وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
- حسنی مبارک هنگام بازجویی در خصوص تیراندازی به تظاهرکنندگان در جریان انقلاب مصر و فساد مالی دچار حمله‌ی قلبی شده و به بیمارستان بین‌المللی شرم الشیخ منتقل شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 مبارک در حین بازجویی سکته کرد


حسنی مبارک هنگام بازجویی در خصوص تیراندازی به تظاهرکنندگان در جریان انقلاب مصر و فساد مالی دچار حمله‌ی قلبی شده و به بیمارستان بین‌المللی شرم الشیخ منتقل شد.


حسنی مبارک

 شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد: حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر به علت نامساعد شدن وضعیت جسمانی‌اش در جریان انجام بازجویی به بیمارستان منتقل شد. گفته شده تحقیقات از وی ادامه خواهد داشت.

تلویزیون دولتی مصر به نقل از مسئولین بیمارستان گزارش داد که مبارک از خوردن غذا و نوشیدن آب خودداری کرده است. این در حالی است که تحقیقات از علاء و جمال دو پسر مبارک در شهر الطور در مرکز استان سینا‌ی جنوبی ادامه دارد. مدیر شبکه الجزیره در قاهره بیان کرد: ‌نیروهای امنیتی بیمارستانی را که مبارک به آنجا منتقل شده تحت محاصره درآورده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی اعلام کرد: عده‌ای از معترضان به حضور مبارک در بیارستان شرم الشیخ در بیرون از بیمارستان تجمع کرده و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود: "قصاب اینجاست."

درگیری هایی بین مخالفان و طرفداران مبارک رخ داد.

منابع نظامی نیز تاکید کردند: مبارک به علت مشکلی که برایش پس از تحقیقات پیش آمد به بیمارستان منتقل شد و بازپرسان سازمان بررسی کسب درآمدهای غیر قانونی، وی را به بیمارستان منتقل کردند.

تلویزیون مصر اعلام کرد که مبارک در حین تحقیقات دچار حمله‌ی قلبی شده است.

این در حالی است که روزنامه دولتی الاهرام نوشته است:‌ مبارک به بهانه‌ی بیماری به بیمارستان رفت تا مجبور نباشد به سوالات بازپرسان پاسخ دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی اعلام کرد: عده‌ای از معترضان به حضور مبارک در بیارستان شرم الشیخ در بیرون از بیمارستان تجمع کرده و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود: "قصاب اینجاست."

این روزنامه در ادامه با افشای نقشه خانواده مبارک برای گریختن افزود:‌ جمال مبارک با خودروی خود به قاهره رفته است. این خودرو دربرگیرنده‌ی امکانات امنیتی گسترده، وسایل و لباس مبدل است تا شهروندان آنها را شناسایی نکنند. به نوشته‌ی این روزنامه قرار بود مبارک، سوزان، همسرش، علاء و جمال با چند خودرو حرکت کنند و در میان تدابیر امنتی شدید روز سه شنبه به قاهره بروند، اما یک اتفاق مانع شد و آنها ناگزیر شدند تغییراتی در نقشه‌شان صورت دهند، مبارک به بیمارستان شرم الشیخ و جمال به قاهره رفت و هنوز کسی از مکان علاء‌ و سوزان خبر ندارد.

یک مقام پزشکی تاکید کرد:‌ مبارک دچار حمله‌ی قلبی شده است و حالش چندان مساعد نیست و تعدادی از پزشکان به طورمداوم وی را معاینه می‌کنند.

اخباری نیزمنتشر شده است مبنی بر این که تیم آلمانی که آخرین عمل جراحی را روی مبارک صورت دادند از طریق هواپیما برای مداوای مبارک به شرم الشیخ رفته‌اند. رئیس جمهور پیشین مصر سال گذشته در بیمارستان هایدلبرگ آلمان تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت. عبدالعزیز الجندی، وزیر دادگستری مصر اعلام کرد: ‌دادستانی کل بعد از بهترشدن حال مبارک تحقیقات را از وی آغاز خواهد کرد. یک مقام قضایی نیز تصریح کرد: تحقیقات از علاء‌ و جمال در مقر دادستانی کل در شهر الطور آغاز شده است اما این تحقیقات در پی نامساعد شدن مبارک به مقر دادستانی شرم الشیخ منتقل شده است.

یک مقام پزشکی تاکید کرد:‌ مبارک دچار حمله‌ی قلبی شده است و حالش چندان مساعد نیست و تعدادی از پزشکان به طورمداوم وی را معاینه می‌کنند.

بازداشت فرزندان مبارک:

دو پسر حسنی مبارك به‎نام‌های "جمال " و "علاء " برای بازجویی به مدت 15 روز در قضایای فساد مالی دستگیر شدند.

به گزارش فارس، ‌تلویزیون الجزیره قطر لحظاتی پیش از دستگیری دو فرزند حسنی مبارك رئیس جمهور مخلوع مصر خبر داد و افزود: دو پسر مبارك برای بازجویی به مدت 15 روز در قضایای فساد مالی دستگیر شدند.

پیش از این دادستان كل مصر احضاریه "محمد حسنی مبارك " و دو فرزندش به‎نام‌های "جمال " و "علاء " به‎اتهام تشویق به كشتار انقلابیون و فساد مالی از جمله حیف و میل اموال عمومی را صادر كرده بود.

بر اساس این گزارش؛ دادستان كل مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام كرده كه سخنان تلویزیونی اخیر مبارك هیچ تأثیری در اقدامات دادستانی كل این كشور در توقیف حساب‌های مالی وی در داخل و خارج مصر نخواهد داشت.

وی تاكید كرد كه دادخواست‌های واصله به دستگاه قضایی كه احضاریه بر اساس آنها صادر شد؛ به میزان ارتباط رئیس جمهور سابق مصر و افراد خانواده‌اش به جنایت‌ علیه معترضان و سوء استفاده از نفوذ دولتی برمی‌گردد.

فرآوری:یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع: خبر گزاری فارس /ایسنا

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین