تبیان، دستیار زندگی
شرکت فرانسوی سلولوئید دریمز که حق پخش جهانی "آفساید" را در اختیار دارد، این فیلم ایرانی را در بازارهای بین‌المللی به 14 کشور فروخته و قرارداد نهایی پخش آن در ایالات متحده هم به زودی علنی می‌شود. تازه‌ترین فیلم جعفر پناهی که...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

15 کشور "آفساید" پناهی را خریدند

شرکت فرانسوی سلولوئید دریمز که حق پخش جهانی "آفساید" را در اختیار دارد، این فیلم ایرانی را در بازارهای بین‌المللی به 14 کشور فروخته و قرارداد نهایی پخش آن در ایالات متحده هم به زودی علنی می‌شود.

تازه‌ترین فیلم جعفر پناهی که دو هفته پیش در پنجاه و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی برلین توانست جایزه خرس نقره‌ای ویژه هیأت داوران را برای سینمای ایران به ارمغان آورد، ماجرایی درباره فوتبال دارد و داستان آن در جریان بازی تیم ملی فوتبال ایران با بحرین در مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان در استادیوم آزادی تهران اتفاق می‌افتد؛ یعنی زمانی که چند دختر جوان قصد دارند به روش‌های مختلف از جمله پوشیدن لباس پسرانه خود را به داخل استادیوم برسانند و این بازی سرنوشت‌ساز را از نزدیک ببینند. ایران این بازی را یک به هیچ برد و به جام جهانی صعود کرد.

"آفساید"، که بسیاری آن را نسخه فارسی فیلم بسیار موفق "مثل بکام سانتر کن" به کارگردانی گوریندر چادا می‌دانند، تا به حال به کشورهای فرانسه، اسپانیا، استرالیا، کره، برزیل، سوئد، ایسلند، نروژ، سوئیس، لوکزامبورگ، هلند، بلژیک و یوگسلاوی سابق فروخته شده است. هفته گذشته هم شرکت بریتانیایی آرتیفیشال آی آن را برای پخش در این کشور خرید و شرکت امریکایی خریدار "آفساید" در چند روز آینده معرفی می‌شود.

دیگر فیلم ایرانی حاضر در بخش مسابقه جشنواره امسال برلین "زمستان است" رفیع پیتز بود که شرکت سلولوئید دریمز حق پخش آن را به یک شرکت بریتانیایی و شرکت پروویدنس برزیل فروخته است.

لینک ها :

نشست خبری"آفساید"برگزار شد

بهترین فیلم های جشنواره ؟