استفاده كرد. پس از آن كه كاغذهای تزیینی را بر روی جعبه ها چسباندید در آخر با روغن جلا و قلم مو و یا اسپری وارنیش، پوششی محافظ بر روی سطوح جعبه و به خصوص تزیینات كاغذی دكوپاژ ایجاد كنید.

حالا می توانید هدیه خود را درون جعبه ای زیبا قرار دهید و به دوستان و اقوام تقدیم كنید.


لینک ها

تزیین با روبان

حلقه تزیینی

آموزش تزیین ظروف با نخ گونی

كتاب های « متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.