وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پس از کش و قوس های فراوان سرانجام حکم نهایی دادگاه در مورد پرونده شکایت آلفا علیه پرسپولیس با برائت سرخپوشان مختومه شد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افتخاری بی سابقه برای پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام حکم نهایی دادگاه CAS در مورد پرونده شکایت شرکت آلفا علیه پرسپولیس با برائت سرخپوشان مختومه شد.

پس از گذشت نزدیک به 6 سال حکم نهایی دادگاه CAS درخصوص پرونده شکایت شرکت آلفا علیه پرسپولیس این پرونده به سود طرف ایرانی‌ مختومه شد. رایی كه می توان آن را افتخاری بزرگ برای باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران دانست.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس‌ گفت:" در سابقه پرونده در سال 83 یک قرارداد بین باشگاه پرسپولیس و شرکت آلفا منعقد شد که برطبق آن قرار شد تا چند بازی در کشورهای کانادا و آمریکا برگزار شود. به دلایلی این اتفاق رخ نداد تا شرکت آلفا طرح دعوایی را از طریق CAS علیه باشگاه و تقاضای غرامتی یک میلیون دلاری را انجام دهد. البته قبل از آن طی درخواستی هیأت مدیره وقت باشگاه از آن شرکت عذرخواهی کرده بود. با این حال شركت آلفا دعوایش را مطرح کرد که در سال 87 ما در دادگاه شرکت کردیم و ایراد صلاحیتی گرفتیم به CAS مبنی بر اینکه دیوان داوری ورزشی صلاحیت رسیدگی ابتدایی به موضوع اختلاف را ندارد."

وی افزود:" با تأکید بر ماده 17، طرف دعوا (شرکت آلفا) سعی کرد صلاحیت CAS را تحمیل کند، اما موفق نشد و پیشنهاد کرد که در قالب میانجی‌گری مطرح تا به سمت مصالحه هدایت شود. با رایزنی‌هایی که با حبیب کاشانی داشتیم، قرار شد قرارداد جدیدی را منعقد کنیم. این کار سرعت گرفت تا در صورت اجرا، درآمدی نزدیک به یک میلیون دلار با انجام دو بازی در دو شهر کانادا به طرفین برسد، که متأسفانه مجدداً این فرایند به انجام نرسید. باز هم در ادامه تغییرات مدیریتی اتفاق افتاد، حبیب کاشانی رفت تا دوباره این فرصت از دست برود و طرح جدید دعوا برنامه‌ریزی و به تهدیدی مجدد برای باشگاه تبدیل شود."

تیم فوتبال پرسپولیس

شكری تصریح كرد:" این بار با نمایندگی تام‌الاختیار آقای کوشانفر(نماینده تام الاختیار شركت آلفا)، داوری تعیین شد. در اولین فاز دعوا دیدیم که داور اسرائیلی است و با توجه به بار سیاسی این انتخاب اعتراضی کردیم به نصب این داور، هضم این قضیه برای مرجع داوری ساده نبود اما این اتفاق افتاد تا داور دیگری نصب شود. اتفاقی که موفقیت بزرگ برای ما بود. داور یونانی جایگزین داور اسرائیلی شد. در نهایت تعیین وقت شد، برای جلسه استماع در تاریخ 2 فوریه آلفا مطالبه مبلغی حدود 2 میلیون و 860 هزار دلار به عنوان خسارت کرد، ما در دفاع اعلام کردیم که عدم برگزاری این تورنمنت به دلیل عمل نكردن شرکت آلفا به بسیاری از مفاد قراردادش بود. در ادامه ما به دلیل کوتاهی شرکت آلفا مبلغ 420 هزار دلار درخواست غرامت کردیم. به خاطر همین موضوع دادگاهی در لوزان سوئیس تشکیل شد كه به همراه آقایان دکتر ماروسی و دکتر رجبی که از داوران برجسته حقوق بین‌المللی هستند در این جلسه شرکت کردیم ضمن اینکه مدرک مهمی از شرکت آلفا بدست آوردیم مبنی ‌براینکه این شرکت به دلیل مشکلات مالیاتی معلق شده است. جلسه متأثر از این موضوع شد بطوریکه آنها در چند نوبت درخواست مصالحه کردند، اما بواسطه سابقه‌ای که از این شركت سراغ داشتیم موافقت نکردیم.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس با اشاره به صدور رای نهایی دادگاه به سود پرسپولیس به سایت این باشگاه‌ گفت:" در نهایت رأی در تاریخ 18 مارس، (28 اسفند) اعلام شد که شامل 6 بخش است؛

1ـ دعوا و خواسته که آقای کوشانفر (نماینده تام الاختیار شركت آلفا) در تاریخ 29 می 2009، مطرح کرده بود رد شد.

2ـ دعوای متقابل باشگاه پرسپولیس در تاریخ 8 جولای 2010 در یک قسمت پذیرفته شد.

3ـ آقای علی کوشانفر که نماینده شرکت آلفا محسوب می‌شود، به پرداخت 290 هزار دلار به علاوه 5 درصد سود سالیانه که از تاریخ اول سپتامبر 2009 تا تاریخ پرداخت اعمال خواهد شد، محكوم شد.

4ـ هزینه دادرسی در مرجع داوری باید توسط شرکت خواهان (آلفا) پرداخت شود.

5ـ 10 هزار دلار به عنوان حق‌الزحمه وکلای پرسپولیس از طریق شرکت آلفا پرداخت شود.

6ـ سایر ادعاها درست نمی‌باشد.

شكری تاكید كرد:" این رأی به نفع باشگاه و در سبقه تاریخ حقوقی بین‌المللی ورزشی ایران بی‌سابقه است."

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین