وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا جز این است كه رسول مكرم اسلام - صلی‌الله علیه و آله- حرمت خون،‌ مال و عرض مسلمان را در حد حرمت كعبه می‌دانست؟! آیا جز این است كه در «صحاح» در روایتی از پیامبر اكرم (ص) نقل شده است: «امرت ان اقاتل الناس حتی یقولوا لا إله إلا لله، فإذا قالوها فقد حرم عل
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیانیه جامعه مدرسين خطاب به علما
مسلمانان

آيا جز اين است كه رسول مكرم اسلام - صلي‌الله عليه و آله- حرمت خون،‌ مال و عرض مسلمان را در حد حرمت كعبه مي‌دانست؟! آيا جز اين است كه در «صحاح» در روايتي از پيامبر اكرم (ص) نقل شده است: «امرت ان اقاتل الناس حتي يقولوا لا إله إلا لله، فإذا قالوها فقد حرم علي دماؤهم و اموالهم؛ فرمان داده شدم كه با افراد بجنگم ت ا وقتي كه لا إله إلا الله را بگويند، و پس از آن خون و اموال آنها بر من حرام است»؟!

جامعه مدرسين حوزه علميه قم طي اطلاعيه‌اي اعلام كرد:امروز سكوت هر مسلمان در برابر جنايات بحرين،‌ خيانتي آشكار به قرآن كريم و سيره پيامبر مكرم اسلام (ص) است.

به گزارش خبرگزاري فارس، متن اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

  1. قال رسول‌الله صلي‌الله عليه و آله و سلم: «من سمع مسلماً ينادي يا للمسلمين فلم يجبه فليس بمسلم»
  2. هان اي علما و انديشمندان بزرگ جهان اسلام! هان اي بزرگان علم و دين و اي فرزانگان دنياي پهناور اسلام! هان اي اسوه‌ها و تأثيرگذاران و چهره‌هاي وجيه در ميان مسلمانان! هان اي مفتيان و فقيهان در حوزه‌هاي علميه جهان اسلام! هان اي بزرگان الازهر و دانشگاه‌هاي مكه، مدينه، هندوستان، پاكستان، افغانستان، امارات و كشورهاي آفريقايي! آيا صداي مسلمانان مظلوم بحرين را نمي‌شنويد؟! آيا از كشتار بي‌رحمانه مسلمانان و از فجايع اسف‌بار اين كشور آگاهيد؟! آيا از هجوم ارتش كشورهاي بيگانه براي قتل‌عام مسلمانان به اين كشور اطلاع داريد؟! اگر پاسخ مثبت است، سكوت و خاموشي براي چيست؟!
  3. آيا جز اين است كه رسول مكرم اسلام - صلي‌الله عليه و آله- حرمت خون،‌ مال و عرض مسلمان را در حد حرمت كعبه مي‌دانست؟! آيا جز اين است كه در «صحاح» در روايتي از پيامبر اكرم (ص) نقل شده است: «امرت ان اقاتل الناس حتي يقولوا لا إله إلا لله، فإذا قالوها فقد حرم علي دماؤهم و اموالهم؛ فرمان داده شدم كه با افراد بجنگم تا وقتي كه لا إله إلا الله را بگويند، و پس از آن خون و اموال آنها بر من حرام است»؟!
  4. امروز سكوت هر مسلمان در برابر جنايات بحرين،‌ خيانتي آشكار به قرآن كريم و سيره پيامبر مكرم اسلام (ص) است. از اين‌رو شايسته همه عالمان، انديشمندان و نخبگان جوامع اسلامي است كه با هوشياري تمام نقشه‌هاي دشمنان قسم خورده اسلام را برملا سازند و به وظيفه قرآني خود عمل نمايند.
  5. جامعه مدرسين حوزه علميه قم، ضمن محكوم كردن حوادث خونبار بحرين، از عالمان و مفتيان و تأثيرگذاران در عالم اسلام مي‌خواهد كه ضمن شكستن سكوت خود، مانع كشتارهاي وحشيانه در كشور بحرين شوند و نقشه‌هاي شيطاني دشمنان اسلام را نقش بر آب سازند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین