وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هفته بیست و نهم برتر لیگ فوتبال در حالی روز جمعه آغاز می‌شود كه بازیهای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا با دو روز تاخیر روز یكشنبه انجام می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جدال قعرنشینان در غیاب آسیایی ها


هفته بیست و نهم برتر لیگ فوتبال در حالی روز جمعه آغاز می‌شود كه بازیهای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا با دو روز تاخیر روز یكشنبه انجام می‌شود.


اما در بازیهای روز جمعه چند بازی حساس در میان تیم‌های انتهای جدولی برگزار می‌شود كه از مهمترین آنها می توان به دیدارهای تیم‌های استیل آذین و شاهین بوشهر اشاره كرد.

بیانیه باشگاه سایپا

ـ استیل آذین ـ شاهین، ورزشگاه دستگردی

مسوولان تیم فوتبال شاهین پس از شكسته هفته قبل مقابل پاس دیگر نتوانستند نتایج ضعیف این تیم را تحمل كنند و برای شش هفته باقی مانده تا پایان لیگ دست به كار شدند و علاوه بر كنار گذاشتن حمید استیلی با اكبر میثاقیان قرارداد بستند. البته میثاقیان كه خود ید طولایی در هدایت تیم‌های پایین جدولی و نجات دادن از قعر جدول دارد در بدو ورود به بوشهر برای نجات این تیم قولی نداد.

اما استیل آذین كه همچنان در رده آخر جدول قرار دارد، برای این دیدار تمام انرژی خود را می گذارد كه با كسب سه امتیاز بازی تا حدودی خود را از قعر جدول جدا كند.

هر چند كه فاصله استیل آذین با دیگر تیم‌های پایین جدولی كمی زیاد است، اما پیروزی در این بازی می‌تواند شاگردان محمود یاوری را به ادامه فصل امیدوار كند.

نفت تهران ـ نفت آبادان، ورزشگاه اكباتان تهران

شاگردان حسین فركی كه ركوردار تساوی در لیگ هستند، در بازی گذشته خود نیز با صبای قم دو مساوی كردند و برای دیدار با تیم هم نام خود برنامه‌های خاصی در پیش دارد.

بازی در خانه، تیم حسین فركی را وادار به كسب سه امتیاز بازی می كند، اما آنها فراموش نكردند كه نفت از زمانی كه غلامحسین پیروانی را بالای سر خود می‌بیند نتایج خوبی گرفته و مقابل هیچ تیمی دست و پا بسته نیست.

آبادانی‌ها با هدایت پیروانی پس از سه بازی تاكنون دو برد و یك باخت به دست آوردند و البته هنوز در میان 10 تیم بالای جدول قرار دارد. تقابل نفتی‌ها در این هفته از لیگ می تواند جالب باشد.

وضعیت صبا نیز چندان مساعد نیست، چرا كه این تیم پنج هفته است طعم پیروزی را نچشیده و برای پایان دادن این روند می خواهد از پیكان بحران زده امتیاز بگیرد. باید دید عبدالله ویسی كه خیلی دوست دارد او را با نام گواردیولا بخوانند در پایان لیگ چه رتبه‌ای با صبا كسب خواهد كرد

شهرداری تبریز ـ ملوان، ورزشگاه یادگار امام تبریز

انزلی‌چی‌ها كه در دو هفته لیگ بهترین عملكرد را داشته‌اند و دو برد پیاپی مقابل پرسپولیس و ذوب آهن به دست آوردند در این هفته از لیگ میهمان شهرداری هستند كه همچنان خطر سقوط را احساس می‌كند.

شهرداری كه پس از آمدن حمید درخشان نتایج پر نوسانی گرفته هفته گذشته در زمین راه آهن یك پیروزی با ارزش را به دست آورد و تا حدودی خود را از فانوس به دستان دور كرد.

با این حال حریف این هفته آنها ملوانی است كه با نمایش خیره كننده خود شگفتی ساز چند هفته اخیر لیگ بوده است. باید دید تقابل اندیشه‌های حمید درخشان و فرهاد پور غلامی در نهایت به سود كدام تیم پایان خواهد یافت.

وضعیت صبا نیز چندان مساعد نیست، چرا كه این تیم پنج هفته است طعم پیروزی را نچشیده و برای پایان دادن این روند می خواهد از پیكان بحران زده امتیاز بگیرد. باید دید عبدالله ویسی كه خیلی دوست دارد او را با نام گواردیولا بخوانند در پایان لیگ چه رتبه‌ای با صبا كسب خواهد كرد.

راه آهن - پاس

پاس همدان ـ راه آهن، ورزشگاه قدس همدان

پاس با آمدن اصغر مدیر روستا بار دیگر جان تازه‌ای گرفت و با كسب دو برد از رده آخر جدول جدا شد. البته همدانی‌ها هنوز با خطر سقوط دست و پنجه نرم می كنند، اما پیروزی در این بازی خانگی می‌تواند خیال آنها را تا هفته‌های بعد كمی راحت‌تر كند. اما راه آهن كه در هفته‌های گذشته سیر نزولی داشته است با شكست هفته قبل مقابل شهرداری به رده دوازدهم جدول سقوط كرد و در حال حاضر با تیم آخر جدول تنها شش امتیاز فاصله دارد كه این برای تیمی كه می خواهد در لیگ بماند نمی تواند حاشیه امنیت مناسبی باشد.

پیكان ـ صبای قم ورزشگاه تختی قزوین

حمید علی دوستی كه از میانه‌های فصل به پیكان آمده بود در مقطعی نتایج بسیار خوبی با این تیم گرفت و حتی پرسپولیس را در خانه با سه گل شكست داد، اما نتایج هفته‌های اخیر این تیم باعث شد كه هیات مدیره این باشگاه رای به بركناری علیدوستی بدهد. پس از بركناری علیدوستی محمد حسین ضیایی به عنوان سرمربی جدید پیكان انتخاب شد.

حریف این هفته پیكان صبایی است كه در بازی هفته گذشته مقابل نفت تهران متوقف شده و با حضور در رتبه دهم جدول حاشیه امنیتی برای خود به وجود آورده است.

با این حال وضعیت صبا نیز چندان مساعد نیست، چرا كه این تیم پنج هفته است طعم پیروزی را نچشیده و برای پایان دادن این روند می خواهد از پیكان بحران زده امتیاز بگیرد. باید دید عبدالله ویسی كه خیلی دوست دارد او را با نام گواردیولا بخوانند در پایان لیگ چه رتبه‌ای با صبا كسب خواهد كرد.

فولاد ـ سایپا، ورزشگاه تختی اهواز

مجید جلالی و شاگردانش كه هفته گذشته در آستانه یك پیروزی شیرین مقابل تراكتور سازی قرار داشتند در دقیقه 97 گل تساوی را دریافت كردند تا یك سه امتیاز با ارزش را از دست بدهند.

مجید جلالی كه پس از بازی معتقد بود داور بازی باعث شده تیمش برد را با تساوی عوض كند پس از اتمام بازی از خداداد افشاریان انتقاد كرد، اما كمیته انضباطی سرمربی فولاد را به دلیل همین انتقادها جریمه كرد. با این حال فولاد كه در رده هفتم جدول رده بندی قرار دارد در این بازی خانگی به چیزی جز پیروزی نمی‌اندیشد و قصد دارد در انتهای فصل جزو تیم‌های بالا نشین باشد. هر چند گرفتن سهمیه آسیا برای فولاد كمی دور از دسترس است.

در آن سوی میدان سایپایی قرار دارد كه هفته گذشته در خانه مقابل استیل آذین متوقف شده و برای این بازی برنامه كسب امتیاز از اهواز را در دستور كار دارد.

جدا از مسایل فنی تقابل مجید جلالی و محمد مایلی‌كهن همواره از برخوردهای حساس لیگ برتر بوده است .

  • بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین