وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ویژگی‌های امام خامنه‌ای چنان است كه یافتن مشابهی برای ایشان عملاً در حد محال و ناممكن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امام خامنه ای مشابه ندارد


آیت‎الله مصباح یزدی با بی‌نظیر توصیف كردن شخصیت آیت‏الله العظمی خامنه‎ای در عصر حاضر اظهار كرد: ویژگی‌های امام خامنه‌ای چنان است كه یافتن مشابهی برای ایشان عملاً در حد محال و ناممكن است.


امام خامنه ای مشابه ندارد

 آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار جمعی از طلاب و فضلای لبنانی به شخصیت و ویژگی‌های مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله اشاره كرد و گفت: خالصانه عرض می‌كنم كه از نعمت‌های خاص خداوند به این حقیر بعد از نعمت محبت و دوستی ائمه طاهرین و امام خمینی(ره)، محبت و دوستی امام و پیشوا آیت‌الله خامنه‌ای و ولی الله و یار امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف، آقای سید حسن نصرالله است.

وی با بیان اینكه بعد از معرفت خداوند هیچ نعمتی والاتر از محبت اولیاءالله نیست، گفت: از خداوند تقاضای درك و زیادت معرفت و محبت ائمه طاهرین و یاران آنها در تمامی زمان‌ها و از جمله اكنون را دارم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به مصیبت‌های فراوان وارد شده بر شیعه از زمان مولای متقیان تاكنون و ناكامی توطئه‌های دشمنان قسم خورده یاران راستین امام علی علیه السّلام به سبب الطاف خاص الهی، اظهار كرد: در هیچ زمانی دشمنان شیعه و اسلام ناب به اندازه امروز منسجم و قدرتمند نبوده‌اند؛ زیرا در طول چهارده قرن گذشته هیچ‎گاه شرایط و موانع اجازه اتحاد و قرار گرفتن همه دشمنان حق را در یك جبهه نداده بود، اما امروزه به اعتراف خود دشمنان شیعه، آنها در حد اعلای قدرت و سلطه قرار دارند.

وی افزود: دشمنان ما امروز از نظر تبلیغاتی در جایگاهی بسیار قوی قرار دارند به صورتی كه با شیوه‌های مختلف مشغول تخریب و تحریف افكار و عقاید شیعیان، مسلمانان و حتی آزادی‌خواهان جهان هستند.

 در هیچ زمانی دشمنان شیعه و اسلام ناب به اندازه امروز منسجم و قدرتمند نبوده‌اند؛ زیرا در طول چهارده قرن گذشته هیچ‎گاه شرایط و موانع اجازه اتحاد و قرار گرفتن همه دشمنان حق را در یك جبهه نداده بود، اما امروزه به اعتراف خود دشمنان شیعه، آنها در حد اعلای قدرت و سلطه قرار دارند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح كرد: اگرچه امروزه از جنبه ظاهری تمامی ابزارهای لازم برای برتری، در دست دشمنان اسلام است و مسلمانان دچار تشتت و پراكندگی هستند اما باید سرفرازانه اعلام كرد كه هیچ‏گاه شیعه هم به اندازه عصر كنونی عزتمند و قدرتمند نبوده است.

آیت‌الله مصباح یزدی با تأكید بر لزوم شناخت عواملی كه شیعه را مستحق دریافت چنین نعمت خدایی كرده است، خاطرنشان كرد: شناخت دلایل این رحمت‌های الهی برای شكرگزاری و بهره‌مندی از نعمت‌های بیشتر ضروری است و پس از شناسایی این عوامل باید در حفظ و تقویت آنها كوشا باشیم.

وی با تقسیم اسباب نزول بركات الهی به دو دسته آسمانی و زمینی بیان كرد: در عصر حاضر یكی از این اسباب، خلوص نیت امام خمینی(ره) و مبرا بودن او از هوای نفس در قیام لله بود كه سبب فراگیر و جهانی شدن حركت او در سطح جهان شد.

عامل پیروزی حزب الله لبنان، امدادهای رحمانی بود.

عضو خبرگان رهبری با برشمردن حركت حزب الله لبنان به عنوان نمونه كوچكی از آثار حركت بزرگ امام راحل(ره) تأكید كرد: پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه به هیچ وجه با عوامل مادی و دنیایی ممكن نبود و این تنها نظر بنده نیست بلكه حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله نیز بر همین باور هستند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به فراوانی امدادهای غیبی در دوران هشت ساله دفاع مقدس ایران خاطرنشان كرد: برجستگی خاص امدادهای غیبی در جنگ 33 روزه نسبت به دفاع مقدس ایران به این دلیل است كه ایران از لحاظ نظامی و انسانی كشوری بزرگ و مطرح در منطقه است در حالی‌كه لبنان كشوری متشكل از طوایف مختلف است كه در جریان جنگ 33 روزه، تنها شیعیان به مقابله با دشمن پرداختند، و هم‌چنین به‏خلاف پیروزی ایران بعد از دفاع هشت ساله، حزب الله در مدت زمان بسیار كوتاه 33 روزه بر ارتش سرتاپا مسلح صهیونیستی و حامیان آنها پیروز شد.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تبعیت از ولایت را از دیگر اسباب بهره‌مندی از نعمت‌های الهی و رمز موفقیت ملت ایران عنوان كرد و گفت: وحدت یك ملت تنها بر سر یك اصل ممكن است و اگر اصول مختلف باشند در اثر اصطكاك میان اصول مختلف نیروها و تلاش‌های آنها به هدر خواهند رفت.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح كرد: اگرچه امروزه از جنبه ظاهری تمامی ابزارهای لازم برای برتری، در دست دشمنان اسلام است و مسلمانان دچار تشتت و پراكندگی هستند اما باید سرفرازانه اعلام كرد كه هیچ‏گاه شیعه هم به اندازه عصر كنونی عزتمند و قدرتمند نبوده است.

آیت الله مصباح یزدی افزود: هیچ اصل فكری و اعتقادی به مانند اصل ولایت نمی‌تواند سبب وحدت باشد و به همین خاطر همگی باید حول این محور حركت و آن را تقویت كنیم و اگر رهبر حزب الله لبنان متواضعانه خود را سرباز كوچك امام خامنه‌ای می‌داند به دلیل اعتقاد او به اصل ولایت‌فقیه است.

عضو خبرگان رهبری با بی‌نظیر توصیف كردن شخصیت امام خامنه‌ای در عصر حاضر اظهار كرد: ویژگی‌های امام خامنه‌ای چنان است كه یافتن مشابهی برای ایشان عملاً در حد محال و ناممكن است.

استاد حوزه علمیه در پایان با توصیه به خالص نمودن نیت در انجام كارها تصریح كرد: خالص بودن نیت سبب فراگیرشدن و حتی جهانی‌شدن تأثیر كارها می‌شود و هرچند ما نمی‌توانیم در اخلاص به پای بزرگان دین برسیم، اما در حد توان خود باید كوشش كنیم تا به ملكه این عمل دست یابیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار آیت‌الله مصباح یزدی، وی همچنین در عبارتی پرمعنا خطاب به طلاب لبنانی گفت: از شما می‌خواهم در صورت زیارت آقای حجت‌الاسلام سید حسن نصرالله از جانب من دست ایشان و در صورت امكان پای ایشان را ببوسید.

بخش سیاست تبیان


منبع:خبرگزاری فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین