وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بامداد روز جمعه ارتش عراق در راستای اجرای تصمیمات دولت و مفاد قانون اساسی این كشور به اردوگاه گروهك تروریستی منافقین موسوم به اردوگاه اشرف حمله كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمله ارتش عراق به منافقین


بامداد روز جمعه ارتش عراق در راستای اجرای تصمیمات دولت و مفاد قانون اساسی این كشور به اردوگاه گروهك تروریستی منافقین موسوم به اردوگاه اشرف حمله كرد.


عراق

به گزارش جهان به نقل از کیهان پیش از این نیز بارها مقامات ارشد دولت عراق خطاب به این گروهك تروریستی هشدار داده بودند كه حضور آنها در عراق برخلاف قانون اساسی این كشور است.

همچنین دادگاه عراق طی حكمی بر حضور غیرقانونی گروهك تروریستی منافقین در عراق و اخراج منافقین از این كشور تصریح كرده بود.

مردم عراق هم در ماههای اخیر با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز در مقابل اردوگاه اشرف، خواهان خروج منافقین از خاك كشورشان شده بودند.

در همین حال، دیروز ارتش عراق دست به اقدامات عملی زد و به اردوگاه اشرف حمله كرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بعقوبه، یك مقام امنیتی عراق روز جمعه به تشریح جزئیات این اقدام پرداخت.

«حسن التمیمی» از ارتش عراق در بعقوبه مركز استان دیاله در مركز این كشور، با بیان اینكه حمله به اردوگاه اشرف در ساعت4:40 صبح روز جمعه به وقت محلی آغاز شد اعلام كرد: نیروهای مسلح با افراد سنگ پران در اردوگاه اشرف متعلق به گروهك تروریستی منافقین درگیر شدند.

وی گفت: درگیری ها در پی موضع گیری ارتش در یك گورستان در داخل اردوگاه اشرف روی داد.

این مقام نظامی عراق اعلام كرد كه در پی حمله به نیروگاه اشرف، 3عضو گروهك منافقین كشته و 14 نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین به گفته وی، 6 نفر از سربازان ارتش عراق نیز در این درگیری ها زخمی شدند.

از سوی دیگر؛ «شهریار كیا» از اعضای گروهك تروریستی منافقین با هدف مظلوم نمایی و بزرگ نمایی تعداد كشته های اردوگاه اشرف در جریان این درگیری ها را 25 نفر اعلام كرد.

صرفنظر از تعارض فعالیت اردوگاه اشرف به عنوان پادگانی نظامی با حاكمیت ملی عراق باید گفت كه گروهك تروریستی منافقین نقش پررنگی در سركوب شیعیان و كردهای عراق در روزگار حكومت صدام داشته است.

در همین زمینه، پس از حمله ارتش عراق به اردوگاه اشرف، مریم رجوی سركرده گروهك منافقین بار دیگر دست به دامان آمریكا شد و در نامه ای به هیلاری كلینتون وزیر خارجه آمریكا از وی خواست به اقدام فوری برای جلوگیری از آنچه كه آن را فاجعه انسانی در اردوگاه اشرف نامید مبادرت كند.

در همین حال، رابرت گیتس وزیر جنگ آمریكا كه به عراق سفر كرده است دیروز در واكنش به گزارشهای انتشار یافته پیرامون حمله ارتش عراق به اردوگاه اشرف تصریح كرد: درگیری های ارتش عراق با مخالفان ایرانی من را بسیار نگران كرده است.

گیتس همچنین خواستار خویشتن داری نیروهای عراقی شد!

در حالی كه آمریكا ادعا می كند نام منافقین را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده اعضای این گروه در لابی های دولت و كنگره در آمریكا آزادانه رفت و آمد دارند. اخیرا و در پی خارج شدن نام این گروهك از فهرست گروههای تروریستی در اروپا، در آمریكا هم زمزمه هایی در این باره به گوش می رسد.

مقام نظامی عراق اعلام كرد كه در پی حمله به نیروگاه اشرف، 3 عضو گروهك منافقین كشته و 14 نفر دیگر زخمی شدند.

گروهك منافقین نقش مهمی در انجام عملیات تروریستی و اطلاعاتی علیه ایران و همچنین تغذیه سران فتنه در جریان فتنه 88داشته است.

گفتنی است؛ صرفنظر از تعارض فعالیت اردوگاه اشرف به عنوان پادگانی نظامی با حاكمیت ملی عراق باید گفت كه گروهك تروریستی منافقین نقش پررنگی در سركوب شیعیان و كردهای عراق در روزگار حكومت صدام داشته است.

مزدوری منافقین برای استخبارات و ارتش صدام به قدری واضح است كه وب سایت رسمی دولت آمریكا هم به آنها اشاره كرده و یادآور شده است: «رابطه مجاهدین [منافقین] با رژیم عراق در دهه 90 ادامه پیدا كرد. در 1991اسازمان در سركوب خونین كردها و شیعیان عراق كه علیه حكومت طغیان كرده بودند به صدام كمك كرد. مریم رجوی با این پیام كه «كردها را با تانك زیر بگیرید» دستور خود را صادر كرده بود. بنابر اسنادی كه پس از سقوط صدام به دست آمده است، سازمان مجاهدین خلق در سال های 1999 تا 2003 در خلال برنامه نفت در برابر غذا میلیون ها دلار از رژیم صدام كمك دریافت كرده بود. علاوه بر این 13لیست از مدارك ارتباط های رژیم صدام و مجاهدین خلق و نیز ویدئوهایی از تحویل چمدان پول به رهبران شناخته شده سازمان و تربیت نیروهای مجاهدین توسط ارتش عراق كشف شد».

بخش سیاست تبیان


منبع:جهان نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین