وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به كشتار مردم بحرین توسط آل‌خلیفه و آل‌سعود در مقابل سفارت عربستان‌سعودی در تهران تجمع كردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خشم دانشجویان علیه آل سعود


دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به كشتار مردم بحرین توسط آل‌خلیفه و آل‌سعود در مقابل سفارت عربستان‌سعودی در تهران تجمع كردند.


تجمع-دانشجویان-تهران-آل سعود

  دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به كشتار مردم مظلوم بحرین توسط دولت‌های آل سعود و آل‌خلیفه از ساعت ۱۷:۳۰ روز دوشنبه ۲۲ فروردین در مقابل سفارت كشور عربستان‌سعودی در تهران تجمع كردند.

از ابتدای برگزاری این تجمع نیروی انتظامی با ایجاد دو حصار امنیتی از ابتدای خیابان ورودی به سفارت عربستان این محدوده را بسته‌ بود و دانشجویان در چند صد متری پایین‌تر از سفارت عربستان تجمع خود را آغاز كردند.

تجمع‌كنندگان با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریكا "، "مرگ بر انگلیس "، "مرگ بر اسرائیل "، "مرگ بر آل‌سعود "، "هیهات منه الذلة "، "وای اگر خامنه‌ای حكم جهادم دهد "‌، "الشعب یرید الاسقاط آل‌سعود "، "زمین پاك بحرین جای آل‌سعود نیست "، "آل‌سعود جبار است، مردم بحرین از او بیزار است " و با در دست داشتن پلاكارد‌هایی با مضامین "بای ذنب قتلت "، "الموت آل‌خلیفه و آل‌سعود "‌، "یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا "، "سكوت هر مسلمان خیانت است به قرآن " و "نسل‌كشی مسلمانان متوقف شود " نسبت به كشتار مردم بحرین توسط دولت‌مردان بحرینی و عربستانی اعتراض كردند.

دانشجویان تجمع‌كننده در مقابل سفارت عربستان تصاویری از شهدای مردم كشور بحرین را در دست داشتند و همچنین به نشانه حمایت از مردم كشورهای بحرین، مصر و تونس پرچم این كشورها را در دست داشتند.

تجمع‌كنندگان در این تجمع بر روی سنگ‌فرش‌های خیابان منتهی به سفارت عربستان جملاتی با مضامین "آل‌سعود خیانت‌كار است "، "الموت وهابی "، "الموت اسرائیل "‌ و "الموت آمریكا " را نوشتند.

* طهمورثی: لشكركشی ارتش عربستان‌سعودی به كشور بحرین با دستور مستقیم آمریكاست

در این تجمع اسماعیل طهمورثی سخنگوی جنبش دانشجویان جهان اسلام در سخنانی گفت: حركت جنگی آمریكا در لیبی، بحرین، یمن و سومالی نشان از شكست طرح‌های این كشور و متحدانش در منطقه است.

این فعال دانشجویی خاطرنشان كرد: آمریكا تلاش دارد با فرسایشی كردن خیزش‌های مردم منطقه این حركت‌های مردمی را از میان ببرد اما مردم كشورهای لیبی، بحرین، مصر و... تا ایجاد خاورمیانه اسلامی از پای نخواهند نشست.

طهمورثی بیان داشت:‌ ما حج عمره آمریكایی نمی‌خواهیم و خواستار برپایی حج عمره ابراهیمی هستیم.

دانشجویان تجمع كننده مقابل سفارت عربستان‌سعودی در حالی كه پرچم كشور فلسطین را در ابعاد ۱۰متری در دست داشتند، برای پیش‌روی به سمت سفارت عربستان حركت كردند كه نیروی انتظامی در رینگ اول امنیتی خود از پیش‏روی دانشجویان به سمت سفارت عربستان جلوگیری كرد.

سخنگوی جنبش دانشجویان جهان اسلام خاطرنشان كرد: دستگاه دیپلماسی كشورمان ظاهراً مصلحـت‌گراست و برای خود در قبال سكوتش دلایلی دارد اما خطاب ما دانشجویان به محضر رهبر معظم انقلاب است كه "ما سربازان شما اینجا جمع شده‌ایم و منتظر اشاره و فرمان ولی امر مسلمین هستیم. "

* حضوری: دانشجویان مسلمان به دنبال ایجاد اتحاد در میان مسلمانان جهان هستند

مصطفی حضوری مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق‌(ع) در ادامه این تجمع با اشاره به اینكه امروز ابرقدرت‌های جهان رو به زوال و نابودی هستند، گفت: حدود ۳۱ سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و مردم كشورمان همچنان پای آرمان‌های امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ایستاده‌اند و خون‌های جوانان خود را تقدیم این انقلاب كرده‌اند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان كرد:‌ خون ملت فلسطین به هدر نرفته است و اكنون پرچم این كشور در دستان تمامی مسلمانان جهان به اهتزاز درمی‌آید.

در ادامه این تجمع، دانشجویان دانشگاه‌های تهران به نشانه حمایت از ملت فلسطین پرچم بزرگی به ابعاد ۱۰ متر را بر روی دستان خود به اهتزاز درآوردند.

دانشجویان تجمع‌كننده در اعتراض به سیاست‌های دولت‌مردان آمریكا پرچم این كشور را در مقابل سفارت عربستان‌سعودی به آتش كشیدند.

در ادامه این تجمع كردلو نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های كشور در سخنانی خواستار آزادی دانشجویان مشهدی شد. این دانشجویان روز جمعه ۱۹ فروردین‌ماه در اعتراض به جنایات آل‌سعود در مقابل كنسولگری عربستان در شهر مقدس مشهد تجمع كرده بودند كه توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

 

تجمع-دانشجویان-تهران-آل سعود

*محمدی: آل‌سعود تامین كننده منافع آمریكا در منطقه است

رامین محمدی دبیر سیاسی دفتر تحكیم وحدت از دیگر سخنرانان این تجمع دانشجویی بود و گفت: حاكمان كشورهای لیبی، بحرین و عربستان سعودی غلامان حلقه‌ به گوش آمریكا هستند.

در این تجمع دانشجویی چند تن از دانشجویان دختر بحرینی كه در دانشگاه‌های تهران مشغول به تحصیل‌اند نیز شركت داشتند.

دانشجویان تجمع كننده مقابل سفارت عربستان‌سعودی در حالی كه پرچم كشور فلسطین را در ابعاد ۱۰متری در دست داشتند، برای پیش‌روی به سمت سفارت عربستان حركت كردند كه نیروی انتظامی در رینگ اول امنیتی خود از پیش‏روی دانشجویان به سمت سفارت عربستان جلوگیری كرد.

 

دانشجویان دانشگاه‌های تهران در ادامه تجمع خود خواستار این شدند كه مسئولان امر خیابان منتهی به سفارت كشور عربستان سعودی را در تهران به خیابان "شهدای بحرین " تغییر نام دهند.

در پایان تجمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران، در بخش هائی از بیانیه پایانی تجمع‌كنندگان آمده است:

زبان‌ها و گفتارها و قلم‌ها عاجز است از شكر پیروزی‌های پی‌درپی ملت‌های مستضعف جهان در مقابل ستم‌‌پیشگان كافر كه پس از پیروزی ملت مسلمان ایران در مقابل استكبار، امروز شاهد بیداری اسلامی هستیم.

و امروز دانشجویان مسلمان ایران كه خطر انحراف این خیزش اسلامی را از سوی دول غربی و صهیونیسم خشن‌تر از فاشیست می‌بینند، فریاد انقلابی خود را طبق بندهای زیر در مقابل سفارت دولت آل‌سعود خبیث اعلام می‌دارد:

بیداری امروز مردم مسلمان و مستضعف كشورهای منطقه در مصر، لیبی، تونس، یمن، عربستان و بحرین حاصل تجربه‌های تلخ امت اسلامی در طی قرن گذشته است كه با شعارهای وارداتی دموكراسی برگرفته از تمدن رو به زوال غرب هیچ‌گاه به پیروزی نرسید و فهمیده‌اند كه رمز رهایی آنان از طمع‌های كركس‌های غربی و وعده‌های پوچشان، وحدت كلمه و زبان فطرت بشری است كه«قولوا لا اله الا الله تفلحوا».

تجمع‌كنندگان در این تجمع بر روی سنگ‌فرش‌های خیابان منتهی به سفارت عربستان جملاتی با مضامین "آل‌سعود خیانت‌كار است "، "الموت وهابی "، "الموت اسرائیل "‌ و "الموت آمریكا " را نوشتند.

امروز شعارهای الله‌اكبر و نمازهای باشكوه جماعت انقلابیون در میدان‌های اصلی شهر، تجمع اعتراض‌آمیز در مقابل سفارت رژیم مجعول صهیونیستی نشان از پیشروی در همین مسیر است و این وعده الهی است كه«ان‌ تنصروا الله ینصركم و یثبت اقدامك».

ما به كسی كه خود را خادم‌الحرمین می‌نامد، هشدار می‌دهیم كه بیش از حد در منجلاب اقتصادی و نفتی سرمایه‌داران صهیونیست و دولت‌های غربی سلطه‌گر به ویژه آمریكا فرو رفته‌ای و راه بازگشتی نیست و به زودی تخت پادشاهی آل سعود فرو خواهد ریخت چرا كه این گفتار خداست.

خطاب انتهایی این بیانیه به سوی مسئولان سیاست‌خارجی جمهوری اسلامی است. آیا مسئولان محترم این حوزه، ندای بیداری اسلامی مردم منطقه را نشنیده‌اند؟ آیا اعتراف بیگانگان به خصوص سیاست‌پردازان غربی به این مطلب كه این خیزش اسلامی ملهم و منشعب از انقلاب اسلامی است را ملاحظه نمودید؟ آیا اعتراض چندین هزار نفری مردم مصر در مقابل سفارت رژیم غاصب صهیونیستی را مشاهده ننمودید؟ آیا فرمان امام خامنه‌ای(مدظله) عالی‌ترین مقام نظام و مرجع و مقتدای آزادگان جهان مبنی بر هدایت و مراقبت از این حركت و زلزله گسترده اسلامی را به درستی درك نمودید؟ پس علت این همه سستی و تعلل در سیاست‌گذاری و اقدام به موقع چیست؟ به هوش باشید كه اگر این حركت كند باشد و اظهارنظرهای خلاف اوامر رهبری ادامه داشته باشد خواهید دید كه امت بصیر و دانشجویان پیرو روح‌الله كبیر واكنش مناسبی را نشان خواهند داد.

پس از قرائت بیانیه پایانی، تجمع‌كنندگان محل تجمع را ترك نكرده و به سمت سفارت عربستان سعودی در تهران ۶ الی ۷ كوكتل مولوتف پرتاب كردند و تلاش دانشجویان برای نصب پرچم حزب‌الله روی سر در سفارت عربستان با دخالت مأموران نیروی انتظامی ناكام ماند. نیروی انتظامی با منفجر كردن نارنجك صوتی به دنبال متفرق كردن دانشجویان خشمگین بود.

این تجمع سرانجام پس از دقایقی درگیری دانشجویان با نیروی انتظامی پایان یافت.

بخش سیاست تبیان


منبع:جهان نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین