وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معرفی کتب : چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟، تعالیم اسلام، تطبیق دین اسلام و دین زرتشت، آثار فردی و اجتماعی گناه از دیدگاه قرآن کریم و روایات و اصول عقاید در حوزه دین .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا دین؟ چرا اسلام؟


معرفی کتب : "چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟"، "تعالیم اسلام"، " تطبیق دین اسلام و دین زرتشت"، " آثار فردی و اجتماعی گناه از دیدگاه قرآن کریم و روایات" و "اصول عقاید" در حوزه دین .

«چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟»

چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟

کتاب "چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟" نوشته حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا شاکرین از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب، بخشی از بنیادی‌ترین پرسشهای فلسفه دین، کلام و دین شناسی تطبیقی را با نگاهی نو، اما در نهایت ایجاز و اختصار بازگو میکند. در این کتاب، ابتدا راز دین‌گرایی بشر و میزان نفوذ آن در نهاد انسان و کارکردهای جهانی دین کاویده شده و نیم نگاهی به نقش دین در عصر حاضر نیز شده است.

 

«چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟» در 164 صفحه، تیراژ 5000 نسخه، با قیمت 16000 ریال توسط دفتر نشر معارف منتشر شده است.

 

 

 

«تعالیم اسلام»

تعالیم اسلام

نویسنده:  علامه سید محمد حسین طباطبایی

ناشر:  انتشارات کلبه شروق

قیمت: 53000 ریال

چاپ اول کتاب «تعالیم اسلام» نوشته علامه سیدمحمدحسین طباطبائی، به کوشش سیدهادی خسروشاهی از سوی موسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.

این اثر، یکی دیگر از تألیفات طباطبائی است که به زبان ساده و برای فهم عموم ـ به ویژه نسل جوان ـ درباره عقاید، اخلاق و عبادات از دیدگاه اسلام تألیف شده است.

این اثر حاضر دست چینی از موضوعات اسلامی است که به انتخاب و قلم متفکر بزرگ اسلامی، علامه سید محمدحسین طباطبائی در سه بخش اعتقادات، اخلاق و احکام تنظیم شده است و ذیل هر یک از این بخش ها، مطالب عمیق و خواندنی طرح شده است.

 

«تطبیق دین اسلام و دین زرتشت»

تطبیق دین اسلام و دین زرتشت

کتاب «تطبیق دین اسلام و دین زرتشت»(اثر برگزیده پنجمین دوره جشنواره خوارزمی) به قلم مهدیه صاحبدل از سوی انتشارات گل‌بیتا منتشر شد.

«تطبیق دین اسلام و دین زرتشت» از جمله کتاب‌هایی است که به مطالعه و مقایسه شباهت‌ها و تفاوت‌های برخی از باورها، آداب و سنت‌های دین زرتشت و اسلام پرداخته است.

 این کتاب شش فصل دارد و هر یک از فصل‌های کتاب به زیربخش‌هایی تقسیم می‌شوند که فصل نخست آن به اهورامزدا، پروردگار یکتا در دین زرتشت و یگانه‌پرستی در اسلام می‌پردازد.

چاپ نخست کتاب «تطبیق دین اسلام ودین زرتشت» با شمارگان 3000 نسخه و بهای 13000 ریال به کوشش نشر گل‌بیتا در اختیار علاقه‌مندان به حوزه دین‌پژوهی قرار گرفته است.

 

«آثار فردی و اجتماعی گناه از دیدگاه قرآن کریم و روایات»

آثار فردی و اجتماعی گناه از دیدگاه قرآن کریم و روایات

نویسنده: مولوی احمد

نشر حلم

قیمت: 16500 ریال

این مجموعه سعی در معرفی برخی از گناهان و آثار و پیامدهای آنها دارد و تلاش است برای جمع آوری ، سازماندهی و ارائه برخی از روایات و آیاتی که در خصوص مسایل اخلاقی در قرآن کریم و کتب حدیث آمده است.

یکی از ابعاد شخصیتی انسان به بعد اخلاقی اوست و این یکی از مهمترین ابعاد و شخصیتی او به شمار می آید . به لحاظ تجربی ثابت شده که در مسأله جرم و گناه ، تنها مبارزه با مجرم و گناهکار موجبات فلاح و رستگاری جامعه و انسان را فراهم نخواهد کرد بلکه باید عوامل سازنده را جایگزین عوامل مخرب ساخت.

 

«اصول عقاید (ویژه طلاب و دانشجویان)»

اصول عقاید

به اهتمام : استادی - رضا

قیمت: 22000  ریال

ناشر: دلیل ما

تعداد صفحه : 384

مباحث کتاب که در شش بخش فراهم آمده شامل سلسله گفتارهایی است درباره اصول عقاید شیعه که نگارنده در بخش اول .تاثیر ایمان در کاهش نگرانی‌های روحی و ادله اثبات وجود خدا (برهان نظم و برهان فطرت) را مطرح می‌کند .وی در بخش دوم صفاتی مانند حکمت, عدالت, غنی را شرح می‌دهد .در دو بخش بعدی, نبوت عامه, نبوت خاصه, اعجاز قرآن و معجزات پیامبران تشریح شده است .در بخش امامت 'حدیث سفینه نوح 'و 'حدیث غدیر 'مطرح گردیده و در پایان, از امکان بازگشت به زندگی جدید و کیفیت معاد سخن به میان آمده است .

 

فرآوری: رویا فهیم

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منابع: پاتوق کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب، ویژه نامه، خبرگزاری کتاب ایران، کتاب قم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین