تبیان، دستیار زندگی
مسلماً همه کارمندان از ضرورت مدیریت مؤثر در جهت پیشرفت كار كارمندان آگاهند. اما چه عواملی در مدیریت روابط شما با رئیس مؤثر است؟ شما به همراه رئیس تان یك گروه را تشكیل می دهید. موفقیت شما به یكدیگر بستگی دارد. چگونه می توان ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با رئیستان سازگار شوید

مسلماً همه کارمندان از ضرورت مدیریت مؤثر در جهت پیشرفت كار كارمندان آگاهند. اما چه عواملی در مدیریت روابط شما با رئیس مؤثر است؟

شما به همراه رئیس تان یك گروه را تشكیل می دهید. موفقیت شما به یكدیگر بستگی دارد. چگونه می توان با روابط كاری درست، به نتایج موفقیت آمیز دست یافت؟ رئیس من چه شخصیتی دارد؟ آیا رئیس شما به جزئیات اهمیت می دهد یا كلیات؟ اگر برای رئیسی كه به رئوس مطالب اهمیت می دهد، جزئیات كامل را توضیح دهید، به زودی ناامید می شوید. زیرا فكر می كنید رئیس تان به زحمت تلاش شما اهمیت نمی دهد. در حالی كه اشتباه می كنید. او می داند شما از عهده كارها برمی آیید، در غیر این صورت آن را به شما محول نمی كرد. نتیجه كار برای او مهم است. هر چه شخصیت رئیس تان را بهتر بشناسید، روابط كاری شما با او بهتر می شود.


باید با رئیس تان صبح ها صحبت كنید یا بعد از ظهرها؟

اگر رئیس تان صبح ها آمادگی صحبت كردن ندارد، اولین مراجعه كننده نباشید، به ویژه اگر باید برای حل مشكلی با او بحث كنید. پس رئیس تان را در ساعت 2 پس از صرف ناهار و چای ملاقات كنید.


آیا به رئیس ام در دستیابی به اهداف كمك می كنم؟

اگر شناخت درستی از اهداف رئیس داشته باشید، بهتر می توانید به او كمك كنید. آگاهی از اهداف مشخص رئیس باعث می شود كه از وضعیت گروه شناخت بهتری داشته باشید. با استفاده از اطلاعات می توانید دست به ابتكار بزنید و به رئیس در دستیابی به اهداف و خواسته ها كمك كنید. بنابراین او شما را فرد با ارزش گروه می داند و روی شما حساب می كند.


دقیقاً می دانم رئیس ام از من چه انتظاراتی دارد؟

تعداد افراد خوش شانسی كه رئیس شان انتظارات، اهداف و خواسته هایش را نزد آنها مطرح می كند، بسیار كم است. سایرین فقط به حدس و گمان متوسل می شوند. اگر جزئیات برای رئیس مهم است، جزئیات مورد نظرش را دقیقاً مطرح كنید.

اگر گزارش كتبی مد نظر اوست، آن را تهیه کنید و در اختیارش بگذارید. با گپی دوستانه وظایف و مسئولیت های خود را از او بپرسید. خلاصه ای از اهداف و خواسته های رئیستان تهیه کنید و هر از گاهی به آن مراجعه و براساس آن كارتان را ارزیابی نمایید.


آیا من حداكثر تلاشم را برای موفقیت رئیس و گروه مان انجام می دهم؟

وقتی رئیس تان شاد و موفق باشد، شما نیز به نوبه خود شاد و موفق می شوید. همیشه به دنبال راه هایی باشید كه باعث موفقیت و رضایت رئیس تان می شود. اگر نظرات و پیشنهاداتی برای ارتقای گروه و بهتر شدن كار دارید، دوستانه با رئیس مطرح كنید. هرچه گروه بهتر پیشرفت كند، اعتبار و موقعیت شما بهتر می شود و در كارها بیشتر پیشرفت می كنید.

اگر یك بار بكوشید با رئیس تان هماهنگ باشید، به زودی متوجه می شوید كه او همكار شماست، نه رئیس. به عنوان شریك، رئیس تان به شما مسئولیت بیشتری می دهد كه باعث پیشرفت كار، افزایش درآمد و رضایت شغلی شما می شود. پس بكوشید با رئیس تان سازگار شوید، خودتان از نتایج آن متعجب و خوشحال می شوید.

ترجمه: الهام مؤدب


لینک ها

اگر می خواهید در سازمانتان به عنوان یك فرد كارآمد مطرح باشید ...

در كارتان موفق باشید با رعایت این نكات ...

نكاتی در مورد موفقیت در كارچگونه شغل خود را دوست داشته باشیم؟

20 قانون طلایی موفقیت در کار و تجارت

کتاب های « روان شناسی » و « متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان