تبیان، دستیار زندگی
وتبال است ما ترجیح می دهیم سرود ایران در جام جهانی فوتبال با صدای استاد شجریان باشد و در وهله بعد هر کسی را که ایشان معرفی کنند می پذیریم . "علی پور" مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار موسیقی "مهر"، ضم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شجریان انتخاب و اولویت اول ما برای

سرود جام جهانی فوتبال است


ما ترجیح می دهیم سرود ایران در جام جهانی فوتبال با صدای استاد شجریان باشد و در وهله بعد هر کسی را که ایشان معرفی کنند می پذیریم .

"علی پور" مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار موسیقی "مهر"، ضمن اعلام این خبر افزود: ما ترجیح می دهیم که موسیقی ای را که می خواهیم عرضه کنیم، نماینده "موسیقی "و به عبارتی فرهنگ وهنر ایرانی باشد، از این رو باید بهترین هنرمندان را برای اجرای این موسیقی در نظر گرفت.

وی افزود: در صورتی که استاد شجریان درخواست ما را قبول نکنند، هر کسی را که ایشان برای اجرای این سرود معرفی کنند قبول خواهیم کرد، به هر حال ما ترجیح می دهیم که از خوانندگان برتر موسیقی سنتی ایران همچون آقای شهرام ناظری و آقای افتخاری بهره ببریم. این به این معنی نیست که به موسیقی پاپ بی توجه هستیم، اما درپی داشتن سرودی در فضای موسیقی پاپ نیستیم چون معتقدیم که نماینده موسیقی ایرانی باید تمامی عناصر ایرانی را دارا باشد.

علی پور در ادامه این گفت و گو در مورد قطعه ای که در همین رابطه توسط دو خواننده پاپ در خارج از ایران ضبط شده است گفت: ما آثار این خوانندگان را هم شنیدیم، کارهای بدی نبودند اگرچه ما در این فضا ،کارهای بهتری را نظیر آنچه پس از بازی ایران و بحرین شنیده شده بود، تولید کرده بودیم. همچنین آثاری از ساخته های آقای یغمایی در همین فضاتولید شده بود. از سویی ما 13 اثر آماده برای جام جهانی فوتبال داریم، اما فعلا تصمیممان بر این نیست که این آثار را به فیفا برای سی دی برگزیده موسیقی های 32 کشور برای جام جهانی 2006 تحویل دهیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که از چه گروه های موسیقی سنتی تا کنون دعوت شده است گفت: ار گروه موسیقی عارف دعوت کرده ایم، همچنین با آقای سراج به توافق رسیده ایم تا ایشان در آلمان با ما همراه باشند و برنامه هایی را اچرا کنند. قرار نیست که ما در حوزه هنر دخالت کنیم و قرارها را به خود هنرمندان محول کرده ایم تا اینکه ایشان خودشان در نهایت تصمیم بگیرند.

مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران در پایان اعلام کرد: تا کنون طی تماس هایی که با دفتر آقای شجریان داشته ایم، به توافق های اولیه رسیده ایم و بنا داریم که در نهایت با انچه که استاد می گویند توافق کرده و موضوع را قطعی کنیم.