وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تئاتر كداك هالیود خود را برای میزبانی جذاب ترین رقابت سینمایی جهان یعنی اسكار آماده می كند هفتاد و هشتمین دوره برگزاری مراسم اسكار روز 5 مارس(14 اسفند) در تئاتر كداك برگزار می شود ؛ این مراسم به طور مستقیم از شبكه ای بی سی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارشی از هفتاد و هشتمین دوره مراسم اسكار

تئاتر كداك هالیود خود را برای میزبانی جذاب ترین رقابت سینمایی جهان یعنی اسكار آماده می كند

هفتاد و هشتمین دوره برگزاری مراسم اسكار روز 5 مارس(14 اسفند) در تئاتر كداك برگزار می شود ؛ این مراسم به طور مستقیم از شبكه ای بی سی پخش می شود.

پوستر و تندیس

امسال اسكار پوستر جدیدی طراحی كرد ؛ در این پوستر برندگان پیشین اسكار در حالی تندیس آن را در دست دارند حضور دارند البته چهره و هویت آن ها مشخص نیست.

تعداد این پوسترها محدود است و بعد از 19 مارس سال 2006 (28 اسفند) دیگر فروش ندارد .قیمت هر پوستر 25 دلار و قیمت دو پوستر 40 دلار است البته این قیمت پوستر در داخل آمریكاست كه هر نفر نیز می تواند حداكثر پنج پوستر بخرد ؛ این در حالی است كه برای سفارشات بین المللی به قیمت هر پنج پوستر 15 دلار افزوده می شود.

بزرگانی كه در مراسم حضور دارند

"جسیكا آلبا":

او اخیرا در فیلم "چهار شگفت انگیز" بازی كرده كه پس این نیز در فیلم " بیدار" او را می بینیم ؛" شهر گناه" ساخته "فرانك میلر" دیگر فیلم اوست.

"جنیفر انیستون":

وی برای نخستین بار در اسكار حضور می یابد ؛ اخیرا در فیلم" شایع است كه..." بازی كرده و پس از این نیز در فیلم " دوستان با پول"

حضور خواهد داشت ." بروس قدرتمند" و دختر خوب از دیگر فیلم های اوست.

"كریس لوداكریس بریج":

این بازیگر برای نخستین بار است كه در اسكار حضور می یابد ؛ او خواننده رپ برنده جایزه گرمی بود و اخیرا در فیلم "تصادف " نیز بازی كرده و برای این نقش نامزد اسكار بهترین بازیگر نقش مكمل مرد شده است.

" سندرابولاك":

"بولاك" بازیگر "تصادف" بود و پس از آن نیز در بدنام بازی می كند ؛" سرعت" و" زمانی كه خواب بودی" ازدیگر فیلمهای اوست.

" استیوكارل":

جدیدترین كار این بازیگر سینما بازی در فیلم " مجرد 40 ساله" بود و پس از آن نیز در كمدی" خانم سان شاین كوچك" بازی می كند ؛ بروس قدرتمند و مسوول خبر از دیگر فیلم های اوست.

"كلینت ایستوود":

بازیگر، كارگردان و تهیه كننده ای كه تا به حال چهار بار برنده اسكار شده است او در سال 1992 برای فیلم" نابخشوده" برنده اسكار بهترین كارگردانی و بهترین فیلم شد ؛ در سال 2004 نیز برای" عزیز میلیون دلاری" این جوایز را دریافت كرد.

او در سال 2003 برای" رودخانه مرموز" نامزد اسكار بهترین كارگردانی و بهترین فیلم شد ؛ این در حالی است كه پروژه بعدی وی در مقام كارگردان"پرچم پدران ما" است.

"ویل فرل":

اخیرا در فیلم " تهیه كننده ها" بازی كرده و پاییز امسال نیز با عجیب تر از داستان به روی پرده می رود ؛ مدرسه قدیمی و مسئول خبر از دیگر فیلم های اوست.

"جیمی فاكس":

این هنرمند برنده اسكار سال گذشته در مقام بهترین بازیگر نقش اول مرد است.

وی سال گذشته برای نخستین بار نامزد 2 جایزه اسكار شد یكی برای نقش مكملش در شریك جرم و دیگری برای نقش اول ری كه اسكار را از آن وی كرد .

"مورگان فریمن":

فریمن برنده اسكار سال گذشته بهترین بازیگر نقش مكمل مرد شد. او برای بازی در عزیز میلیون دلاری سال گذشته نخستین اسكارش را دریافت كرد در حالی كه چهار بار نامزد در یافت جایزه اسكار شده كه" رستگاری از شاوشنگ"(1994 ) و" رانندگی خانم دیزی"(1989 ) از جمله آنهاست.

"تام هنكس":

این هنرمند تاكنون دوبار برنده جایزه اسكار شده و از گردانندگان آكادمی نیز هست .

او در سال های 1993 و 1994 برای بازی در فیلمهای" فیلادلفیا" و" فارست گامپ" برنده اسكار شد ؛ او همچنین برای" بازی در دور افتاده"، " نجات سرباز رایان" و " بزرگ نامزد" اسكار شده است ؛ فیلم بعدی اش نیز رمز داوینچی خواهد بود.

"ترنس هاوارد":

وی برای بازی در تصادف در سال 2005 تحسین همگان را برانگیخته است ؛" ثروتمند شو یا بمیر"، "چهار برادر" و" ری" از دیگر فیلم های اوست.

" نیكول كیدمن":

او تاكنون دوبار نامزد اسكار بوده و در سال 2002 برای ایفای نقش" ویرجینا و ولف" در فیلم " ساعت ها "برنده این جایزه شد ؛ او در سال 2001 نیز برای بازی درفیلم" مولن رژ "نامزد اسكار شد .

" كوئین لطیفه":

او در سال 2002 برای بازی در فیلم" شیكاگو" برای نخسین بار نامزد اسكار شد ؛ جدیدترین فیلمش " آخرین تعطیلات" بوده و پس از این نیز با فیلم عجیب تر از داستان به روی پرده می رود و در دوبله عصریخی نیز شركت می كند "زندگی من" و" شكر قهوه ای" از دیگر فیلم های اوست.

"كیانوریوز":

كه به زودی با فیلم خانه لاكی به روی پرده می رود.

"ویل اسمیت":

" اسمیت" در سال 2001 برای بازی در فیلم" علی" نامزد دریافت جایزه اسكار شد و قرار است به زودی با فیلم" تعقیب شادی" او را خواهیم دید.

" پسران بد" ،" مردان سیاه پوش" و " روز استقلال" از دیگر فیلمهای اوست.

"مریل استریپ":

این بازیگر مطرح سینما تاكنون دوبار برنده اسكار و 13 بار نامزد دریافت جایزه شده است و بدین ترتیب بیشترین میزان نامزدی در حوزه بازیگری را داراست.

"استریپ" دو اسكار خود را را در سال 1979 برای فیلم" كریمر علیه كریمر" و سال 1982 برای فیلم " انتخاب سوفی" دریافت كرد ؛ ":ساعت ها" ،" كاندیدای منچوری" و" اقتباس" از دیگر فیلم های اوست.

"هیلاری سوانك":

وی سال گذشته برنده اسكاربهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم" عزیز میلیون دلاری" شد ؛ او نخستین اسكارش را برای بازی در فیلم" پسرها گریه نمی كنند" ، دریافت كرد ؛"نویسندگان آزادی" و كوكب سیاه فیلم های آینده اوهستند.

"چارلیز ترون":

"ترون" دو سال پیش نیز برای بازی در" هیولا" اسكار بهترین بازیگری را به خانه اش برد.

"اوماتورمن":

بازیگر نامزد اسكار فیلم" پاپ فیكشن"( قصه های عامه پسند) در سال 1994 است ؛ كار جدید او بازی در فیلم" تهیه كننده ها" است ؛ از دیگر فیلم های او می توان "خونسرد باش" بیل رابكش 1 و 2 ، حقیقتی درباره سگ ها و گربه ها را نام برد.

" نائومی واتس":

وی نامزد اسكار فیلم 21 گرم در سال 2003 بود ؛ ضمن اینكه تاكنون در فیلمهایی چون " كینگ كنگ" و" جاده مالهالند" بازی كرده است.

"جان استورات "مجری مراسم اهدای جوایز:

اجرای امسال اسكار را" جان استوارت"(كمدین) به عهده دارد ؛ این در حالی است كه ظاهرا" كریس راك"‌‏مجری سال گذشته اسكار ، پیشنهاد امسال آكادمی را برای این كار رده كرده است ؛ او ضمن اظهار علاقه اش به مراسم اسكار به اجرای آن پیشنهاد مذكور را رد كرده است.

موفق ترین ها

فیلم "كوهستان برو كبك" با نامزدی در هشت رشته صدر نشین نامزدان اسكار امسال است و با جوایز زیادی كه تا به حال از آن خود كرده یكی از مطرح ترین فیلمها برای دریافت جوایز اسكار است .

این فیلم به كارگردانی" آنگ لی" به رابطه عاشقانه میان دو كابوی در دهه 1960 می پردازد ؛ رابطه ای پنهانی كه زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

" هیث لجر" نامزد اسكار بهترین بازیگر نقش اول ،" جك گیلنهال" نامزد اسكار بهترین بازیگر نقش مكمل مرد و" میشل ویلیامز" نامزد اسكاربهترین بازیگر نقش مكمل زن این فیلم شده اند ؛ بهترین فیلم نامه اقتباسی، بهترین فیلم سال و بهترین كارگردانی دیگر نامزدی های این فیلم هستند.

" تصادف" به كارگردانی" پل هاگیس" و با بازی "كارینا آرویا" و" داتوبختاز"،" سند رابولاك" و "دان چیدل" در شش رشته از جمله بهترین كارگردانی، فیلم نامه اوریژینال و بهترین فیلم سال نامزد شده است .

این فیلم زندگی گروه های مختلف مردمی است كه در لوس آنجلس زندگی می كنند ؛ آن ها طی دو روز رویارویی با هم دچار تنش های فرهنگی نژادی شده و با عقده ها و تعصب های مواجه می شوند كه آن ها را از دیدن صحیح باز می دانسته است.

این گزارش حاكی است "شب به خیر و موفق باشی" ساخته" جورج كلونی" با بازی" دیوید استراتایروون" ،" رابرت دانوی"،" پاتریشیا كلاركسون" نیز نامزد شش جایزه است .

این فیلم ماجرای امریكای دهه 1950 سناتور مك كارتی ، رسوایی های او و" ادوارد مورو" خبرنگار سی بی اس است كه رسوایی های مك كارتی را افشا می كند.

این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد ،‌‏بهترین كارگردانی، بهترین فیلم سال و بهترین فیلم نامه اوریژینال است.

"خاطرات یك گیشا" به كارگردانی" راب مارشال" و با بازی" زیی ژانگ" نیز نامزد 6 جایزه از جمله بهترین كارگردانی هنری، بهترین طراحی لباس، بهترین تدوین و بهترین موسیقی شده است.

این فیلم ماجرای دختر جوانی به نام چیو است كه پدرش او را به خانه گیشاها می فروشد جایی كه زنان زیبا را برای مردان ثروتمند تربیت می كنند ؛" چیو" كه به سایوری تغییر نام می دهد به یكی از گیشاهای سرشناس جهان تبدیل می شود.

"كیپوت" به كارگردانی" بنت میلر" و با بازی" فیلیپ سیمورهافمن" در پنج رشته نامزد شده است ؛ بهترین بازیگر نقش اول مرد برای" هافمن" و بهترین بازیگر نقش مكمل زن برای" كاترین كینر"، بهترین فیلم نامه اقتباسی و بهترین فیلم سال از جمله آن هاست.

این فیلم ماجرای ترومن كیپوت نویسنده و چگونگی نوشتن یكی از كتاب های اوست كه براساس ماجرای یك قتل واقعی نوشته شده است.

"مونیخ" به كارگردانی" استیون اسپیلبرگ" و با بازی" اریك بانا" و" دانیل كریگ "نیز نامزد پنج جایزه از جمله بهترین فیلم نامه اقتباسی و بهترین فیلم سال است .

این فیلم داستان قتل های المپیك 1972 مونیخ وگروهی است كه برای انتقام از این قتل ها تشكیل می شود.

"راه را ادامه بده" به كارگردانی "جیمز مانگولد" و با بازی" خواكین فینیكس" رئیس ویتراسپون در پنج رشته از جمله بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن نامزد شده است این فیلم ماجرای زندگی جانی كش، اسطوره موسیقی كانتری است .

فیلمهای" باغبان وفادار" به كارگردانی" فرناندو میرلس" و با بازی "رالف فینیس" و" راچل ویز" ،" كینگ كنگ" به كارگردانی "پیتر جكسون" و با بازی" نانومی واتس" و" آدریان برودی" و " غرور و تعصب" به كارگردانی" جورایت" و با بازی " كیرانایتلی" هر كدام نامزد چهار جایزه هستند.

سه فیلم" مرد سیندرل"ا ساخته" ران هاوارد" و با بازی" راسل كرو" و" رنه زلوگر" ،" وقایع نارنیا: شیر، كمد و جادوگر" ساخته" اندرو آدامسون "و با بازی" تیلد اسودینتون" و" جورجی فصلی "، و" جنگ دنیاها" ساخته" استیون اسپیلبرگ" و با بازی "تام كروز" هر یك نامزد سه جایزه هستند.

" خانم هندرسون تقدیم می كند" ساخته" استفن فریرز" و با بازی" جودی دنچ"، "تاریخ خشونت" ساخته" دیوید كراننبرگ"، با بازی" ویگو مورتنسن "،" نورث كانتری"، ساخته" نیكی كارو" با بازی" چارلیز ترون سیریانا" ، ساخته" استفن گاگان" با بازی" جورج كلونی" و آن سوی آمریكا ساخته" دونكان توكر" با بازی" فلستی هافمن" از فیلمهایی هستند كه در این دو بخش نامزد شده اند.

در بخش انیمیشن بلند نیز" قلعه متحرك" ساخته "هاول "، " عروس مرده" ساخته " تیم برتون" و" والاس و گرومیت ، نفرین خرگوش نما" نامزد شده اند.

در بخش مستند بلند" كابوس داروین" ، "‌‏انرون : تیزبین ترین افراد اتاق "،" رژه پنگوئن ها" و" مبارزه خیابانی" و در بخش مستند كوتاه" مرگ كوین كارتر"،" ‌‏خدا در رواندا خوابیده است" نامزد هستند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین